VÍTĚZNÝ VSTUP DO SOUTĚŽÍ JEDNOTLIVCŮ

Dnešním dnem byly v Kazani zahájeny soutěže jednotlivců. Týna měla vzhledem ke svému nasazení úvodní kolo volné, takže z našich barev vstoupila do hry pouze Denča, kterou čekala Lorella Mezzapesa z Luxemburska.

Pro Denču to nebyl vůbec jednoduchý zápas, jelikož se jí zatím v Kazani ve dvouhrách příliš nedařilo. Do zápasu vstoupila příliš zakřiknutě a po chvilce již prohrávala 1:5. Přes nepříznivý stav dokázala vývoj prvního setu obrátit ve svůj prospěch a vyhrála jej 12:10. Ve druhém setu začala opět opatrně a hrála soupeřce zbytečně příliš mnoho míčů přes bekhendovou stranu, kde soupeřka méně kazila a srovnala tak stav na 1:1. Třetí set Denča zvládla v pohodě, začala více míčů umisťovat přes forhendovou stranu, čímž nutila soupeřku k chybám a vyhrála tento set 11:7. Ve čtvrtém setu začala opět v pohodě, pět míčů přes forhend a hned to bylo 5:1 pro Denču. Následně zahrála pět míčů více přes bekhendovou stranu a stav byl 6:6. To však bylo ze strany soupeřky vše. Denča se vrátila k osvědčené taktice více přes forhend a po setech 11:7 a 11:2 vyhrála celý zápas 4:1.

Zítra čekají na naše holky první zápasy v soutěži smíšených čtyřher kadetů, a to ve 13:30 hod. Týna s Davidem Reitšpiesem proti italskému páru Bressan, Dumitrache (vítězka kategorie minikadetek na turnaji Hungarian Mini Cadet Open 2011) a Denča s Tomášem Polanským proti izraelskému páru Borover, Gelman. V 15:00 hod. čekají na naše holky zápasy 2.kola dvouher. Denča nastoupí proti Turkyni Aysegül Demirtas a Týna proti naší "staré" známé Alici Tolstoy ze Švédska, kterou již v Kazani porazila v soutěži družstev a se kterou naše holky trénovaly na začátku května v Praze (jak jsem již psal v jednom z předešlých článků). Doufám, že i druhý den soutěží jednotlivců bude pro nás stejně úspěšný, držme holkám palce.