KONEC NAŠICH NADĚJÍ, TÝNA NEPŘEŠLA PŘES RUSKOU ZEĎ

Jak jsem již včera avizoval, čekala dnes na Týnu v boji o postup mezi 32 nejlepších ruská hráčka MELNIKOVA. Na tuto hráčku již Týna narazila v květnu na turnaji ve Španělsku a prohrála s ní 1:3. Tentokrát po krátké videoanalýze vzájemného zápasu vstoupila Týna do utkání velmi odvážně a důraznou topspinovou hrou dokázala zvítězit v prvních dvou setech. Začátek třetího setu částečně ovlivnil další průběh zápasu, kdy Týna prohrála čtyři výborně rozehrané míče, které nedokázala vítězně ukončit. Soupeřka byla jako zeď a opakovaně vracela míče zpět na naši stranu, a to tvrdými, nepříjemně umístěnými drajvy. Bohužel Týna nedokázala umisťovat topspinové míče soupeřce více do těla a umožňovala jí tak vytvořit si tlak. Ze stavu 4-8 dokázala Týna ještě otočit stav na 10-9, ale příliš zbrklým zakončením přišla o možnost získání třetího setu. V dalším setu Týna ještě vedla 3-1, ale opět dovolila soupeřce radikální obrat na 3-9 a set prohrála. V šestém setu se Týně sice podařilo srovnat na 9-9 a vykřesat naději, ale to bylo vše, výsledkem 9-11 soupeřka korunovala vítězství 2-4. Dnes musím opět Týnu pochválit, protože podala bojovný výkon. Kvalitu soupeřky potvrzuje i fakt, že v dalším kole porazila favorizovanou Rumunku BALINT, vítězku turnaje Prague Grand Prix 2009 a postoupila do osmifinále.

Dnes dopoledne nastoupila Denča ke svému prvnímu zápasu v soutěži útěchy. Jelikož se výsledek započítává do žebříčku, jde i tak o důležitou část turnaje. Denča nejprve narazila na Irku GIVAN, začala aktivně a celkem s přehledem vyhrála úvodní dva sety. Ve třetím setu vedla 6-4, zkazila dva míčky, zbytečně znervózněla, začala spěchat a set prohrála. I ve čtvrtém setu pokračovala v nervózním projevu a dostala se do koncovky, zde naštěstí zachovala klid a zvítězila 11-9 a postoupila do dalšího kola. V něm na ni čekala Norka GRUTLE AASEBØ. Denča opět začala výborně, v prvním setu dokonce vedla 9-1 a jako vždy se ujala vedení 2-0 na sety, ve třetím setu vedla 4-0, ale soupeřka srovnala na 4-4. Denča opět znervózněla, začala spěchat, chybovat v rozehrávce a navíc měla problém s příjmem soupeřčina podání, které bylo na hranici regulérnosti, a tak soupeřka vyrovnala na 2:2. V pátém setu začala Denča znovu aktivně a vedla již 8-2, ale opět se opakoval známý scénář, pár zkažených míčků a dostavila se křeč, soupeřka srovnala na 8-8 a vypadalo to černě. Ale Denča se nevzdala, přestože prohrávala 9-10, dokázala dotáhnout zápas do vítězného konce s výsledkem 14-12 a zítra ji čeká Slovenka CISÁRIKOVÁ. Zde musím zmínit, že přemožitelka Denči Turkyně GUNGOR, na níž Denča udělala set, postoupila do osmifinále přes nasazenou Němku IMAMURA výsledkem 4:0.

Z dalších našich „slavojáckých hráček“ Simča Šlehobrová nestačila mezi 64 na Němku MÜHLBACH výsledkem 0:4, kdy ještě v prvním setu vedla 10:8, ale především díky špatnému příjmu podání nenašla recept na kvalitní soupeřku a Dáša Blašková nejprve porazila Chorvatku TUBIKANEC 4:0 a mezi 32 již nestačila na Francouzku GASNIER a prohrála 0:4.

Z dalších výsledků musím zmínit vynikající výsledek Kristýny Mikulcové, která mezi 64 porazila první nasazenou hráčku turnaje juniorek a bronzovou z MS družstev dospělých Němku WINTER 4:1 a poté postoupila přes Srbku Holok mezi nejlepších 16. V osmifinále je podle předpokladů též Pavel Širůček mezi juniory a další překvapení David Reitšpies mezi kadety, který mezi 32 porazil druhého nasazeného kadeta Francouze ROBINOTA 4:2, když vedl již 3:1 a 7-2, ale začal spěchat a dovolil soupeři snížit na 3:2, v šestém setu již neponechal nic náhodě a zasloužené zvítězil.

Na závěr musím zmínit naši první  medaili, a to v soutěži, o kterou u nás prý není zájem a která se letos ani nehrála na mládežnických MČR, ve smíšené čtyřhře juniorů. Do totiž semifinále postoupil česko-slovenský pár Širůček, Balážová a doufám, že to nebude jejich poslední vystoupení na tomto turnaji, a to za výrazné podpory české a slovenské výpravy. Doufám, že se podaří vytvořit podobnou podporu i zbývajícím hráčům v bojích o další medailová umístění.

Zítra nás čeká kromě dalších kol hlavní soutěže i pokračování soutěže útěchy, kde máme stále ve hře naší Denču a doufám, že ještě prokáže své kvality.