4. turnaj Seriálu Grand Prix RACKETSPORT.cz - mladšího žactva a dorostu

V neděli dne 13. ledna 2019 se v areálu HAMR v Braníku uskutečil 4. turnaj Seriálu Grand Prix RACKETSPORT.cz pro kategorie mladšího žactva a dorostu. Turnaje se zúčastnilo celkem 103 dětí z Prahy, ale i z dalších krajů.

Petr Vaněk (vítěz dvouhry dorostenců) foto: Ma. Linert

Naše barvy byly zastoupeny 8 hráči a hráčkami, kteří se tradičně neztratili. V soutěžích dorostu zvítězil Petr Vaněk, který v průběhu turnaje nenašel přemožitele. Verča Šimůnková nakonec obsadila celkově 7.místo, což znamenalo 2.místo v kategorii dorostenek, když v přímém souboji o 1.místo prohrála s Natálkou Handlovou ze Sparty 1:3. V turnaji kategorie A ještě startoval Adam Rek, který obsadil 19.místo, když v souboji o udržení porazil Terku Bartoňovou z Bohnic. V turnaji kategorie B zahrál nejlépe Honza Slavíček, který skončil na 4.místě, t.j. těsně pod postupovým umístěním, když v semifinále s Vítkem Lamošem z Elizzy nevyužil vedení 2:1 na sety a prohrál ve dvou koncovkách. V přímém souboji o třetí postupové místo mu oplatila porážku ze základní skupiny Petra Kmoníčková z Ústí nad Labem. Míša Michlík též postoupil ze skupiny a prohrál v osmifinále s Matějem Bláhou z Kladna 1:3. Ve čtyřhře se též nejvíce dařilo Petrovi Vaňkovi, který s Terkou Bartoňovou vybojovali 3.místo.

V soutěžích mladšího žactva jsme měli všechny tři naše zástupce v turnaji A. Nejlépe dopadl Vašek Nádvorník, který nakonec obsadil 4.místo, když v semifinále prohrál s Jirkou Řeháčkem ze Slaného 0:3, když rozhodující okamžik nastal ve druhém setu, ve kterém Vašek nevyužil vedení 10:6. V souboji o 3.místo s tradičním soupeřem Kájou Jedličkou z Ústí nad Labem prohrál 10:12 v pátém setu. Lukáš Rek nakonec obsadil 7.místo, když podobně jako na minulém turnaji na sebe ve čtvrtfinále narazili s Vaškem Nádvorníkem. Matouš Klein se tentokrát vyhnul baráži o udržení v turnaji A a po dvou vítězstvích ve skupině bojoval o 9. - 16.místo. Nakonec obsadil 16.místo, když mu v závěrečné dvouhře oplatil porážku ze skupiny Vítek Kasner ze Slaného. Medailové umístění v kategorii mladšího žactva jsme nakonec získali ve čtyřhře, když Vašek Nádvorník s Lukym Rekem v průběhu soutěže prohráli pouze jeden set a stali se tak zaslouženými vítězi.

Podrobné výsledky naleznete v přílohách.