Ach ty pinčesové weby

Ach jo, ach jo. Po nějakém čase jsem se napodruhé rozhodl připsat pár postřehů do svého blogu (deníčku) sem na stránky. Už to dlouho nosím v sobě a pokusím se slušnou formou vyjádřit svůj názor. Jak už nadpis napovídá, zaměřím se na mé "oblíbené" webové stránky o stolním tenise.

www.prazskypinec.cz

Začnu skutečnou perlou - oficiální informačním webem PSST, jehož stav je asi tak aktuální jako horlivá práce jeho VV. Světlou vyjimkou ve výboru je náš Martin, což se na webu projevuje těmi jedinými a základními zprávami a informacemi o dění za pražskými stoly. Jinak, jinak to je prostě bída. Už od shora webu mě položky pro rozhodčí, trenéry a dokumenty již pár let vskutku nepřekvapí, a to konkrétně již od roku 2006, zato newsletter předsedy PSST nefunguje vůbec. Mapa heren by již krom designových změn potřebovala i aktualizaci obsahovou. Suma sumárum se obsah informačního serveru zcvrknul na odkazy ohledně soutěží (pinec.info) a diskuzní fórum s jediným tématem (aktuální výsledky na pinec.info a kritika jejich zadavatele Mivoje). Aspoň je fajn, že vím, jakpak že to ladí pražští stolní tenisté. No prostě web kde o informaci prostě nezavadíš. Úsloví typu - Jaký pán, takový krám - asi není na místě, protože my krám nemáme, spíše dobročinný bazárek s chudáky vedoucími, kteří tuto "dobrovolnou" činnost vlastně dělat nechtějí. Někteří. Jak to asi dopadne?!

www.ping-pong.cz

Je pravdou, že náš pražský web je jaký je, celorepublikový má však k dokonalosti taky pěkně daleko. Schválně se jen jukněte do sekce asociace a tam třeba na marketing. Před 4 roky mi obsah ještě přišel vtipný, dnes je to hanba a výsměch všech dobrodincům, kteří do českého pince investují své peníze. Metodické listy se vydávali taky necelý rok, bohužel ale už v roce 2003, no a přestupy, přestupy se publikují asi někde jinde, ale už dlouho ne ve složce pro to určené (s nadpisem přestupy). Každopádně bych na tomto webu neviděl pouze negativa. Výsledky turnajů mládeže (BTM, ŽT, TOP a MČR) jsou vesměs aktuálně doplňovány, pozvánky na turnaje a propozice bývají pravidelně s časovým předstihem publikovány, a snad i odkazy na výsledky našich reprezentantů fungují jak se sluší a patři. V tomto bych viděl jednoznačné pozitivum a hlavní sílu svazových webových stránek. Osobně si však stále myslím, že když už máme (doufám, že máme) manažery pro mezinárodní vztahy a komunikaci (nevím přesně, jak se ty funkce jmenují) mohl by se snad už někdo té oblasti PR ujmout?! Anebo jinak, pokud ta sekce webu neni půl dekády updatovaná, radši, ať tam není.

www.slavojpraha.cz

No a co my, my nejsme bez chyby??? To rozhodně ne! Byť jsem se snažil být aktivní, obzvláště loni jsem pobízel, nabízel a prosil, abychom zde všichni prezentovali nejen pozitivní výsledky naší práce, skutečnost se v pravdě vzdáleně blížila mým snům a přánim. Co s tím, to teď teda fakt nevím, ale zkusím něco vymyslet. Rozhodně bych nerad, aby projekt ohledně našeho webu skončil po necelých dvou letech kvůli jakési liknavosti či laksnosti. Možná však bude nutná jistá restrukturalizace, podobně jako na pražském pinci. Možným malým impulsem může být naše spolupráce s firmou JOOLA, jejíž banner na našich stránkách neční náhodou (ale to je jiný příběh, možná jindy). Uvidíme, co přijde, jisto-jistě příběh webu slavojpraha.cz nekončí!

www.sokolmichle.cz

Toto úterý večer jsem navštívil stránky Sokola Michle, a co jsem se na blogu p. Stejskala nedočetl. Doufám, že nemyslel vážně myšlenky na ukončení činnosti webu z důvodu jisté nespolupráce členů oddílu. I když se s adminem Stejskalem mnohdy neshodnu, velmi rád si počtu na jeho blogu a Africký deník T. Rouska jakbysmet.

Jak je vidět, každý má své problémy, ale většinou mají stejného jmenovatele - neaktuálnost obsahu. To je ale dost blbý, když si uvědomím 1. axiom úspěšného webu, který každý webmaster či admin potvrdí: nejdůležitější je být aktuální (současný). Nikoho staré zprávy nezajímají, nikdo nebude navštěvovat krásně vydesignovaný web bez obsahu, a nikdo se na vaše stránky nevrátí, když zjistí, že se nic nového neděje. Již dávno platí webové prezentace za nejlacinější a nejrozsáhlejší formu reklamy vlastní činnosti, jakou si dnes v 21. století můžeme představit, a vážně by byla škoda této šance "ukázat se" nevyužít.

Abych nekončil své krátké pojednání tak negativisticky, budu věřit, že se věci dají do pohybu, že se všechny pincové stránky budou držet na předních místech v žebříčcích návštěvnosti, a že se ten náš sport bude více medializovat nejen tak, jako MČR v Rakovníku, ale třeba jako kontrolní turnaj top 12 v Havířově loni před Vánoci, což byla výborná reklama stolního tenisu včetně zajímavých výsledků.  

Velka_cena_Prahy_logo_mensi.png