21.KOLO SOUTĚŽÍ PSST

DIVIZE MUŽŮ

TTC Praha B - TJ Slavoj Praha A  5:10

Pašek Dominik 4,5, Zahrádka David 2,5, Šebl Jáchym 1,5, Kulveit Jonáš 1,5

Klíčový souboj o udržení v soutěži rozehráli lépe naši kluci, když vyhráli obě čtyřhry. Bohužel jsme se museli obejít bez nemocného Petra Vaňka, ale posila z B družstva David Zahrádka jej plně nahradil. Za stavu 4:3 nejprve porazil Dominika Horáka 12:10 v pátém setu. David v prvním setu prohrával 8:10, ale dokázal set vyhrát 12:10. Za stavu 2:1 na sety měl David mečbol za stavu 10:9, ale bohužel byl pasivní, nechal soupeře rozehrát a set nakonec prohrál příjmem soupeře na hranu 10:12. V pátém setu se opět rozhodovalo v koncovce, ve které David díky podání a umístěnému forhendovému topspinu na rotaci zvítězil 12:10. Za stavu 5:5 se rozhodovalo o osudu utkání. Domča Pašek nejprve porazil Dominka Horáka 3:1, když pouze v prvním setu měl problém s podáním soupeře a s nepříjemnými kontradrajvy. Domča v prvním setu prohrával 10:8, dokáazal stav zvrátit, vedl 11:10, ale bohužel uspěchal koncovku a prohrál 11:13. V dalších setech již zlepšeným příjmem, kvalitním podáním a oboustrannou topspinovou hrou vybojoval další bod. Na vedlejším stole David Zahrádka svedl souboj s jedničkou soupeře Standou Dusíkem. David kvalitní a odvážnou hrou zvítězil v úvodních dvou setech a ve třetím vedl již 8:3. Soupeř si vzal time out a David začal hrát soupeři přes jeho silnější forhend a set prohrál 8:11. Opět se rozhodovalo v pátém setu, David opět vedl tentokrát 8:2, kdy dobře podával a hrál soupeři více do těla, Začal však spěchat a soupeř snížil na 8:7. Po našem time outu David uklidnil hru a nakonec vyhrál 11:8. V další dvouhře porazil Jonáš Kulveit Petra Chlumského 3:1. Za stavu 8:5 nastoupil Jáchym Šebl proti Štěpánu Remundovi. Jáchym s přehledem vyhrál první dva sety a vše nasvědčovalo snadnému vítězství. Od třetího setu však začal mít problém s příjmem podání, soupeř rozehrával Jáchymovo podání a hlavně Jáchym se snažil zápas pouze dohrát a prohrál tak 11:13. Jako již poněkolikáté se rozhodovalo v pátém setu. Jáchym začal aktivně přijímat, vrátil se k topspinové hře a vyhrál 11:6. Na vedlejším stole vedl Domča Pašek se Standou Dusíkem již 2:0 na sety. Bohužel začal spěchat a pouštěl Standu k jeho kvalitnímu a nepříjemnému topspinu a Standa vyrovnal na 2:2. V pátém setu Domča začal lépe, vedl 5:3 na otočce, 10:9 v koncovce, ale zbytečně spěchal při příjmu a dovolil soupeři srovnat. Bojovalo se o každý míček a oba hráči využívali především výhody vlastního podání. Za stavu 13:12 pro Domču zahrál Standa podání do síťky, což pro nás znamenalo nejen vítězství v této dvouhře, ale i v celém utkání. Vítězstvím 10:5 naši kluci zažehnali nebezpečí přímého setupu. V případě našeho vítězství v posledním kole se Stodůlkami a zároveň porážky Sparty D s TTC Praha A by se mohlo naše A družstvo zachránit již nyní. Jinak budeme muset čekat na výsledek květnové baráže o udržení ve 3. lize mužů.

1.TŘÍDA MUŽŮ SK.B

Slavoj Praha B - TJ Sokol Petrovice I. A 10 : 7

Zahrádka David 4,5, Sklenář Ondřej 3,5, Pospíšil David 1, Klimovíč Filip 1

Oporou našeho B družstva byl David Zahrádka, který vybojoval 4,5 bodu. Důležitý byl jeho zápas s Milanem Peckou, kdy David prohrával již 1:2 na sety, jelikož měl problém s příjmem podání a zbytečně přistoupil na soupeřovu kontradrajvovou hru. Po zásáhu kapitána družstva Ondry "Bizona" Sklenáře začal lépe přijímat, hrál soupeři více "pod křídlo" a snažil se více využívat topspinových úderů a nakonec zvítězil 11:9 v pátém setu. Dalších 3,5 bodu vybojoval právě Ondra Sklenář, který nestačil pouze na nepříjemnou hru Jana Matouška. Ve své letošní premiéře, a to rovnou v 1. třídě, vybojoval Filip Klimovič vítězství nad Viktorem Mankem 13:11 v pátém setu. David Pospíšil, vyčerpán již tradiční předzápasovou výměnou čtyř halogenových žárovek, zvítězil tentokrát pouze nad Milanem Peckou 11:6 v pátém setu a do závěrečné dvouhry byl vystřídán Ondrou Šimůnkem, který již dohrál paralelně hrané utkání 2. třídy. Ondra dokázal přehrát Davida Píchu ve třech koncovkách 3:0 a jistil tak "pod čarou" konečné vítězství 10:7.

2.TŘÍDA MUŽŮ SK.B

TJ Slavoj Praha C - TTC Klánovice B 10 : 7

Linert Martin 4, Šimůnek Ondřej 3,5, Šimůnková Veronika 2,5, Tvrdý Miroslav 0

Základním kamenem našeho vítězství byla čtyřhra, ve které zvítězili Ondra a Verča Šimůnkovi nad Honzou Brothánkem a Martinem Fexou. Ondra s Verčou prohrávali již 1:2 na sety, ale od čtvrtého setu začali méně spěchat, Verča velmi dobře přijímala podání od Martina Fexy, navíc si oba dobře připravovali rozehrávku a umístěnými topspinovými údery vybojovali vítězství 3:2. Dalším důležitým zápasem byl souboj Martina Linerta s Martinem Fexou. V pětisetové bitvě se Martinovi podařilo držet soupeře v nekonečných výměnách na bekhendu, čímž se mu snažil zabránit v nepříjemném forhendovém útoku a nakonec zvítězil po boji 3:2, což se mu naposledy povedlo přibližně před 25 lety. Další klíčové body vybojovala Verča Šimůnková, která dokázala zvrátit nepříjemně se vyvíjející zápas s Janem Pospíšilem. Verča prohrávala 0:2 na sety, ale soustředěnou hrou, kdy zlepšila příjem, dobře umisťovala míče a větší jistotou ve výměnách dokázala otočit vývoj zápasu a zvítězila 3:2. V dalším zápase s Danem Raiserem se Verče podařilo eliminovat soupeřův nepříjemný forhendový topspin, kdy se soustředila na první blok a sama se snažila vlastními topspinovými údery nutit soupeře k chybám a zvítězila 3:1. Jelikož Ondra Šimůnek s Martinem Linertem vybojovali každý další tři body, zaslouženě zvítězilo naše B družstvo 10:7.