4. turnaj Seriálu Grand Prix RACKETSPORT.cz - nejmladšího a staršího žactva

V neděli dne 27. ledna 2019 v areálu HAMR v Braníku pokračoval 4. turnajem Seriál Grand Prix RACKETSPORT.cz, tentokrát pro kategorie nejmladšího a staršího žactva. Turnaje se zúčastnilo celkem přes 90 dětí z Prahy, ale i z dalších krajů.

Naše barvy byly zastoupeny 9 hráči a hráčkami. V soutěžích starších žáků se nejvíce dařilo Adamu Gräfovi, který v turnaji A ve skupině porazil O.Melíška ze Sparty a D.Koňáka z Kotlářky a postoupil ze 3. místa a po závěrečné porážce s T.Reinem ze ZŠ Lužiny obsadil 14. místo. V turnaji A též startoval Lukáš Rek svedl boj o 4. místo ve skupině s D.Kubíčkem z Kotlářky, ve kterém nakonec zvítězil 11:9 v pátém setu. V zápasech o umístění bohužel po první porážce s J.Jůzou ze Sokola Plzeň V. z turnaje odstoupil a obsadil tak 16.místo. V turnaji B bojoval o postupové pozice Honza Slavíček. Sice se trochu trápil v základní skupině, kterou nakonec vyhrál, ale nakonec se probojoval do semifinále. Zde sehrál pěkný zápas s T.Vršovským z KST Apollo Ústí nad Labem, ve kterém prohrál 2:3 na sety. V závěrečném souboji o postup do turnaje A, který byl reprízou minulého turnaje dorostu, čekala na Honzu P.Kmoníčková z TTC Ústí nad Labem. Bohužel byl Honza příliš nervozní a netrpělivý a prohrál 0:3 a obsadil tak 4.místo v turnaji kategorie B. Ve čtyřhře se nám příliš nedařilo, když Adam s Honzou prohráli v prvním kole a Lukáš s Honzou Marholem ze Sparty ve 2.kole.

V soutěžích nejmladšího žactva jsme měli tři naše zástupce v turnaji A. Nejlépe dopadl Marek Hanzal, který nakonec obsadil 14. místo, když postoupil ze 4.místa ze základní skupiny a po vítězství nad svým deblovým parťákem Nathanem Cafmeyerem prohrál v posledním zápase s L.Martinkem z TTC Praha. Nathan Cafmeyer prohrál ve skupině s L. Martinkem z TTC Praha po boji 2:3 a zvítězil s A. Noskovou ze Sparty 3:0 a před posledním zápasem byla situace ve skupině taková, že Nathan mohl skončit na 2. - 5. místě, v závislosti na výsledcích posledního kola. Nathan sice prohrál se svým nedávným týmovým spoluhráčem Š. Petrtýlem z Elizzy 1:3, ale nakonec díky lepšímu vzájemnému zápasu obsadil 4.místo ve skupině. Po výše uvedené porážce s Márou Hanzalem zvítězil v posledním zápase nad J. Fiřtem z Liberce a obsadil tak konečné 15.místo. Eliška Slavíčková měla těžkou základní skupinu, ve které uhrála jeden set pouze na později bronzového J.Kabelku z KST Apollo Ústí nad Labem. Ve skupině o udržení svedla souboj o medailové pozice v kategorii nejmladších žákyň s H.Kodetovou ze Sokola Malá Hraštice (která k nám od příští středy bude docházet na některé tréninky) a A.Noskovou ze Sparty. s oběma soupeřkami prohrála 0:3 a obsadila 4. místo v kategorii děvčat. V závěrečném souboji porazila po velmi pěkném výkonu T.Kupsu z Vlašimi 11:9 v pátém setu. Přes toto vítězství nakonec obsadila nakonec 20. (sestupové) místo. V turnaji B jsme měli 3 další hráče. Tomáš Hanzal vyhrál svoji základní skupinu, postoupil do osmifinále, kde podlehl L.Kadlecové z Vršovic 1:3. V bojích o další umístění nakonec obsadil konečné 6.místo v turnaji B, když prohrál s M.Maškem z Elizzy 1:3. Kuba Magyar postoupil ze skupiny z 2. místa a bohužel prohrál v předkole a obsadil 9. - 12. místo v turnaji B. Thomas Cafmeyer měl po dvou vítězstvích dobře rozehranou skupinu, ale bohužel po porážce s M. Alinčovou z Elizzy 0:3 obsadil díky horšímu poměru setů 3.místo ve skupině. V soutěži útěchy podal velmi bojovný výkon a jelikož nenašel žádného přemožitele, stal se po výhře nad M. Laubem z TTC Elizza 3:0 vítězem soutěže útěchy. V soutěžích čtyřher jsme se spíše sehrávali. Tomáš s Thomasem prohráli již v 1.kole. Eliška s Kubou se v průběhu prvního kola spíše učili, jak hrát čtyřhru pravačka s levákem. Nakonec zvítězili 2:1 a ve 2. kole prohráli s dvojicí P.Plíšek (Benešov), Š. Petrtýl (Elizza). Mára s Nathanem prohráli s později bronzovými J. Kabelkou (Ústí) a J. Maškem (Elizza) po pěkném bojovném výkonu.

Na závěr bych chtěl všechny naše hráče pochválit za bojovné výkony a doufám, že budou motivací do dalšího tréninku.

Velka_cena_Prahy_logo_mensi.png