BODOVACÍ TURNAJE MLÁDEŽE – LIBEREC/DĚČÍN

I v neděli 25.ledna se bojovalo o body na Bodovacích turnajích mládeže ČR, a to tentokrát starší žactvo opět v Liberci a nejmladší žactvo v Děčíně. V Liberci jsme měli dvě zástupkyně Týnu Štefcovou a Míšu Pikalovou.

Jelikož byly obě nasazené přímo do hlavní soutěže, tak jako první nastoupily do soutěže ve čtyřhře. Při absenci svých klasických deblových spoluhráček nastoupily společně a ve svém prvním zápase nedali žádnou šanci svým soupeřkám z Týna n. Vlt. páru Skaláková, Moravcová a zvítězily 3:0. V druhém zápase šlo již o medaile a na naše holky čekala dvojice Vránová, Kmeťová (SKST Hodonín, SKST Dubňany). Naše holky vstoupily do zápasu aktivně a téměř celý první set byly ve vedení. Bohužel již tradičně uspěchaly koncovku a set prohrály 8:11. Další dva sety byly především díky kvalitní rozehrávce Týny a chybám soupeřek zcela v naší režii. Ve čtvrtém setu začaly holky zbytečně chybovat a soupeřky tak vyrovnaly na 2:2. Pátý set se podobal špatnému snu, holky kazily, na co sáhly, příjem, pink, rozehrávku a když se k tomu přidala bezchybná hra soupeřek, bylo z toho zasloužené vítězství holek z Hodonína, a to nelichotivým skóre 0:11. V hlavní soutěži starších žákyň čekaly na Míšu pouze dvě soupeřky, jelikož nasazená S.Šlehobrová (SK Dobré) odstoupila ze zdravotních důvodů. V prvním zápase narazila na černého koně posledních turnajů mladšího žactva Špačkovou (TTC Litoměřice). V prvních dvou setech nutila Míša soupeřku k chybám a především důrazným forhendovým útokem oba sety vyhrála. Ve třetím setu se soupeřky střídaly ve vítězných bodech při svém podání, tedy až do koncovky, kdy Míša zbytečně znervozněla a prohrála v koncovce. V dalším setu začala být příliš pasivní a dovolila soupeřce vyrovnat. Do pátého setu nastoupila Míša aktivním útočnou hrou a vytvořila si mírný náskok, čímž soupeřku znejistěla a Míša dotáhla zápas do vítězného konce. V dalším zápase nastoupila proti Staré (Vlašim) a ve vyrovnané partii zvítězila 3:0, čímž si vybojovala postup z prvního místa. To Týnu čekala velmi těžká skupina. Hned v prvním zápase na ní čekala její finálová přemožitelka ze soutěže mladšího žactva Keroušová (Vlašim). Týna do zápasu vstoupila agresivně a díky kvalitnímu příjmu, útočné hře u stolu nedovolila soupeřce téměř nic a vrátila jí tak včerejší porážku, a to výsledkem 3:0. V dalším zápase si změřila síly s tradiční soupeřkou Mynářovou (Havířov). I v tomto zápase pokračovala v útočné hře u stolu a ve třech setech vybojovala další vítězství 3:0. V souboji o první místo ve skupině narazila na Tomanovskou (ČSAD Hodonín). Týna začala výborně, aktivně přijímala a držela soupeřku pod soustavným tlakem kvalitní topspinovou hrou a vyhrála první set. V dalších dvou setech začala pospíchat, z čehož pramenily chyby, které umožnily soupeřce otočit stav zápasu na 1:2. V e čtvrtém setu Týna prohrával již 5:9, ale nevzdala se a díky odvážné útočné hře vyrovnala na 2:2. V rozhodujícím setu sice pokračovala v útočné hře, ale nedokázala soupeřku udržet pod tlakem, čehož zkušenější soupeřka využila a vyhrála set 8:11. Čtvrtfinálový los nás příliš nepotěšil. Míša narazila na B. Jakubcovou (Voděrady). Od prvního míčku se ujala vedení a forhendovým útokem a nepříjemným blokem dokázala favorizovanou soupeřku porazit 3:0 a postoupit do semifinále. Týna se v boji o stupně vítězů střetla s první nasazenou a vítězkou včerejšího turnaje dorostenek Tomanovou (Havířov). Týna znovu nastoupila hned od začátku a díky důsledné hře zvítězila v prvním setu. V dalších dvou setech přistoupila na kontradrajvové výměny a umožnila soupeřce obrátit vývoj zápasu. Ale Týna se opět nevzdala a útočnou hrou, ve které se opírala o oboustranný topspin, dokázala vyrovnat. V posledním setu bohužel znovu přistoupila na soupeřčinu hru a prohrála tak v pěkném zápase 2:3. V semifinále turnaje čekala Míšu opět Tomanová. V prvních dvou setech se Míša držela vždy do stavu 7:7, ale to bylo vše, soupeřka oba vyhrála 7:11. Ve třetím setu to Míša dotáhla až na 9:9, ale soupeřka i nyní nezaváhala a po time-outu získala poslední dva body a vítězství v celém zápase. I tak je třeba Míše poblahopřát k bronzové medaili. V stejné době probíhal Bodovací turnaj mládeže ČR nejmladšího žactva v Děčíně. Naše výprava ve složení Dominik Pašek, Filip Čížkovský a Jáchym Šebl pod vedením Ivo Hugra se určitě neztratila. Z výsledků stojí za zmínku především postup Domči do čtvrtfinále dvouhry, kde prohrál s favoritem turnaje Rozinkem (SK Dobré) 1:3. Na úplný závěr chci ještě jednou poděkovat všem našim hráčům za úspěšnou reprezentaci slavojáckých barev.