DVA TITULY Z PŘEBORU PRAHY DRUŽSTEV MLÁDEŽE

V průběhu ledna a února proběhly závěrečné turnaje Přeboru Prahy družstev všech kategorií. Naše mládežnická družstva se probojovala do nejvyšší soutěže ve všech kategoriích, což považuji za velký úspěch.

V kategorii mladšího žactva prošlo naše A družstvo ve složení Ondra Šimůnek, Jáchym Šebl a Máťa Sládek úspěšně podzimní kvalifikací a postoupilo do 1.třídy. V prvním turnaji na začátku ledna kluci obsadili sice až 4.místo, ale úspěšným vystoupením ve druhém turnaji na domácích stolech, kdy utržili porážku pouze s vítězným Sportovním Jižním Městem A, se probojovali na 3.místo a vybojovali tak bronzové medaile. Klíčovým okamžikem byly dvě vítězné koncovky pátého setu Ondry Šimůnka v souboji s SK DDM Kotlářka A. Ve 2.třídě mladšího žactva naše družstva z kategorie nejmladšího žactva spíše získávala zkušenosti. B družstvo nastupovalo v sestavě Tom Jelínek, Jonáš Kulveit, Adam Pašek a Míša Vodička a obsadilo pěkné 3.místo, C družstvo ve složení Verča Šimůnková s Martinem Staňkem skončilo na 5.místě.

Naše A družstvo starších žáků bojovalo v 1.třídě v sestavě Honza Škarban, Míša Zeidler, Domča Pašek a Jáchym Šebl. V prvním turnaji na podzim se kluci museli obejít bez dlouhodobě zraněného Honzy Škarbana a nakonec skončili těsně pod medailovými pozicemi na 4.místě. B družstvo ve složení Ondra Šimůnek, Jáchym Šebl, Ivča Vávrová a Máťa Sládek obsadilo ve 2.třídě 2.místo.´Ve 3.třídě též startovalo naše C družstvo, Máťa Sládek, Vašek Vosyka, Domča Novotný a Verča Uzlová a obsadilo 3.místo, když o umístění na 1. – 3.místě rozhodovala vzájemná utkání.

V kategorii starších žákyň mělo naše družstvo ve složení Klárka Diblíková a Ivča Vávrová ambici na mety nejvyšší. Holky po kvalitním výkonu v obou turnajích, kdy nepoznaly chuť porážky, zvítězily, získaly titul Přebornic Prahy a postoupily na Mistrovství ČR družstev, které se koná na přelomu března a dubna v Ostravě.

I v nejvyšší soutěži dorostenců jsme měli své zastoupení, naše družstvo ve složení David Zahrádka, Honza Škarban, Míša Zeidler, Domča Pašek a Ondra Šimůnek též bojovalo o medailová umístění. V rozhodujím utkání proti Sportovnímu Jižnímu Městu A s našimi odchovanci Danem Šimůnkem a Adamem Slobodzianem kluci vedli 2:0 a měli naději na bronzové umístění, bohužel se nám nepodařilo dotáhnout utkání do vítězného konce a po porážce 2:3 na nás zbylo pouze konečné 5.místo.

Do soutěže dorostenek se přihlásila pouze dvě družstva, kromě našich holek družstvo SK DDM Kotlářka. V utkání o titul Přebornic Prahy holky nastoupily v sestavě Denča Hošková, Naty Vlčková a Klárka Diblíková a po zodpovědném výkonu zvítězily 3:1 a jako Přebornice Prahy vybojovaly postup na Mistrovství ČR družstev v Ostravě.