19. a 20.KOLO LIGOVÝCH SOUTĚŽÍ

1.LIGA ŽEN SK.A

TJ Slavoj Praha A  -  TTC Kalich Litoměřice A  7 : 3

Stránská Anna 3, Pařízková Monika 2, Kaba Radka 1, 1x w.o.

Přestože výsledek vypadá jednoznačně, šlo o velmi vyrovnané utkání. Na úvod Radka Kaba s Aničkou Stránskou prohrály v úvodní čtyřhře s dvojicí Eisnerová, Prášilová 2:11 v pátém setu a Monča Pařízková prohrála s Hedou Eisnerovou 0:3. V paralelně probíhajícím zápase vybojovala Radka Kaba vítězství nad Petrou Prášilovou 11:8 v pátém setu a snížila na 1:2. Rozhodující okamžiky se odehrály za stavu 3:3, kdy opora týmu v tomto utkání Anička Stránská porazila Hedu Eisnerovou 11:5 v pátém setu a následně Petru Prášilovou 3:0 a Monča Pařízková vybojovala zápas s Kristýnou Kacálkovou 11:8 v pátém setu. Do závěrečné dvouhry vystřídala Radku Verča Šimůnková, ale jelikož soupeřka k zápasu již nenastoupila, vyhrála Verča kontumačně a utkání skončilo výsledkem 7:3.

TJ Slavoj Praha A  -  SKP Sever Ústí nad Labem A  4 : 6

Stránská Anna 2, Pařízková Monika 2, Kaba Radka 0, Diblíková Klára 0

Utkání opět začalo porážkou ve čtyřhře, které se holkám v poslední době příliš nedaří. V dalším průběhu holky bojovaly především s materiálem soupeřek. Radka Kaba nejprve prohrála s Martinou Novákovou 9:11 v pátém setu a následně s Terezou Ajdini 10:12 v pátém setu. Když Anička Stránská prohrála s Martinou Smíškovou 7:11 v pátém setu, kdy prohrála dobře rozehraný úvodní set v koncovce a vedla již 2:1 na sety, byl stav utkání 2:5 ve prospěch soupeřek. Za tohoto stavu vybojovala Monča Pařízková zápas s Terezou Ajdini 17:15 v pátém setu a Anička Stránská jasně přehrála Martinu Novákovou 3:0 a snížily tak na 4:5. Za tohoto stavu vystřídala Radku do zápasu s Martinou Smíškovou Klárka Diblíková. Klárka sice byla nerozehraná, ale druhý set prohrála v koncovce 10:12 a ve třetím setu zvítězila 11:4 a snížila tak na 1:2. Ve čtvrtém setu však byla soupeřka jistější a po výsledku 6:11 získala rozhodující bod tohoto utkání.

2.LIGA ŽEN SK.A

TJ Slavoj Praha B  -  KST ZŠ Vyšší Brod A   7 : 3

Diblíková Klára 3,5, Šimůnková Veronika 2,5, Averina Aleksandra 1

V utkání o čelo tabulky vyhrály Klárka Diblíková s Verčou Šimůnkovou úvodní čtyřhru nad dvojicí Procházková, Dubravcová 3:1, když třetí a čtvrtý set vyhrály v koncovkách. Důležitý bod vybojovala Saša Averina, když porazila Natálii Nečasovou 3:1, kdy všechny sety vyhrála v koncovkách. Velmi vyrovnaný zápas sehrála Verča Šimůnková se svojí tradiční soupeřkou Andreou Meškánovou, Verča vedla 2:0 na sety, hrála aktivně a soupeřku přehrávala ve výměnách. Ve třetím setu Verča bohužel prohrála v koncovce 11:13, ve čtvrtém setu 8:11 a v pátém setu, kdy Verče chybělo i trochu štěstí, nakonec prohrála po boji 9:11. Klárka Diblíková vyhrála všechny své dvouhry, a to i s Andreou Meškánovou, kterou trpělivou hrou přehrála 11:7 v pátém setu. Verča též vyhrála své zbývající dvě dvouhry, kdy se Šárkovou Procházkovou sice prohrála první set v koncovce, ale v dalších již vcelku s přehledem vyhrála. V závěrečné dvouhře sehrála Saša již tradiční bitvu na závěr, se Šárkou Procházkovou vedla již 2:0 na sety, za stavu 2:1 prohrála v koncovce 11:13 a v pátém setu 13:15. I přes tuto porážku holky zaslouženě zvítězily 7:3.