ČTYŘI MEDAILE NA MEMORIÁLU JANA KALIBERY NEJMLADŠÍHO ŽACTVA

V sobotu 30. listopadu 2019 se v herně TJ ABC Braník uskutečnil 27. ročník Memoriálu Jana Kalibery, turnaje nejmladšího žactva zařazeného do Seriálu Grand Prix RACKETSPORT,cz. Turnaje se zúčastnilo celkem 25 hráčů a hráček. Na turnaji starovalo též 6 našich hráčů a hráček. Nejvíce se dařilo Hance Kodetové, která obsadila 2.místo v celkovém hodnocení nejmladšího žactva, současně se stala vítězkou kategorie nejmladších žákyň a spolu s Eliškou Slavíčkovou obsadily 3.místo ve čtyřhře nejmladšího žactva. Eliška Slavíčková navíc skončila na 2.místě v kategorii nejmladších žákyň

Hanka Kodetová na 2.místě na Memoriálu Jana Kalibery

Všech šest našich zástupců startovalo v turnaji A. Nejvíce se dařilo Hance Kodetové, která vyhrála svoji základní skupinu, když porazila Václava Vašinu z Ústí nad Labem 3:1. Ve čtvrtfinále svedla souboj s Kubou Magyarem, když prohrávala 0:2 na sety a nakonec vyhrála 11:6 v pátém setu. Další podobný obrat dokázala Hanka v semifinále, když s Lukášem Lebedu z Elizzy prohrávala též 0:2 na sety a opět zvítězila, tentokrát 11:8 v pátém setu. Ve finále Hanka již nestačila na Jana Maška z Elizzy a po porážce 0:3 obsadila výborné 2.místo ve dvouhře mladšího žactva a zároveň se stala vítězkou dvouhry nejmladších žákyň. Eliška Slavíčková obsadila v základní skupině druhé místo, když prohrála s Lukášem Martinkem ze Sparty 1:3. Ve čtvrtfinále Eliška prohrála s Lukášem Lebedou z Elizzy 0:3. V dalších bojích Eliška nejprve porazila Kubu Magyara 14:12 v pátém setu a v posledním zápase prohrála opět s Lukášem Martinkem, tentokrát 0:3 a obsadila tak 6.místo, což znamenalo 2.místo v kategorii nejmladších žákyň. Thomas Cafmeyer postoupil ze skupiny též z 2.místa, když prohrál s Lukášem Lebedou 0:3. V ečtvrtfinále Thomas prohrál s Janem Maškem z Elizzy 0:3, stejným výsledkem prohrál s Lukášem Martinkem ze Sparty a v zápase o 7.místo porazil Kubu Magyara 11:8 v pátém setu. I Kuba Magyar postoupil z 2.místa, kdy ve skupině prohrál s Honzou Maškem z Elizzy 0:3. V dalších bojích Kuba prohrál vždy v pěti setech postupně s Hankou, s Eliškou a s Thomasem a obsadil tak konečné 8.místo. Terezka Rousová obsadila ve skupině 4.místo, když v zápase s Filipem Maříkem ze Stodůlek nevyužila vedení 2:0 na sety. V bojích o 9. - 16,místo nejprve prohrála s Michaelou Alinčovou z Elizzy 7:11 v pátém setu. V dalších zápasech však Terka dokázala porazit Viléma Farrise z Kotlářky a Matěje Hrona z Braníka  a obsadila 13.místo. Monča Malá obsadila ve skupině též 4.místo, a to díky lepšímu poměru setů, když porazila 3:0 Viléma Farrise z Kotlářky a prohrála s Aničkou Bartoňovou z Bohnic 7:11 v pátém setu. Monče chybělo málo i k postupu do čtvrtfinále, když prohrála s Thomasem Cafmeyerem 6:11 v pátém setu. V dalších bojích sice Monča prohrála podobně jako na minulém turnaji s Janem Urbanem z Malé Hraštice 0:3 a stejným způsobem i s Matyášem Hronem z Braníka, ale v závěrečné dvouhře Monča dokázala již podruhé porazit Viléma Farrise a obsadila tak 15.místo.

Hanka Kodetová a Eliška Slavíčková ve dvouhře nejmladších žákyň na Memoriálu Jana Kalibery

Ve čtyřhře nejmladšího žactva postoupily Monča Malá s Terkou Rousovou do čtvrtfinále, kde prohrály s pozdějšími vítězi Janem Maškem a Václavem Vašinou (Elizza, Ústí) 1:2 na sety. Kuba Magyar s Thomasem Cafmeyerem se probojovali též do čtvrtfinále, kde prohráli s párem Lukáš Lebeda, Matěj Durdis (Elizza) 0:2 na sety. Nejlépe se dařilo Hance Kodetové s Eliškou Slavíčkovou, které ve čtvrtfinále porazily dvojici Michaela Alinčová, Tomáš Dobeš (Elizza, Bohnice) 2:0 a po porážce v semifinále s Lukášem Lebedou a Matějem Durdisem 0:2 obsadily pěkné 3.místo.

Hanka Kodetová a Eliška Slavíčková na 3.místě ve čtyřhře nejmladšího žactva na Memoriálu Jana Kalibery

Konečné výsledky naleznete v příloze.

PřílohaVelikost
vysledky_memorial_kalibery_nejmladsi.pdf729.68 KB
Velka_cena_Prahy_logo_mensi.png