16.KOLO SOUTĚŽÍ PSST

DIVIZE MUŽŮ

TJ Avia Čakovice A ALIMPEX - TJ Slavoj Praha A  6 : 10

Pašek Dominik 3, Vaněk Petr 3, Kulveit Jonáš 2, Šebl Jáchym 2

Třetím vítězstvím v řadě udělali kluci důležitý krok v boji o udržení v soutěži.

1.TŘÍDA MUŽŮ SK.B

Slavoj Praha B - Slovan KST Bohnice B  8 : 10

Zahrádka David 2,5, Pospíšil David 2,5, Bohumský Petr 2,5, Sklenář Ondřej 0,5

Utkání s vedoucím týmem soutěže bylo vyrovnané do samotného závěru. V závěrečné dvouhře za stavu 8:9 sehrál David Zahrádka vyrovnanou bitvu s Vojtěchem Polcarem. David sice prohrával 1:2 na sety, ve čtvrtém setu vyrovnal po vítězství 11:9 a o všem se rozhodovalo v pátém setu. David vedl celý set o jeden až dva míčky, přesto se dostal opět do koncovky, ve které sice vedl 10:9, aby nakonec prohrál 10:12.

2.TŘÍDA MUŽŮ SK.B

TJ Slavoj Praha C - TJ Stadion Žižkov DDM Praha 3 - Ulita B  10 : 4

Šimůnek Ondřej 2,5, Tvrdý Miroslav 1,5, Šimůnková Veronika 1, Nádvorník Václav 1, 4x w.o.

Soupeři dorazili pouze ve třech, ale i tak bojovali o každý bod. Ve čtyřhře Ondra Šimůnek s Mírou Tvrdým vedli 2:1 na sety a 10:8, ale bohužel tuto koncovku prohráli. Rozhodovalo se tak v koncovce pátého setu, ve které nakonec po několika nevyužitých mečbolech vyhráli Ondra s Mírou 15:13. V úvodní dvouhře bojovala Verča Šimůnková s Janem Kalistou též v pěti setech, když se dlouho nemohla vyrovnat s nepříjemnou hrou soupeře. Po třech setech prohrávala 1:2 na sety. V dalším průběhu začala být trpělivější a hrála více přes forhend soupeře a po setech 11:3 a 11:4 zvítězila 3:2. Se stejným soupeřem svedl další pětisetovou bitvu i Míra Tvrdý. Míra nejprve vedl 2:1 na sety, soupeř však zvrátil průběh zápasu, nejen že vyrovnal na 2:2 na sety, ale v pátém setu byl stav 3:9 pro soupeře, Míra stačil dotáhnout na 9:10, aby nakonec prohrál 9:11. Další tři body pro soupeře vybojoval Petr Duchoslav, na kterého nikdo z našich hráčů nenašel recept. V závěrečné dvouhře byla na dobré cestě pouze Verča, když za stavu 1:1 na sety a 8:8 nezvládla koncovku a nakonec prohrála 1:3 na sety.