Play off - pokračování bojů žen o postup

V sobotu 18. 4. pokračovala semifinálová série play-off 2. ligy žen sk. A mezi naším "Céčkem" a Sokolem Plzeň V. A. Po prvním vyhraném zápase 5:2 se série přesunula do Plzně, případný třetí rozhodující duel by holky hráli opět v Modřanech.

Do velmi pěkné herny plzeňského Sokola jsme dorazili s dostatečným časovým předstihem na to, aby se oproti prvnímu utkání od základu pozměněná sestava Slavoje kvalitně rozehrála. Domácí nastoupili v tradiční a nejsilnější možné sestavě:

Sokol Plzeň V. A   Slavoj Praha C
A Hana Bydžovská X Lucie Růžičková
B Monika Tumová Y Petra Jelínková
C Marta Škubalová Z Petra Zýková
stříd. Irena Šulcová

DSC04860.JPG

Byť naše sestava byla dá se říct totálně jiná, určitě se do Plzně nejelo na povinou porážku, ale spíše pokusit se už v sobotu sérii ukončit. Zahájení utkání samozřejmě respektovalo den státního smutku a minutou ticha byla utstěna památka neštěstí polského prezidentského speciálu v západoruské Katyni.

DSC04858.JPG

Úvod utkání nezastihl naše premiantky v play-off, Růžu a Petru J., v nejlepší formě. Jakoby se ještě "rozkoukávali" a velmi snadno obě prohráli 0:3. Kdo se moc nerozkoukával byla Peťulka, které Marta Škubalová vzala pouze set; průběžně tedy 2:1 pro Plzeň. Monika Tumová pak ale nedala Růže ani "čuchnout" 0:3, a ani pěkný výkon Peťulky proti Hance Bydžovské 3:1 neznamel pro Sokolky velké komplikace. Petra J. nestačila na Martu Š. 1:3. Růža ani na třetí pokus vítěznou formu nepotkala, i když proti Martě Š. ukázala bojovnost a vůli, stáhla ze stavu 0:2 na 2:2, bohužel ji pak pátý set rychle utekl. Bylo sice už rozhodnuto, ale ještě se "musel" dohrát dříve psaný zápas dvoubodové Peťulky Zýkové s Monikou Tumovou. Holky hrály velmi pěkný aktivní stolní tenis. Monika měla pevnější nervy a s tolik potřebnou dávkou štěstíčka po právu zvládla patý set.

DSC04856.JPG

I když zápas skončil jasných 5:2 pro Sokol, šanci jsme určitě měli. Na kdyby se nehraje, ale nebýt těch dvou prohraných pětiseťáků, skoro bych si i vsadil na Petru Jelínkovou v rozhodujícím zápase za stavu 4:4. Každopádně oceňuju vůli, bojovnost a nasazení všech našich hráček za jakéhokoli stavu, i když občas se i emoce krotit musí, zvláště za rozhodnutého stavu. Rozhodčí kartičku nechal nechal v kapsičce, a tak jsme pelášili zpátky do Prahy. Rozhodout kdo s koho se tedy muselo až v neděli v Modřanech.

V krásném slunečném nedělním dopoledni se od 10:00h opět hrál druholigový ženský pinec. Slavojácká sestava opět doznala velkých změn, za Plzeň nastoupila tradiční sestava:

Slavoj Praha C   Sokol Plzeň V. A
A Olga Kaucká X Marta Škubalová
B Míša Pikalová Y Hana Bydžovská
C Petra Zýková Z Monika Tumová

Nad průběhem posledního mače semifinálové série dohlížel z Moravy se navrátivší Martin. Přijela se podívat, zapískat a zafandit i Růža.

DSC04863.JPG

DSC04866.JPG

Po zahájení utkání, opět přizpůsobeném dni státního smutku, rozehrály Olina Kaucká a Míša Pikalová první dva singly, které napověděly, jakým směrem se bude ubírat osud celého utkání. Olina i Míša své zápasy zvládli 3:2, resp. 3:1. Reprízu včerejšího pětiseťáku, tentokráte pouze s malým škobrtnutím v podobě obrdžené ŽK, zvládla Peťulka proti Monice Tumové 3:1. Po těchto třech zápasech už západočešky lehce rezignovali, a Olina s Míšou dotáhli beze ztáty setu utkání k celkové výhře 5:0. Výsledek byl snad krutý i k soupeřkám, ale přesně vyjadřoval dění za modrými stoly.

DSC04870.JPG

Série tedy dopadla lépe pro naše "Céčko" 2:1. Důležitým faktorem byla skutečnost, že se hrálo 2x v Modřanech, a také široký, vyrovnaný kádr udělal svoje. Družstvo z Plzně bylo mně osobně velmi sympatické, a zejména pak ve chvíli, když Olina Kaucká v zápase s Monikou Tumovou zahrála po dlouhé výměně "prasátko" o síťku, soupeřka s úsměvem ocenila nešťastně prohranou výměnu. Potom se na ten pinčes dobře kouká a i druhá liga žen může být divácky vděčná soutěž. Holky děkujeme!!!