NA MEDAILE JSME TENTOKRÁT NEDOSÁHLI

Již od dopoledních hodin dnes pokračovaly soutěže dvouher a čtyřher na MEJ v Kazani. Jak již jsem včera psal, zůstaly nám ještě ve hře o medaile Denča s Týnou ve čtyřhře kadetek a Týna ve dvouhře kadetek.

V 10.00 hod. nastoupily Denča s Týnou na stole číslo 7 k osmifinálovému zápasu ve čtyřhře kadetek. Našimi soupeřkami byly rumunské hráčky D.Lupu a A.Clapa. První set byl téměř jako vždy boj o každý míček a více štěstí se přiklonilo k našim soupeřkám, které jej vyhrály 9:11. Druhý set se více dařilo našim holkám, takže srovnaly na 1:1. Rozhodující se ukázal třetí set, kdy soupeřky vedly již 3:6 a našim holkám se podařil téměř dokonalý zvrat, když set vyhrály 11:6. Když ve čtvrtém setu prodloužily sérii vítězných míčů na 12, tak za stavu 4:0  bylo již téměř rozhodnuto. Holky již šanci nepustily a po vítězství 11:5 a 3:1 postoupily do čtvrtfinále.

Ve 13.00 hod. nastoupila Týna opět na stole číslo 7 a proti ní stála další Rumunka Andrea Rosca. První dva sety zvládla lépe Týna a vedla tak již 2:0. Další dva sety byly opět vyrovnané, ale Týna příliš spěchala v koncovkách setů a soupeřka srovnala na 2:2. Rozhodující pro vývoj zápasu byl pátý set, který Týna vyhrála opět 12:10. V šestém setu to byla již hra na jednu „bránu“, kdy Týna dala na stůl téměř vše a po vítězství 11:4 a celkem 4:2 postoupila zaslouženě do čtvrtfinále.

Nyní jsme měli dva pokusy o postup do semifinále, a tím získání medailové jistoty. První nastoupily do hry Denča s Týnou ve čtyřhře, kde na ně čekal německý pár Lemmer, Wan. S těmito soupeřkami se holky utkaly již na turnaji v Polsku a zvítězily tehdy 3:1. Bohužel si při rozehrání před zápasem hnula Denča se zády, takže se nejprve musela svěřit do rukou maséra českého týmu Františka Machaly. První dva sety byly téměř zcela pod taktovkou soupeřek, ten druhý dokonce 3:11. Naše holky měly problémy se sendvičem na forhendu hráčky čínského původu Wan a též s bekhendovou rozehrávkou v podání Lemmer. Ve třetím setu se jim opět podařil obrat, kdy ze stavu 2:4 nakonec zvítězily 11:5, a to díky tomu, že se uklidnily ve hře, nespěchaly, kvalitním pinkem a dobře umístěnými topspiny donutily soupeřky k chybám. Ve čtvrtém setu začaly lépe naše holky, vedly 3:1, ale soupeřky otočily na 4:6 a poté 6:10. Holky sice ještě stáhly na 8:10, ale to bylo vše, po výsledku 1:3 tak pro nás zůstaly brány semifinále zavřené.

V podvečer nastoupila Týna ke svému druhému pokusu o medaili, a to ve dvouhře proti Nině Mittelham z Německa. Mittelham je na 4.místě žebříčku ETTU. Týna hrála zpočátku příliš na riziko, často se nechávala odtlačit od stolu a jelikož jí „utíkal“ servis, dávala soupeřce možnost snadno se dostávat do hry. Proto také prohrála první tři sety, všechny vyrovnaně 8:11, 9:11 a 8:11. V dalších dvou setech méně chybovala, takže po setech 11:8 a 11:7 snížila na 2:3. V šestém setu prohrávala již 6:10, ale zabojovala a otočila na 11:10. Bohužel za tohoto stavu uspěchala rozehrávku. Za stavu 11:12 sice ještě dostala trenérka soupeřky Dana Weberová červenou kartu, ale soupeřku to již nerozhodilo a vítězným míčem ukončila zápas i účinkování slavojáckých hráček na MEJ v Kazani.

Zítra nás zde čekají semifinálové a finálové zápasy, bohužel bez naší účasti. Přesto bych chtěl Denče s Týnou poděkovat za předvedené výkony a doufám, že je tato další zkušenost „nakopne“ do dalšího tréninkového úsilí.