6. turnaj Seriálu Grand Prix RACKETSPORT.cz - nejmladšího a staršího žactva

V neděli dne 14. dubna 2019 v areálu HAMR v Braníku pokračoval Seriál Grand Prix RACKETSPORT.cz, a to 6.turnajem, tentokrát pro kategorie nejmladšího a staršího žactva. Turnaje se zúčastnilo 36 hráčů a hráček v kategorii staršího žactva a 62 dětí v kategorii nejmladšího žactva, jako vždy z Prahy, ale i z dalších krajů. Naše slavojácké barvy měly též velké zastoupení, a to 10 hráčů a hráček v kategorii nejmladšího žactva a 3 hráče v kategorii staršího žactva.

Evička Havlíčková na 3.místě v turnaji B nejmladšího žactva

V kategorii staršího žactva jsme měli všechny naše zástupce v turnaji A. Nejvíce se dařilo Adamovi Rekovi, který v základní skupině sice porazil třetí nasazenou v turnaji Michaelu Botkovou z TJ AŠ Mladá Boleslav, ale po porážce s Adamem Košackým postoupil z druhého místa pouze díky lepšímu poměru setů. Ve čtvrtfinále podlehl v pěti setové bitvě pozdějšímu vítězi Jonáši Gajdovi z Kotlářky, aby nakonec obsadil konečné velmi pěkné 5. místo. Adam Gräf sice ve skupině vyhrál celkem šest setů, ale po dvou porážkách 2:3 a dvou porážkách 1:3 obsadil páté místo. Honza Slavíček sice ve skupině porazil Tadeáše Bertha z Kotlářky 3:2, ale nakonec díky horšímu poměru setů obsadil též páté místo. V baráži o udržení dopadl nejlépe Honza, když vyhrál skupinu a obsadil celkové 17. místo. Adam, který prohrál s Honzou 11:13 v pátém setu a s Jakubem Makarou ze Slaného 1:3 skončil na konečném 19. místě. Ve čtyřhře měli blízko k medaili Adamové Rek a Gräf, když prohráli ve čtvrtfinále s párem Michaela Botková (Ml. Boleslav), Lucie Vydrová (TTC Elizza Praha) 1:2 na sety.

V soutěžích nejmladšího žactva jsme měli 4 zástupce v turnaji A. Nejlépe skončil Nathan Cafmeyer, který sice ve skupině obsadil 4. místo, ale po vítězství nad Lukášem Lebedou z Elizzy a nad Adélkou Mikešovou nestačil, dnes již podruhé, na Terezu Makarovou z STC Slaný a obsadil 10. místo. Velmi dobře zahrála Adélka Mikešová, která postoupila ze 3. místa, porazila Radima Kupsu z SKST Vlašim 3:2 a prohrála s Nathanem a obsadila konečné 12. místo a zároveň 3. místo mezi nejmladšími žákyněmi. Eliška Slavíčková a Marek Hanzal obsadili shodně páté místo ve skupině a setkali se v baráži o udržení, ve které Marek obsadil konečné 18. místo a Eliška 19. místo. V turnaji B svedli souboj o konečné 3. místo Evička Havlíčková s Hankou Kodetovou. V závěrečném zápase turnaje byla po výsledku 11:9 v pátém setu nakonec úspěšnější Eviřka (viz. foto v úvodu článku). Další náš zástupce Kuba Magyar díky zlepšenému výkonu obsadil 7.místo. Tomáš Hanzal též vyhrál svou skupinu a nakonec obsadil 9. - 16. místo. Terezka Rousová tentokrát dokázala postoupit ze základní skupiny a po porážce s Matějem Maškem z Elizzy skončila na 17. - 22. místě. Monča Malá při své premiéře na turnajích GP obsadila ve skupině 4. místo a v soutěži útěchy prohrála s pozdější vítězkou Lilianou Čermákovou z TJ Sokol Malá Hraštice, přesto na turnaji podávala pěkné výkony. Ve čtyřhrách prohráli v bojích o medailové pozice jak Adélka s Adélkou Noskovou ze Sparty, tak Nathan s Markem, kteří prohráli s dvojicí Bertho, Petrtýl 1:2 na sety.

Podrobné výsledky naleznete v přílohách.