SOUTĚŽ DRUŽSTEV JSME ZAKONČILI PORÁŽKOU

Závěrečný den soutěže družstev čekaly na naše holky soupeřky z Chorvatska. Bohužel jsem se zdržel ve městě, takže jsem dorazil za stavu 1:0 na zápasy a Denča prohrávala s Leou Rakovac, 6.hráčkou evropského žebříčku 1:2 na sety. Přestože Denča bojovala, na kvalitní soupeřku to nestačilo a prohrála 1:3. Pro úplnost v první dvouhře Míša Keroušová porazila Dorinu Srebrnjak 3:0. Ke čtyřhře dnes nastoupily Míša s Kájou a zvítězily 3:1 na sety. V další dvouhře nastoupila Míša proti L. Rakovac a první dva sety byly pod taktovkou soupeřky, ve třetím setu sice Míša dokázala zvrátit koncovku setu, ale navíc než na porážku 1:3 to nestačilo. Za stavu 2:2 na zápasy nastupovala Denča proti Srebrnjak. Denča v úvodu zápasu příliš spěchala, z čehož pramenila i zbytečná nervozita, která vyvrcholila dvěmi obdrženými žlutými kartami za hození pálkou na stůl a seknutí pálkou do stolu, což znamenalo ve třetím setu jeden bod zadarmo pro soupeřku. Denča sice vyhrála druhý set, ale soupeřka trpělivě čekala na naše chyby, a to až do stavu 1:4 pro soupeřku. Po našem time outu se Denča zklidnila, začala lépe umístěnými topspinovými údery se vrátila zpět do hry. Vyhrála čtvrtý set a ve stejném projevu pokračovala i ve čtvrtém setu, kdy vedla 3:0 a 6:3. Za tohoto stavu však opět zbytečně znervózněla, začala být pasivní, z čehož pramenily chyby a body pro soupeřku a což nakonec znamenalo i vítězství soupeřky 7:11 v pátém setu, porážku v utkání 2:3 a konečné 8.místo.

Zítra čeká slavojácké hráčky pouze jedno utkání ve dvouhře kadetek, a to ve 12:10 hod., kdy nastoupí Denča proti Lorelle Mezzapesa z Luxemburska. S touto hráčkou mají naše holky zkušenosti jak z kempů Eurokids, z turnaje v Hasseltu, tak z turnaje v Linci. Letos se s ní utkala i Klárka Diblíková a prohrála s ní 2:3 na sety. Tak nám držte zítra palce.