20.KOLO SOUTĚŽÍ PSST

DIVIZE MUŽŮ

TJ Slavoj Praha A - TTC Praha A Story TLRS  8 : 10

Pašek Dominik 4,5, Vaněk Petr 2,5, Kulveit Jonáš 1, Šebl Jáchym 0

Naše A družstvo nastoupilo proti třetímu celku soutěže. Začátek utkání byl v režii našich kluků. Sice prohrávali 2:3, ale další sérií vítězství se ujali vedení 6:3. Oporou týmu byl již tradičně Domča Pašek, když v průběhu utkání vybojoval 4,5 bodu. Škoda zápasu Jáchyma Šebla s Kubou Zahradníčkem, kdy Jáchym vedl 2:0 na sety, třetí set sice prohrál, ale ve čtvrtém setu vedl 10:8 a 11:10. Jáchym měl problém s příjmem podání a nedařilo se mu dostat se k forhendovému topspinu, a tak prohrál tento set 11:13 a pátý set 5:11. Podobnou bitvu svedl Jonáš Kulveit s Markem Bistřickým, když vyhrál úvodní dva sety v koncovkách, následně prohrál další dvě koncovky a opět se rozhodovalo v pátém setu. Jonáš již prohrával 8:10, ale zabojoval, srovnal na 10:10 a nakonec zvítězil v koncovce 13:11. Důležitý zápas sehrál za stavu 6:4 Jonáš s Kubou Zahradníčkem. Jonáš vedl 2:1 na sety, ve čtvrtém setu vedl 8:2, ale bohužel se zalekl vítězství, začal být pasivní a prohrál v koncovce 9:11. V pátém setu se bojovalo o každý míček, Jonáš opět prohrával 8:10, dokázal znovu srovnat na 10:10, ale bohužel tentokrát prohrál v koncovce 10:12. Rozhodující zápasy byly odehrány za stavu 8:7, kdy hrál Jáchyb s Markem Bistřickým a Petr Vaněk s Matějem Vavřincem. Jáchym vyhrál v pohodě první set, dobře podával a tlačil do forhendového topspinu. Ve druhém setu měl celý set převahu, bohužel v koncovce začal spěchat a prohrál 9:11. Klíčový byl třetí set, kdy opět Jáchym celý set vedl a rozhodovalo se v koncovce. Jáchym bohužel začal spěchat v zakončení a po nekonečném boji prohrál 22:24. Ve čtvrtém setu prohrával již 5:9, ale opět zabojoval a vyhrál 11:9. V pátém setu se již Jáchymovi nedařilo a prohrál 6:11. Petr ve svém závěrečném zápase vedl celkem s přehledem 2:0 na sety, dobře podával a oboustrannou topspinovou držel soupeře pod tlakem. Klíčový byl opět třetí set, kdy Petr celý set vedl a v koncovce měl i několik mečbolů. Bohužel začal pospíchat v kaončení a set prohrál v koncovce 19:21. V dalším setu začal být příliš nervózní, z čehož začala pramenit přílišná pasivita a set prohrál 2:11. Pátý set byl vyrovnaný, za stavu 6:6 nejprve Péťa zkazil podání a následně dostal z příjmu prasátko na hranu. Za stavu 8:10 ještě vybojoval jeden míček, ale další míč byl již ve prospěch soupeře, takže Petr prohrál 9:11. V poslední dvouhře ještě bojoval o remízu Jonáš s Jiřím Černým. Jonáš prohrával 0:2 na sety, třetí set soupeř zvolnil, čehož Jonáš využil a vyhrál 11:8. Ve čtvrtém setu Jonáš pokračoval v aktivní hře, aktivně přijímal a nátlakovou hrou nutil soupeře k chybám a přesto nakonec prohrál 9:11. Po bojovném výkonu tak kluci ve 23.20 hod. prohráli 8:10.

1.TŘÍDA MUŽŮ SK.B

AC Sparta Praha F - TJ Slavoj Praha B 10 : 6

Zahrádka David 3, Diblíková Klára 2, Sklenář Ondřej 1

Letos již podruhé nastoupilo naše B družstvo v Aréně Sparta ve třech. Přes bojovný výkon, kdy museli bojovat nejen s přesilou soupeřů, ale také s horkem a s vlhostí, to opět nestačilo na více než na porážku 6:10.

2.TŘÍDA MUŽŮ SK.B

TJ Pankrác B - TJ Slavoj Praha C  2 : 10

Šimůnek Ondřej 2,5, Škarban Jan 2,5, Nádvorník Václav 2,5, Tvrdý Miroslav 0,5, 2x w.o.

Rychlému průběhu utkání napomohlo, že jsme netradičně vyhráli obě čtyřhry (pravděpodobně proto, že jsem dnes nehrál já..?). Po čtyřhře navíc odstoupil pro zranění hráč soupeře Tomáš Kočvara, takže cesta za vítězstvím byla otevřená. Míra Tvrdý sice dvakrát prohrál, ale jelikož Ondra, Honza a Vašek všechny své dvouhry vyhráli, vybojovali kluci po necelých dvou hodinách vítězství 10:2.