5. turnaj Seriálu Grand Prix RACKETSPORT.cz - mladšího žactva a dorostu

V neděli dne 10. března 2019 se v areálu HAMR v Braníku uskutečil 5. turnaj Seriálu Grand Prix RACKETSPORT.cz pro kategorie mladšího žactva a dorostu. Turnaje se zúčastnila necelá stovka dětí z Prahy, ale i z dalších krajů. Mezi účastníky bylo též 12 našich hráčů a hráček, kteří se svými výkony v kvalitní konkurenci neztratili.

Vašek Nádvorník (vítěz dvouhry mladšího žactva) foto: O.Šimůnek

V soutěžích dorostu opět zvítězil Petr Vaněk, který v průběhu turnaje nenašel přemožitele. Asi nejtěžší překážkou mu byl Ondřej Kadavý z KST Bohnice, se kterým Petr vyhrál ve čtvrtfinále 11:9 v pátém setu. Verča Šimůnková obsadila celkově 11.místo, což znamenalo 2.místo v kategorii dorostenek, když stejně jako na minulém turnaji v přímém souboji o 1.místo prohrála s Natálkou Handlovou ze Sparty 2:3. Tentokrát Verče chybělo více štěstí v rozhodujícím setu. Verča sehrála vyrovnaný zápas, prohrávala sice 1:2 na sety, ale čtvrtý set měla zcela pod kontrolou, i když zahrála několik prasátek a zaslouženě srovnala na 2:2. V pátém setu Verča vedla 3:1, štěstí se v následujících výměnách přiklomilo tentokrát více na stranu soupeřky, kdy zahrála několik prasátek, a tak zápas opět skončil vítězstvím soupeřky. V turnaji kategorie A ještě startoval Adam Rek, který obsadil 18.místo, když mu v zápase o 17.místo oplatila Terka Bartoňová z Bohnic porážku z minulého turnaje.

V turnaji kategorie B postoupili všichni naši hráči do čtvrtfinále. Míša Michlík postoupil jako jediný z prvního místa, ale bohužel narazil ve čtvrtfinále na Míšu Pflegera, se kterým prohrál 1:3 a nakonec obsadil 7.místo. Adam Gräf měl blízko k postupu do čtvrtfinále, když s Michalem Makarou ze Slaného vedl 2:1 a 10:9 a měl ještě několik dalších mečbolů. Bohužel spěchal se zakončením a nakonec prohrál 2:3 a obsadil 6.místo. Velmi dobře zahrál tento turnaj Honza Slavíček, který ve skupině prohrál pouze s Kateřinou Rosovou z Elizzy 9:11 v pátém setu, ve druhém stupni postoupil do semifinále, kde prohrál s Míšou Pflegerem a v souboji o 3.místo oplatil porážku ze skupiny Kateřině Rosové a zvítězil 3:0. Míša Pfleger sice prohrál ve skupině s Michalem Makarou ze Slaného, ale přesto dokázal postoupil do finále, kde vrátil Michalovi Makarovi porážku ze skupiny a stal se tak zaslouženým vítězem turnaje B. Ve čtyřhře se našim párům příliš nedařilo a skončily pod medailovými pozicemi.

Petr Vaněk (vítěz dvouhry dorostenců) foto: O.Šimůnek

V soutěžích mladšího žactva jsme měli dva naše zástupce v turnaji A. Vašek Nádvorník celkově zvítězil, když ve finále porazil Adama Krčka ze Slaného. Vašek měl zpočátku problémy s příjmem podání, od třetího setu však začal přijímat více aktivně, držel hru plně pod kontrolou a zaslouženě zvítězil 3:1. Lukáš Rek postoupil též ze základní skupiny, když dokázal porazit Honzu Ošmeru z Elizzy 3:1. Lukáš hrál aktivně, valmi dobře přijímal a jeho vítězství bylo zasloužené. Ve čtvrtfinále prohrál s Adamem Krčkem a nakonec obsadil 6.místo.

V turnaji B byl druhým nasazeným Matouš Klein, který bez problémů postoupil ze skupiny, ale ve 2.kole prohrál s Viktorem Vlasákem z Bohnic 2:3. Lépe se se dařilo Nathanovi Cafmeyerovi, který postoupil do semifinále, kde prohrál s Šimonem Holíkem z Kotlářky a nakonec obsadil 4.místo. Pro naše nejmladší zástupce na turnaji Thomase Cafmeyera a Hanku Kodetovou (v barvách TJ Sokol Malá Hraštice) byl turnaj spíše dobrým tréninkem, ale i tak podávali bojovné výkony. Ještě jedno medailové umístění v kategorii mladšího žactva jsme získali ve čtyřhře, když Vašek Nádvorník s Lukášem Rekem postoupili do semifinále, kde prohráli s Adamem Krčkem a Jirkou Řeháčkem ze Slaného 1:2, když vedli 1:0 a 9:7. Bohužel byli v koncovce druhého setu příliš pasivní, čímž dovolili soupeřům zvrátit vývoj zápasu a nakonec tak obsadili 3.místo.