Diblíková Klára 3,5, Stránská Anna 3,5, Kaba Radka 2

2. LIGA ŽEN SK. B

SKST AutoPartner Liberec A - TJ Slavoj Praha B 7 : 3

Šimůnková Veronika 1, Rohlíková Michaela 1, Timonina Valerija 1

Tentokrát kompletní nastoupilo naše B družstvo žen k utkání 2. ligy skupiny B v Liberci. Úvodní čtyřhra byla v režii soupeřek, škoda druhého setu, kdy Verča s Míšou vedly v koncovce setu 10:8, ale nakonec prohrály 12:14. V úvodních dvouhrách Míša Rohlíková svedla souboj se soupeřovic jedničkou Monikou Pařízkovou, kdy vyhrála úvodní set a v dalších setech Míše utekly koncovky setů. Lera Timonina narazila na dvojku soupeře polskou hráčku Sandru Butrym. Lera sice prohrála úvodní dva sety, ale ve třetím setu začala hrát více přes forhend soupeřky a zvítězila 11:7. Bohužel ve čtvrtém setu se soupeřka přizpůsobila naší hře a Lera set prohrála 6:11. Naše děvčata vybojovala celkem bez problémů tři body přes Adélu Richterovou. O osudu utkání tak rozhodoval zápas Verči Šimůnkové se Sandrou Butrym. Verča v pohodě vyhrála úvodní set, ve druhém setu bohužel příliš spěchala ve výměnách a prohrála 8:11. Třetí set patřil opět Verče, která se opírala zejména o forhendový topspin a vyhrála 11:7. Ve čtvrtém setu Verča vedla již 10:8, měla ještě několik mečbolů, ale bohužel se přestala spoléhat na svůj forhendový topspin a prohrála 12:14. V pátém setu již byla příliš nervózní a netrpělivá, dělala mnoho nevynucených chyb a prohrála 5:11. Výsledek zápasu měl částečně vliv i na další zápas s Monikou Pařízkovou, kdy se Verče nedařily začátky setů a vždy musela dotahovat v koncovkách, což způsobilo, že Verča prohrála 0:3. V dalších utkáních bude potřeba vybojovat nějaké body pro pojištění záchrany v soutěži. Asi bude třeba vyměnit kouče ... !!!