Krteček a rozhodčí mají své kalhoty s kapsami i kartami

Možná už víte, zvláště pokud čtete tento blok, stal jsem se kdysi v červnu rozhodčím licence opravňující mne rozhodovat ligová utkání mužů a žen jako vrchní rozhodčí. KR ČAST mne nyní do této sezóny delegovala na mou žádost na utkání Slavoje, tzn. zatím 2. liga mužů a žen. Tento víkend, resp. v pátek a sobotu čekala mě premiérová utkání v nové funkci.

V pátek 16. října přijeli do Modřan druholigový borci z Dejvického El Niňa v sestavě Beneš, Kuchař, Hájek a Tomeček. Já přišel do herny 15 minut před začátkem utkání již převlečen do předepsaného úboru delegovaných rozhodčích (tmavomodré sako, světlemodrá košile, šedé kalhoty, kravata a odznak sudího ČAST). Protože jsem tuto barevnou kombinaci ve skříni nenašel, rozhodl jsem se vyrazit po Praze a sehnat nepostradatelné ošacení všech rozhodčích. Gucci, Versace, nic mi neslušelo, ani cena nebyla příznivá. Nezbývalo mi nic jiného než navštívit populární second-hand na Zatlance a zkusit štěstí. Podařilo se a já za míň než pětikilo sehnal vše potřebné, včetně kratších šedivých kalhot. Můj příchod do tělocvičny tak byl speciálně od Babyho doprovázen bouřlivým aplausem ve formě standing ovations - díky. Kluci si vymysleli sestavy a na mě bylo utkání zahájit. To je skoro to jediné, krom zapisování výsledků (vedení zápisu), měření sítěk a rozdávání karet, co vlastně dělá. Samotné utkání se našim elitám až zas tak nevyvedlo, a i kartu jsem jim dal. Jednu žlutou dostal tuším Pepí, už nevím zaco. Co ale vím jistě, je skutečnost, že těch karet mohlo být u našich určitě víc, soupeř se choval zcela korektně. Zejména pak verbální projevy našich by se mnohdy daly ocenit kartičkou. Těch situací bylo však podstatně méně než-li těch, které mě se smíchem dostaly do kolen. Hlášky typu:"Skoluzne, spadne - Slavoj Praha!" v podání Vítka či "Tady bych mohl sbírat hlemýždě!" a nebo "Já jsem gay!" od Babyho uvolňovali s jistou mírou pravidelnosti napjatou atmosféru vzhledem k nedobře vyhlížejícímu skóre utkání. Byť nakonec toto utkání dopadlo pro naše dost zle, vrchní rozhodčí, i rozhodčí u stolu (Růža a Zahry ml.) se dosti pobavili a to nejen hrou přímo na stole.

Jan_Pepi_Kubat.JPG

V sobotu od 15h kluky čekal další mač proti družstvu vskutku silnějšímu než v pátek. Sokol Králův Dvůr B se netají ambicemi na postup o ligu výš a i jeho sestava tomu odpovídá: Glásl, Alka, Vorlíček, Flíček je více než silná. Výsledek byl o chlup lepší než v pátek, avšak naši si připsali opět pouze jeden bod do tabulky za prohru, a i Jirka s Pepím po jedné žluté. Soupeř opět chování na vysoké úrovni. Vzpomenu si pouze na zvýšení hlasu p. Alky, a p. Vorlíčka, který se ihned uklidní a řekne "pardon". Jaký to rozdíl mezi Slavojáky a soupeřem. Věřím, že se to srovná, a já že si pořídím delší kalhoty na soudcování, protože když mě v tom máma viděla, pronesla přesvědčivě, že vypadám jak d..... (fotku nemám).

 

Velka_cena_Prahy_logo_mensi.png