DALŠÍ MEDAILOVÉ ÚSPĚCHY NA BTM ČR V HOSTINNÉM A V JAROMĚŘI

První únorový víkend byl ve znamení dalších Bodovacích turnajů mládeže ČR, které se tentokrát konaly na východě Čech, v Jaroměři a v Hostinném. V Jaroměři se hrály soutěže staršího a mladšího žactva,  v Hostinném nejmladší žactvo a dorost. Naše výprava se neztratila a navázala na úspěšné páteční vystoupení na Přeborech Prahy družstev dorostu.

V sobotu 2.února se v Jaroměři hrály soutěže staršího žactva. Naše výprava zde byla velmi úspěšná.  Ivča Vávrová sice ve dvouhře starších žákyň nepostoupila do hlavní soutěže, ale v soutěži útěchy po cenných vítězstvích nad Kášovou (Sokol Dřínov) a Kotáskovou (SKST Dubňany) vždy 3:2 postoupila až do semifinále, kde již nestačila na Studenovskou (Jiskra Humpolec). Navíc ve čtyřhře starších žákyň vybojovala se svojí již tradiční spoluhráčkou Annou Medalovou z Jižního Města bronzovou medaili, když chybělo málo a mohli postoupit až do finále. Ve dvouhře starších žáků se dařilo oběma našim zástupcům, když jak Domča Pašek, tak Honza Škarban postoupili do hlavní soutěže, když pro Domču to byla mezi staršími žáky premiéra. Domča ve skupině obsadil třetí, nepostupové místo. Honzovi se podařilo postoupit do 3.stupně z druhého místa, když nestačil pouze na Koldase (KST Zlín). V osmifinále Honza porazil 3:1 Glose (TŽ Třinec) a ve čtvrtfinále „uhobloval“ Hobla (KST Františkovy Lázně) 12:10 v pátém setu. Tím se Honza probojoval do semifinále, kde již nestačil na Mikolašíka (SKST Baník Havířov) a po porážce 0:3 obsadil vynikající 3.místo.

V Hostinném se v sobotu hrála kategorie nejmladšího žactva. Naše barvy zde zastupovali Adam Pašek a na svém premiérovém turnaji Kačka Lorencová. Adam v základní skupině nezvládl rozhodující zápas o postup s Mitkou (Spartak Čelákovice) a po porážce 0:3 obsadil třetí místo. V soutěži útěchy po vítězstvích 3:0 nad Mikolášem (Loko.Vršovice) a Sláčalem (Loko.Nymburk)postoupil do semifinále, kde nestačil na svého deblového partnera na tomto turnaji a již tradičního soupeře Krameše (Loko.Vršovice). Kačka sice nejprve prohrála s druhou nasazenou hráčkou turnaje Hnojskou (Klatovy) 0:3, ale své druhé vystoupení na turnaji začala velmi nadějně, nad Klempererovou (DTJ Hradec Králové) vedla v prvním setu již 10.5, ale bohužel zaplatila nováčkovskou daň a prohrála v koncovce 10:12. Ve druhém setu sice prohrávala 7:10, ale dokázala vyrovnat a vybojovala si další setbol 11:10, což ani tentokrát nestačilo. Ve třetím setu se opakovala situace z druhého setu, ale tentokrát se Kačce podařilo vybojovat set. Ve čtvrtém setu se k soupeřce přiklonilo štěstí a po porážce 11:13 prohrála 1:3. V posledním zápase základní skupiny porazila 3:0 Samkovou (SK Dobré) a obsadila podobně jako Adam třetí místo ve skupině. V soutěži útěchy však Kačka zabojovala a po vítězstvích 3:0 nad Macurovou (SK Dobré) a Smetanovou (TTC Kovářov) a 3:1 nad Bačinovou (SK Dobré) zvítězila v celkovém hodnocení soutěže útěchy a získala tak svoji první medaili z celostátního turnaje.

V neděli 3.2. se v Hostinném pokračovalo soutěžemi dorostu. Ve dvouhře dorostenců se konečně podařilo Davidovi Zahrádkovi prolomit prokletí kvalifikace a též koncovek pátých setů, když vybojoval postup do hlavní soutěže po vítězstvích nad Fauskem (SJM) 3:0 a nad Francem (Sokol Plzeň)12:10 v pátém setu, když dokázal odvrátit dva mečboly za stavu 8:10 v pátém setu. Ve skupině již nestačil na Klose (TJ Ostrava KST), Šilhána (SKST Liberec) a Koblížka (Sokol Hradec Králové). Honzovi Škarbanovi dnes „došla šťáva“, když opět prohrál s Dusíkem (Kotlářka, tentokrát celkem jednoznačně. V soutěži útěchy nejprve porazil svého vrstevníka Lapku (TTC Bělá p.B.) 3:0 (8.hráč žebříčku starších žáků), aby poté prohrál 2:3 se Slobodzianem (SJM). Domča Pašek prohrál s J.Plhákem (KST Zlín) 1:3, když nebyl vůbec bez šancí, v útěše pak porazil Vančuru (Hostinné) 3:1 a v dalším kole prohrál s Kršiakem (Kostelec n.O) 1:3. Míša Zeidler bohužel nestačil na Truce (SJM) 1:3 a ani v útěše si neporadil s trávou Blažka (TTC Brandýs) a prohrál 0:3. Ve čtyřhře dorostenců chybělo málo, aby David s Honzou opět porazili pár Hort, Fischer (Hradec Králové, MS Brno), když první tři sety skončily vždy  v koncovce, bohužel dvakrát vítězně pro soupeře. Ve čtvrtém setu již soupeři nepustili vítězství z ruky. Mezi dorostenkami jsme měli také čtyři naděje. Naty Vlčková nejprve porazila A.Daňovou (SK Frýdlant) 3:1. V dalším kole již nestačila na jistější Pikolonovou (Sokol Brtnice) 1:3. V útěše bohužel narazila ve svém prvním zápase na Blechovou (SKST Dubňany) a prohrála 2:3. Ivča Vávrová v kvalifikaci porazila Růžičkovou (TTC Kovářov) 3:0 a o kolo dál prohrála s Kašníkovou (SKST Baník Havířov). V soutěži útěchy opět narazila na Studenovskou (Jiskra Humpolec) a tentokrát prohrála 1:3. Denča Hošková postoupila z kvalifikace přes Slezákovou (KST Zlín) 3:1, když v posledním setu prohrávala 1:6 a zvítězila 11:7. Ve skupině nejprve prohrála s Keroušovou (SKST Vlašim) 1:3, poté porazila 3:1 Čechovou (Slezan F-M) a v rozhodujícím zápase o postup prohrála s Kapounovou (SKST Hodonín) 1:3, když za stavu 1:1 na sety nevyužila vedení 7:2. Denča si vše vynahradila ve čtyřhře, kdy s Týnou vybojovaly zlaté medaile, když nejtěžší zápas hrály v prvním kole proti páru Tomanovská, Němečková (SK Frýdlant, SK DDM Kotlářka). Klárka Diblíková byla opět nasazená do skupiny. V prvním zápase porazila Pěnkavovou (SKST Vlašim) 3:0, když měla zápas zcela pod kontrolou. Ve druhém zápase prohrála s Kmeťovou (SKST Hodonín) 0:3, když pouze ve druhém setu držela se soupeřkou krok. V posledním zápase narazila na K.Rozínkovou (SK Dobré). Přestože měla Klárka zápas více pod kontrolou, v nervózních koncovkách pospíchala a prohrála 8:11 v pátém setu. Stejně jako na předchozích dvou turnajích musela Klárka čekat na výsledek závěrečného zápasu Kmeťová – Pěnkavová. Tentokrát jsme měli více štěstí my, když Kmeťová porazila Pěnkavovou 11:9 v pátém setu, díky čemuž Klárka obsadila druhé, postupové místo. Ve čtvrtfinále Klárka narazila na Týnu Štefcovou (Froschberg LInz) a přestože podala solidní výkon, více než na porážku 0:3 to nestačilo. Ve čtyřhře s Verčou Luňovou (SJM) v souboji o medaili prohrály s dvojicí Kapounová, Kmeťová (SKST Hodonín), kdy vedly 1:0 na sety a nezvládly koncovku dalšího setu 14:16, když nevyužily výhodu několika setbolů a nakonec prohrály 1:3.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem našim hráčům a hráčkám za předvedené výkony a doufám, že na dalších akcích v této sezóně naváží na svá úspěšná vystoupení z východu Čech.