13. a 14.KOLO LIGOVÝCH SOUTĚŽÍ

1.LIGA ŽEN SK.A

SKST Vlašim A  -  TJ Slavoj Praha A  7 : 3

Pařízková Monika 1, Kaba Radka 1, Stránská Anna 1

Naše holky v souboji s jedním z adeptů na postup do extraligy sehrály důstojnou partii. Bohužel se holkám nepodařil vstup do utkání, když Monika Pařízková prohrála s Terezou Pytlíkovou 9:11 v pátém setu a Radka Kaba a Monika Pařízková prohrály ve vyrovnaných zápasech s Michaelou Keroušovou. V dalším průběhu sice porazily Radka Kristýnu Pěnkavovou 11:9 v pátém setu, Anička Stránská Michaelu Keroušovou též 11:9 v pátém setu a Monča Kristýnu Pěnkavovou 3:0, což stačilo pouze na zkorigování výsledku utkání na konečných 3:7.

TJ Sokol Králův Dvůr Queens A  -  TJ Slavoj Praha A  5 : 5

Pařízková Monika 3, Kaba Radka 2, Stránská Anna 0

Odpolední utkání bylo tříhodinovou bitvou, ve které bylo vše otevřené až do posledního okamžiku. Škoda porážky ve čtyřhře, kdy Radka Kaba s Aničkou Stránskou vedly nad Denisou Hoškovou a Kateřinou Pisárovou již 2:1 na sety a následně prohrály ve dvou koncovkách. Oporou týmu byla Monča Pařízková, která vybojovala tři důležité body. Blízko k vítězství měla i Anička Stránská s Martinou Sobkovou, když prohrála 8:11 v pátém setu. Radka Kaba porazila nejprve Denisu Hoškovou 11:8 v pátém setu a především vybojovala závěrečný souboj s Martinou Sobkovou za stavu 4:5 ve prospěch soupeřek. Radka vyhrála úvodní dva sety v koncovkách, v dalších dvou setech v koncovkách prohrála a v rozhodujícím setu zvítězila 11:7 v pátém setu, čímž vybojovala zaslouženou remízu.

2.LIGA ŽEN SK.A

TJ Slavoj Praha B  -  AC Sparta Praha B   5 : 5

Diblíková Klára 2,5, Timonina Valerija 1, Averina Aleksandra 1, Šimůnková Veronika 0,5

Naše Béčko vstoupilo do utkání velmi dobře. Klárka Diblíková s Verčou Šimůnkovou vyhrály ve čtyřhře. Do dvouher sice nenastoupila Verča Šimůnková, ale i tak jsme měli velmi blízko k celkovému vítězství. Když Lera Timonina a Klárka Diblíková porazily Vendulu Tichou a Klárka navíc otočila nepříznivě se vyvíjející zápas s Věrou Škopkovou, ujala naše děvčata vedení již 4:1. V dalším průběhu to bylo "jako na horské dráze". Lera prohrávala s Natálkou Handlovou 0:1 a 7:9, vyhrála 11:9, další set 11:3 a vše vypadalo na jednoznačné vítězství. Soupeřka však vyrovnala na 2:2, v pátém setu nevyužila Lera mečbol za stavu 10:9 a nakonec prohrála 12:14. Saša Averina vedla nad Věrou Škopkovou 2:1 na sety a 10:6. Bohužel mečboly nevyužila a nakonec prohrála 8:11. Klárka sice vyhrála za stavu 1:1 s Natálkou Handlovou v dramatické koncovce 17:15, ale nakonec prohrála 7:11 v pátém setu. A tak za stavu 4:5 vybojovala svůj premiérový bod v ligových soutěžích Saša Averina, když porazila Vendulu Tichou 11:7 v pátém setu a zajistila tím konečnou remízu.

TJ Slavoj Praha B  -  TJ Sokol Stodůlky A   8 : 2

Diblíková Klára 3,5, Šimůnková Veronika 3,5, Timonina Valerija 0, Averina Aleksandra 0, 1x w.o.

V odpoledním utkání nastoupilo naše družstvo již v kompletní sestavě. Na úvod opět zvítězily Klárka Diblíková s Verčou Šimůnkovou ve čtyřhře. V úvodní dvouhře vedla Lera Timonina nad Jiřinou Klempířovou 8:6 v pátém setu, ale bohužel prohrála 8:11. Do dalších dvouhry ji pak vystřídala Saša Averina. Důležité bylo vítězství Klárky Diblíkové nad Janou Dusilovou, Klárka za stavu 1:1 na sety prohrávala 7:10, set vyhrála 14:12 a celý zápas nakonec po boji 11:6 v pátém setu. V další dvouhře Klárka jasně porazila Jiřinu Klempířovou 3:0. Jelikož Verča Šimůnková vyhrála celkem s přehledem všechny svoje dvouhry a Klárka ve své závěrečné dvouhře zvrátila vývoj utkání s Lenkou Dvořákovou, když prohrávala 0:2 na sety a zvítězila 11:7 v pátém setu, vybojovaly tak holky zasloužené vítězství 8:2.