18.KOLO SOUTĚŽÍ PSST

DIVIZE MUŽŮ

TJ Slavoj Praha A  - TTC Elizza Praha D  2 : 10

Pašek Dominik 1, Šimůnek Ondřej 1, Vaněk Petr 0, Rek Adam 0

Úvod utkání vypadal nadějně. Ondra Šimůnek s Adamem Rekem vedli ve čtyřhře nad dvojicí Juhasz, Remunda 2:1 na sety, ale prohráli 5:11 v pátém setu. Ondra Šimůnek měl též dobře rozehraný zápas s Matheosem Remundou, kdy též vedl 2:1 na sety a měl i několik mečbolů a nakonec prohrál 7:11 v pátém setu. A když za stavu 1:4 prohrál Petr Vaněk s Martinem Juhászem 10:12 v pátém setu, bylo o osudu utkání rozhodnuto.

1.TŘÍDA MUŽŮ SK.A

TTC Rebel A - TJ Slavoj Praha B  10 : 4

Diblíková Klára 2, Pospíšil David 1, Bohumský Petr 1, Sklenář Ondřej 0

Soupeři na nás nastoupili s dvěma "extraligovými posilami" Jakubem Němečkem a Alešem Hanlem a byli tak jednoznačnými favority. Blízko cennému skalpu byl David Pospíšil, když prohrál s Jakubem Němečkem 12:14 v pátém setu. Utkání nakonec skončilo výsledkem 4:10 ve prospěch soupeřů.

2.TŘÍDA MUŽŮ SK.B

TJ Lokomotiva Vršovice C - TJ Slavoj Praha C  10 : 4

Šimůnek Ondřej 2, Rek Adam 1, Linert Martin 1, Tvrdý Miroslav 0

Soupeři, kteří bojují o záchranu v soutěži, tentokrát nastoupili posíleni o prvotřídního Vojtěcha Kačabu. Bohužel jsme prohráli obě čtyřhry a jelikož se tentokrát dařilo i Janu Hamáčkovi vyvíjelo se utkání již od začátku ve prospěch soupeřů a skončilo výsledkem 4:10. Výsledek sice zkomplikoval naší cestu za druhým místem v soutěži, ale díky porážce našich nejbližších pronásledovatelů ze Sokola Petrovice v zápase s Pankrácí si stále udržujeme čtyřbodový náskok.

1.TŘÍDA ŽEN

TJ Slavoj Praha C  - VSK MFF UK Praha A  7 : 3

Kurková Marie 3,5, Averina Aleksandra 2,5, Kodetová Hanka 1

Utkání s vedoucím a zatím neporaženým týmem soutěže jsme zahájili vítězstvím ve čtyřhře, když Marie Kurková se Sašou Averinou porazily dvojici Helisová, Brejchová 3:1. Následně Hanka Kodetová jednoznačně přehrála Kateřinu Koňasovou 3:0 a Marie Kurková uštědřila Kateřině Brejchové první letošní porážku 3:0. Blízko k vítězství měla i Saša Averina v zápase s účastnicí Kvalifikace MČR v Plzni Kateřinou Helisovou, kdy vedla 7:6 v pátém setu, ale nakonec prohrála 8:11. Hanka Kodetová sehrála pěkný zápas s Kateřinou Brejchovou, kdy měla problém s trávou na bekhendu soupeřky. Hanka prohrála první dva sety, ve třetím setu dokázala vyhrát v koncovce 11:9 a ve čtvrtém setu sice nejprve odvrátila několik mečbolů, srovnala na 10:10 a po pěkném výkonu nakonec prohrála 13:15. Jelikož v dalším průběhu Saša porazila Kateřinu Brejchovou, Marie Kurková též dosud neporaženou Kateřinu Helisovou 11:9 v pátém setu a obě porazily Kateřinu Koňákovou, vybojovaly tak již jedenácté vítězství v řadě a potvrdily tak druhou příčku v průběžné tabulce soutěže.