23. ROČNÍK MEMORIÁLU IVANA CHALUPY JE ÚSPĚŠNĚ ZA NÁMI

Ve dnech 7. – 8. září 2019 jsme uspořádali již 23. ročník Bodovacího turnaje mládeže ČR Memoriál Ivana Chalupy 2019 pořádaného jako STEN Marketing Open 2019. Již tradičně se tento úvodní a největší turnaj sezóny uskutečnil v prostorách haly Jedenáctka VS, Mírového hnutí 2385/3, Praha 4 – Chodov. Turnaj byl pořádán s podporou Hlavního města Prahy. Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 425 hráčů a hráček z celé ČR. Mezi účastníky turnaje bylo též 10 našich hráčů a hráček. Nejúspěšnější z naší výpravy byl nakonec Adam Rek, který v kategorii starších žáků vybojoval postup do turnaje kategorie A.

Memoriál Ivana Chalupy 2019

V sobotu 7. září 2019 se uskutečnil turnaj kategorie dorostenců a dorostenek. Na základě úspěšného vystoupení na posledním BTM ČR uplynulé sezóny v Hluku se Verča Šimůnková kvalifikovala v soutěži dorostenek do turnaje kategorie A. V základní skupině Verča prohrála s juniorskou reprezentantkou A. Klempererovou ze Sokola Hradec Králové a s kadetskou reprezentantkou N. Hanákovou z Baníku Havířov, s oběma 0:3. V zápase o třetí místo ve skupině pak Verča prohrála s M. Chovancovou z SK Svinov 1:3. V soutěži útěchy nejprve Verče nenastoupila v 1.kole L. Plachá z Kotlářky a ve 2.kole prohrála Verča s další kadetskou reprezentankou T. Bártovou ze Sokola Hradec Králové opět 1:3. Z našich zástupců v turnaji kategorie B se nejlépe dařilo Adamovi Rekovi, který postoupil ze základní skupiny, když porazil P. Schmoranze z Baníku Most 3:1. Ve 2.stupni Adam prohrál ve 2.kole s J.Pachnerem z Unionu Plzeň 0:3. Vašek Nádvorník a Michal Pfleger skončili ve skupině na třetím, nepostupovém místě.

V neděli 8. září se v hale Jedenáctka VS pokračovalo turnajem kategorie staršího žactva. V turnaji A starších žáků jsme měli jediného zástupce Vaška Nádvorníka. Vašek v úvodním zápase prohrál celkem jednoznačně s V.podrazilem již z Kotlářky 0:3. V dalším zápase Vašek nastoupil proti P. Opltovi z Mladé Boleslavi. První dva sety hrál Vašek příliš pasivně a prohrál dvakrát shodně 10:12, další dva sety vyhrál jednoznačně 11:3 a 11:5 a v rozhodujícím setu bohužel nevyužil úspěšného vstupu do hry, začal hrát opět příliš pasivně a do bekhendu soupeře a nakonec prohrál 7:11. V závěrečném zápase skupiny prohrál se svým tradičním soupeřem T. Kmentem z Baníku Havířov 5:11 v pátém setu. V soutěži útěchy se Vašek po vítězství nad J. Svojanovským z Ústí nad Orlicí a J. Rochowanským z Elizzy probojoval do čtvrtfinále, kde již nestačil na L. Svobodu z HB Ostrov, se kterým prohrál 1:3. Ve čtyřhře Vašek s Danem Volhejnem z Heřmanova Městce nejprve porazili po boji 15:13 v pátém setu pár Halabrín, Vesecký (Prachatice, Slaný). V osmifinále však nestačili na dvojici Šorm, Sixta (Jaroměř, Hostinné) a prohráli 1:3. V turnaji B se nejlépe dařilo Adamovi Rekovi, který vyhrál svoji základní skupinu, ve 2.stupni porazil J. Kokeše z Toužimi 3:1 a J. Grabovského ze Strážnice 3:2 a probojoval se do čtvrtfinále, čímž si již zajistil účast v turnaji A na dalším BTM ČR. Ve čtvrtfinále s K. Jedličkou z KST Apollo Ústí nad Labem Adam nevyužil vedení 2:0 na sety a po boji prohrál 10:12 v pátém setu. Pěkného výsledku též dosáhl Honza Slavíček, který nejprve ve skupině porazil Š. Zoubka ze Sokola Hradec Králové 13:11 v pátém setu a stejný výsledek zopakoval i v 1.kole 2.stupně s J. Sivákem z Hostinného. Ve 2.kole již nestačil na O. Hermana z TJ Ostrava KST. Smůlu měl Adam Gräf, který nepostoupil ze základní skupiny díky horšímu poměru setů. Matouš Klein a Ondra Sládek obsadili třetí nepostupové místo.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem našim hráčům a hráčkám za předvedené výkony a všem pomocníkům z roli rozhodčích a pořadatelů za pomoc při organizaci turnaje. Pouze je škoda, že se do přípravy a organizace této vrcholné akce nezapojilo více dospělých členů našeho klubu, což by usnadnilo průběh celé akce.