BODOVACÍ TURNAJE MLÁDEŽE – HUSTOPEČE/HODONÍN – DEN DRUHÝ

V neděli 23.listopadu pokračovaly Bodovací turnaje mládeže ČR, a to starší žactvo v Hodoníně a nejmladší žactvo a kategorie do 21 let v Hustopečích u Brna. V Hodoníně se konaly soutěže staršího žactva a naše barvy zde zastupovaly Denča Hošková, Týna Štefcová a Míša Pikalová. Kvalifikaci se nám podařilo zvládnout na výbornou, když všechny naše holky postoupily bez větších problémů do hlavní soutěže. Týna porazila nejprve Sikorovou (Orlová) a poté Šourovou (Horažďovice) vždy 3-0. Denča postoupila přes Kalužnou (Strážnice) a Škopkovou (SKST Vlašim) též vždy 3-0. Pouze v zápase se Škopkovou měla Denča menší problémy v prvním setu, kdy příliš pospíchala se zakončením a nedovolila soupeřce udělat chybu, v dalších setech se zklidnila a dovedla zápas do vítězného konce. Míša, stejně jako ostatní holky vyhrála též dvakrát 3-0, a to s Hejnou (SKST Vlašim), které dva a půl setu nedovolila téměř nic, poté za stavu 9-3 začala pospíchat a dovolila soupeřce stáhnout výsledek na rozdíl jednoho bodu, to však bylo vše a výsledkem 11-8 dovedla zápas k vítězství. V dalším kole porazila Helískovou (Strážnice), když se mírně trápila pouze v prvním setu.

Dále pokračovala soutěž čtyřher. Míša s Andreou Matouškovou narazily ve druhém kole na vlašimské Keroušovou a Starou, které udolaly po boji 3-1. Soupeřkám dělal velké problémy sendvič obou hráček a pouze v jednom setu dokázaly v koncovce náš pár překonat. V boji o medaile narazily holky na pár Šlehobrová (SK Dobré), Vránová (SKST Hodonín). První dva sety měly holky rozehrané velmi dobře, ale bohužel vždy uspěchaly koncovku a třetí set již byl jednoznačný. Denča s Týnou si nejprve poradily bez potíží s dvojicí Blehová (SKST Vlašim), Sedloňová (SK Dobré) 3-0. Ve čtvrtfinále narazily na své odvěké rivalky Mynářovou (Baník Havířov), Rozinková (SK Dobré). Bohužel naše hráčky nejprve prohospodařily dobře rozehraný první set, který prohrály v koncovce a v dalších setech přistoupily na kontadrajvovou hru našich soupeřek a po velké bitvě nakonec podlehly 1-3. Ve skupinách naše holky měly za povinnost potvrdit minimálně třetí místo ve skupině, což nakonec všechny zvládly. Týna bohužel sehrála rozhodující zápas ve skupině s Lajdovou (Vlašim) hned na úvod. Pasivní hrou umožňovala soupeřce vytvářet si potřebný tlak a prohrála v pěti setech 2-3. V dalším zápase nastoupila proti favorizované Tomanové (Baník Havířov). V prvním setu si odvážnou hrou dokázala vynutit koncovku, ve které prohrála 12-14. V dalších setech již nedokázala pokračovat v aktivní hře a téměř jednoznačně prohrála 0-3. Ve svém závěrečném vystoupení nedala žádnou šanci Havlíčkové (SKST Brno) a vítězstvím 3-0 potvrdila své třetí místo. Ve vlašimském středisku zřejmě holky trénovaly hru na sendvič, což se projevilo v prvních dvou zápasech Míši ve skupině. Šlehobrová (SK Dobré) a Hana Jakubcová (Voděrady) jí nedaly žádnou šanci a Míša jim nekladla žádný odpor. V posledním zápase došlo k souboji materiálů, kdy Míši sendviče narazily na trávu Jany Novotné (SKST Hodonín). V prvních dvou setech to chvíli vypadalo na soutěž o to, kdo je hloupější, neboť obě hráčky dělaly velké množství nevynucených chyb, tedy soupeřka víc, což znamenalo vedení Míši 2-0. Třetí set již byl jednoznačný a Míša tak tedy potvrdila svou třetí pozici ve skupině. Denča začala ve skupině s Vránovou (SKST Hodonín) a po velké bitvě zvítězila 3-2, když již v předchozím setu nevyužila několika mečbolů. Ve druhém zápase narazila na Blanku Jakubcovou (Voděrady). Levoruká soupeřka dělala velké množství chyb v útočné hře, čehož Denča využila a „totální obranou“ (Prešov by mohl závidět) soupeřku porazila 3-1. V závěrečném zápase s Kejklíčkovou (Ślavoj Ústí) již o nic nešlo a Denča mohla hrát v klidu. Ve druhém setu však byla opět pasivní a nechybělo mnoho a set prohrála. Ve třetím setu se uvolnila a útočnou hrou z obou stran nedovolila soupeřce doslova vůbec nic, o čemž hovoří výsledek 11-0. Potvrdila tím své první místo ve skupině. Netrpělivě jsme očekávali čtvrtfinálový los, který k nám byl přívětivý. Čekala nás Lajdová (Vlašim). Denča celkem v pohodě vyhrála první dva sety, ale poté přenechala soupeřce aktivitu a ta uhrála set. Čtvrtý set byl opět plně v režii Denči, což znamenalo vítězství 3-1 a postup do semifinále. Zde narazila na Šlehobrovou (SK Dobré). První set vypadal na jednoznačnou exhibici soupeřky. V dalším setu přidala Denča na aktivitě a důrazu a srovnala tak krok. Další dva sety však již byly plně pod taktovkou soupeřky, která tak zvítězila 3-1. Krásné třetí místo v kategorii kadetek je výrazným úspěchem, za který Denče samozřejmě blahopřejeme. Na závěr pár výsledků z Hustopečí, kde nás reprezentovali nejmladší žáci Domča Pašek, Jáchym Šebl, nejmladší žákyně Verča Dlesková pod vedením Ivoše Hugra, muži do 21 let Honza (Pepí) Kubát, Vítek Gaydoš a Michal (Baby) Kubát a ženy do 21 let Péťa Zýková a Blanka Šimonovská, za podpory maroda Lucky Růžičkové. V kategorii nejmladších žáků postoupil Domča do hlavní soutěže, stejně jako Verča v nejmladších žákyních, zde zatím oba skončili v prvním kole. Nejmladší z naší výpravy Jáchym dokázal v soutěži útěchy porazit Koldase (Zlín). V kategoriích dospělých do 21 let se našim hráčům příliš nedařilo. Nejblíže k postupu do 2.stupně měl Baby, když o postup prohrál se svým novým deblovým parťákem Mazurou (Kotlářka) 1-3. Nakonec se nejdál dostal i v soutěži útěchy, když prohrál až v semifinále opět jako včera s Bajgerem (Ostrava), který též vyřadil Pepího již v prvním kole. Vítek v útěše vypadl na dalším ostravském kadetském reprezentantovi Benešovi 2-3. Podobně skončila i Péťa, když se probojovala v soutěži útěchy také do semifinále, kde nestačila na Mergenthálovou (Břeclav). Jediným dnešním úspěchem v Hustopečích se stalo vystoupení Babyho ve čtyřhře, kde spolu s Mazurou (Kotlářka) dokázali porazit druhý nasazený pár Širůček, Gembala (Baník Havířov) a vybojovat tak bronzovou medaili. Na závěr bych chtěl opět poblahopřát Denče a Babymu k jejich medailovým úspěchům a poděkovat všem předvedené výkony. Z Hluku všechny Slavojáky zdraví Martin.