ADÉLKA MIKEŠOVÁ A ELIŠKA SLAVÍČKOVÁ ZVÍTĚZILY V TURNAJI CHALLENGE KATEGORIE STARŠÍCH ŽÁKYŇ NA TURNAJI V LINCI

Ve dnech 14. - 18. dubna 2022 se v rakouském Linci uskutečnil 21. ročník mezinárodního turnaje mládeže Austrian Raiffeisen Youth Championships. V letošním roce se turnaj uskutečnil v klasickém velikonočním termínu. Turnaje se zúčastnila i výprava slavojáckých barev ve složení Adélka Mikešová a Eliška Slavíčková. Kromě našieho družstva děvčat se turnaje zúčastnili i Michal Pfleger, Adam Gräf, Honza Slavíček, Ondra Sládek a Vašek Nádvorník, kteří na turnaji působili v roli rozhodčích. Adélka s Eliškou dosáhly velmi pěkného výsledku v soutěži družstev, když sice v základní skupině obsadily třetí místo, když prohrály s pozdějšími vítězkami celého turnaje, reprezentantkami Švédska a s později pátým družstvem soutěže, reprezentačním družstvem Anglie. V dalším průběhu turnaje však holky již nezaváhaly a po pěti vítězných utkáních v řadě zaslouženě zvítězily v tzv. Challenge turnaji družstev kategorie starších žákyň (U15).

Slavoj v Linci Adélka s Eliškou v Linci

V soutěžích starších žákyň (U15) startovaly Adélka Mikešová s Eliškou Slavíčkovou. V základní skupině obsadily třetí místo, když prohrály s pozdějšími vítězkami celého turnaje, reprezentantkami Švédska a s později pátým družstvem soutěže, reprezentačním družstvem Anglie. V dalším průběhu turnaje však holky již nezaváhaly a po pěti vítězných utkáních v řadě zaslouženě zvítězily v turnaji Challenge kstegorie starších žákyň. Ve čtvrfinále holky porazily družstvo Ostschweizer TTV, na jehož lavičce byl jako jeden z trenérů náš úspěšný odchovanec Michal Kubát.

- Denmark (DEN)  3:1

V soutěži jednotlivců kategorie U13 startovala Eliška Slavíčková. Eliška ve skupině porazila 8. nasazenou hráčku turnaje L. Cabardo ze Švédska 3:1 a o první místo ve skupině prohrála L. Guassardo ze Slovenska 1:3. V 1. kole hlavní soutěže měla Eliška mečbol na pozdější finalistku turnaje K. Kölling z Německa, když vedla 2:1 na sety a 11:10. Nakonec prohrála 2:3. V soutěži útěchy Eliška prohrála s K. De Meyer z Belgie 1:3. Eliška prošla celým turnajem s bilancí 7 vítězství a 6 porážek.

Slavíčková Eliška

- A. Houida (VEN) 3:0 (4,7,4)

- L. Cabardo (SWE) 3:1 (-6,3,9,6)

- L. Guassardo (KRO) 1:3 (-5,-4,6,-6)

- K. Kölling (COT) 2:3 (6,-5, 11,-11,-2)

- K. De Meyer (KEM) 1:3 (-9,1,-7,-5)

V soutěži jednotlivců kategorie U15 startovala Adélka Mikešová. Adélka ve skupině narazila na 1. nasazenou hráčku turnaje A. Svensson ze Švédska. Adélka bohužel prohrála úvodní set v koncovce 14:16, což ovlivnilo další průběh zápasu. Ze skupiny i tak  postoupila, a to z druhého místa, když jasně přehrála A. F. Hamaekers z Belgie. V 1. kole hlavní soutěže Adélka narazila na M. Baig z Anglie. V nervózním zápase Adélka nevyužila dobře rozehraný úvodní set a v dalších dvou dokázala dorovnat nepříjemně vyvíjející se průběh setu do koncovky, přesto však prohrála 0:3. V soutěži útěchy svedla bitvu s R. Hazee  z Belgie, když o výsledku zápasu rozhodlo za stavu 2:2 a 8:10 prasátko. Adélka odehrála turnaj s bilancí 9 vítězství a 7 porážek. Ve čtyřhře měly holky bilanci 6 vítězství a 2 porážky, a to ve finále turnaje Challenge nevyužily vedení 2:0 na sety.