ÚSPĚŠNÉ VYSTOUPENÍ NA BTM ČR KATEGORIE U15 V OSTRAVĚ

V sobotu 16. října 2021 se v Ostravě uskutečnil další Bodovací turnaj mládeže ČR kategorie do 15 let, který byl pořádaný jako 40. ročník Memoriálu Miloše Teicherta. Naše barvy reprezentovalo trio Lukáš Rek, Adélka Mikešová a Eliška Slavíčková. Všichni startovali v turnaji kategorie A. Nejlépe se dařilo Lukáši Rekovi, který sice postoupil ze skupiny díky lepšímu poměru setů, ale v prvním kole hlavní soutěže svedl bitvu s O. Balvarem z Havířova, ze které nakonec odešel poražený poměrem 10:12 v pátém setu. Adélka Mikešová vstoupila do turnaje proti favorizované A. Holejšovské z Vlašimi a byla blízko k velkému překvapení, když za stavu 2:1 na sety nevyužila mečbol při vedení 10:9 a nakonec prohrála 2:3. V dalších zápasech porazila V. Janů z Humpolce a v boji o postup prohrála s pozdější bronzovou medailistkou L. Juchelkovou z Havířova. Ve čtvrtfinále soutěže útěchy prohrála podobně jako na MČR s A. Truněčkovou z Hradce Králové, tentokrát 7:11 v pátém setu. Eliška Slavíčkovová se tentokrát v turnaji A spíše připravovala na druhý den a sbírala zkušenosti, ale proti pozdější finalistce dvouhry M. Ščibrániové z Havířova uhrála jeden set. Ve čtyřhře se částečně dařilo Lukáši Rekovi, který hrál s R. Lekešem z Újezce, kdy po ve druhém kole podlehli páru J. Grabovský, M. Slaný 0:2.