5. turnaj Seriálu Grand Prix RACKETSPORT.cz - nejmladšího a staršího žactva

V neděli dne 24. března 2019 v areálu HAMR v Braníku pokračoval 5. turnajem Seriál Grand Prix RACKETSPORT.cz, tentokrát pro kategorie nejmladšího a staršího žactva. Turnaje se zúčastnilo celkem 101 dětí z Prahy, ale i z dalších krajů. Naše slavojácké barvy měly též velké zastoupení, a to 9 hráčů a hráček v kategorii nejmladšího žactva a 4 hráče v kategorii staršího žactva.

Honza Slavíček na 2.místě v turnaji B staršího žactva

V soutěžích starších žáků startovali v turnaji A Adam Gräf a Adam Rek. Adam Gräf obsadil ve skupině 3. místo, když porazil Tomáše Reina ze ZŠ Lužiny a Jakuba Vranu z SK DDM Kotlářka. V dalších zápasech pokračoval v soustředěných výkonech a nakonec po porážce s Adamem Rekem obsadil pěkné 10. místo. Adam Rek měl bohužel těžkou základní skupinu, když prohrál pouze s finalisty celého turnaje s Martinem Černým ze Slaného a s Davidem Sochorem ze Sparty Praha. S Davidem Sochorem sehrál pěkný zápas, ve kterém nakonec prohrál 1:3. V dalších bojích nenalezl přemožitele a obsadil tak velmi pěkné 9.místo. V turnaji B startovali Honza Slavíček a Ondra Sládek. Ondra Sládek v základní skupině dvakrát prohrál, takže pokračoval v soutěži útěchy, ve které se probojoval až do semifinále. Zde svedl bitvu s Adamem Hruškou z Kotlářky. Rozhodovalo se až v pátém setu. Ondra prohrával 8:10, srovnal na 10:10, soupeř špatně přijmul, ale bohužel pro nás zahrál prasátko na hranu. Nakonec Ondra prohrál 10:12 v pátém setu. Honza Slavíček vstupoval do turnaje s ambicí, podobně jako v kategorii dorostu, postoupit do turnaje A. Základní skupinu vyhrál bez větších potíží a postoupil tak do 2. stupně. Zde byl asi klíčový zápas s Tomášem Hudákem ze ZŠ Lužiny, kdy se rozhodovalo v pátém setu. Honza byl příliš netrpělivý, spěchal a prohrával již 3:7. Po time outu dokázal srovnat a vybojoval za stavu 10:8 dva mečboly. Bohužel opět spěchal v zakončení, soupeř srovnal a rozhodovalo se v koncovce, ve které nakonec Honza vyhrál 12:10. V semifinále zvládl souboj s Michalem Procházkou z Kotlářky, když vyhrál 3:1 a ve finále již nestačil na Jana Marhola ze Sparty. Přestože tentokrát nepodal optimální výkon, vybojoval velmi pěkné 2. místo v turnaji B a kvalifikoval se do turnaje A. Ve čtyřhře Ondra Sládek s Adamem Gräfem měli dobře rozehraný zápas proti páru Karolína Jaroňová ze Sparty a Patrik Veselý z Loko Vršovice. Kluci vedli 1:0 na sety a 9:7, v rozhodujícím setu prohrávali 1:7, otočili průběh setu opět na 9:7, ale v koncovce začali být příliš pasivní a nakonec prohráli 9:11. Adam Rek s Honzou Slavíčkem se probojovali až do čtvrtfinále, kde prohráli 1:2 na sety s Ondrou Melíškem a Davidem Sochorem ze Sparty Praha, když klukům nevyšel závěr třetího setu.

Adélka Mikešová na 2.místě v hodnocení nejmladších žákyň

V soutěžích nejmladšího žactva jsme měli tři naše zástupce v turnaji A. Nejlépe dopadl Nathan Cafmeyer, který obsadil 12.místo. Ve skupině dvakrát vyhrál a byla škoda zápasu s Lukášem Elicerem z STC Slaný, kdy se rozhodovalo o postupu do osmifinále. Nathan vyhrál první set, ve druhém setu vedl 7:5, ale začal spěchat a prohrál 7:11. Ve třetím setu vedl Nathan 8:4, opět začal spěchat a prohrál 8:11. Ve čtvrtém setu již nenašel recept na hru soupeře a prohrál 1:3. Adélka Mikešová vstoupila do turnaje proti Adélce Noskové ze Sparty. Adélka hrála aktivně, ale bohužel občas spěchala a dělala mnoho chyb, a tak se rozhodovalo v koncovkách. První set vyhrála 19:17, ve druhém setu, přestože měla několik setbolů, prohrála 12:14, třetí set vyhrála 15:13 a pouze ve čtvrtém vyhrála 11:7, celkově 3:1. Dobře rozehraný zápas měla s Lukášem Martinkem z TTC Praha, když vyhrála první set a ve druhém setu měla několik setbolů, ale prohrála v koncovce 11:13 a nakonec 1:3. Adélka nakonec obsadila 15. místo, když porazila Lucii Kadlecovou z Loko Vršovice. Adélka zvládla koncovku úvodního setu a v dalších setech již hrála s přehledem, když dobře rozehrávala a umisťovala míče, byla schopna hrát ve výměnách a zaslouženě vyhrála 3:0, čímž vybojovala 2. místo v kategorii nejmladších žákyň. Marek Hanzal ve skupině obsadil 5. místo, když prohrál právě s Lucií Kadlecovou, kdy byl příliš nervózní a pasivní a prohrál tak 0:3. V baráži o udržení však dokázal zabojovat a dvakrát vyhrál. Obzvlášť cenné vítězství bylo nad Adélkou Noskovou ze Sparty, když prohrával 0:2 na sety a dokázal zvítězit 11:7 v pátém setu. Díky horšímu poměru setů nakonec obsadil 19. místo. V turnaji B jsme měli šest zástupců. Pro Terezku Rousovou byl turnaj premiérou v seriálu Grand Prix a zvládla ji na výbornou. Ve skupině jednou vyhrála a pokračovala tak v soutěži útěchy. V soutěži útěchy dvakrát vyhrála a probojovala se do semifinále, ve kterém narazila na Aničku Bartoňovou z Bohnic. Terezka podala velmi pěkný výkon, stejně jako po celou dobu turnaje, kdy se snažila hrát aktivně a bojovala o každý míček. Semifinále se rozhodovalo v pátém setu, když Terezka vedla 10:8, soupeřka si vzala time out a Terezka nakonec prohrála 10:12 a obsadila tak 3.místo v soutěži útěchy. Jakub Magyar postoupil ze skupiny z druhého místa, když prohrál s Diminikem Faltusem z Liberce 2:3. V hlavní soutěži prohrál v prvním kole s Lilianou Čermákovou ze Sokola Malá Hraštice, když nevyužil několik dobře rozehraných setů a nakonec prohrál 2:3 a obsadil 17. - 22. místo. Tomáš Hanzal postoupil ze skupiny z prvního místa, ale bohužel v osmifinále narazil na Evičku Havlíčkovou. Tomáš sice vyhrál první set, ale následně prohrál 1:3 a obsadil tak 9. - 16.místo. Na stejném místě skončil i Thomas Cafmeyer, který po bojovném výkonu prohrál v osmifinále s Matějem Maškem z Elizzy 9:11 v pátém setu. Evička Havlíčková sice v průběhu turnaje prohrála pouze jednu dvouhru, a to s pozdějším vítězem Maximem Truchlíkem z Kotlářky a obsadila tak pěkné 5. místo. První nasazená v turnaji B byla Eliška Slavíčková. Bez větších potíží se probojovala do semifinále, kde nestačila na Patrika Semotana z Bohnic. V zápase o třetí místo svedla souboj s Bárou Vorbsovou z Čakovic. Eliška prohrávala v prvním setu 7:9, vyhrála 11:9 a bez problémů vyhrála i druhý set. Ve třetím setu začala bohužel spěchat akazit a prohrála 4:11. Ve čtvrtém setu sice prohrávala 2:4, dokázala však podržet míček ve hře a vedla již 10:4. Začala opět spěchat a soupeřka snížila na 10:8. Eliška opět podržela míček na stole a zaslouženě vyhrála 11:8, čímž obsadila pěkné 3.místo a postoupila tak do turnaje A. Ve čtyřhře sehráli pěkný zápas Tomáš Hanzal s Terezkou Rousovou, kteří proti páru Tereza Makarová z STC Slaný s Aničkou Bartoňovou z Bohnic nevyužili vedení 9:5 v rozhodujícím setu a prohráli 9:11. Do bojů o medaile se nakonec probojovala pouze Adélka Mikešová s Adélkou Noskovou ze Sparty, když ve čtvrtfinále prohrály s dvojicí Šimon Petrtýla Jan Mašek z Elizzy 1:2. Holky sehrály velmi pěkný zápas, kdy vedly v rozhodujícím setu 4:2 a po boji nakonec prohrály 8:11.

Na závěr bych chtěl všechny naše hráče pochválit za bojovné výkony a doufám, že budou motivací do dalšího tréninku.

Podrobné výsledky naleznete v přílohách.