BODOVACÍ TURNAJE MLÁDEŽE – LIBEREC/MOST

V sobotu 24.ledna se pokračovaly Bodovací turnaje mládeže ČR, a to kategorie mladšího žactva v Liberci a dorost v Mostě. V prostorách liberecké Tipsport arény hájili naše barvy 4 mladší žáci (Vojta Burýšek, Ozzy Novák, Adam Slobodzian a Dan Šimůnek) a mezi mladšími žákyněmi pouze Týna Štefcová .

V sobotu 24.ledna se pokračovaly Bodovací turnaje mládeže ČR, a to kategorie mladšího žactva v Liberci a dorost v Mostě. V prostorách liberecké Tipsport arény hájili naše barvy 4 mladší žáci (Vojta Burýšek, Ozzy Novák, Adam Slobodzian a Dan Šimůnek) a mezi mladšími žákyněmi pouze Týna Štefcová . Kvalifikace se tentokrát hrála ve skupinách a zasáhli do ní všichni čtyři naši kluci. První do hry zasáhl Adam, který narazil na Chládka (DTJ HK). Adam sice bojoval, hrál aktivně, ale přes soupeřův bekhend se nedokázal prosadit a prohrál 0-3. Ve svém druhém zápase nastoupil proti Mazurovi (KOC Sušice) a prohrál též 0:3. Ozzy ve svém prvním vystoupení celkem s přehledem porazil Krupičku (Slavoj Ústí n.L) 3:0 a v boji o postup narazil na Rozinka (SK Dobré). Po vyrovnaných dvou setech nestačil na aktivní hru soupeře a prohrál 1:3. Velkou šanci na postup měl Dan, kterému stačilo k postupu porazit pouze Tomáše Horta (Linea Chrudim). Bohužel neunesl tíhu tohoto utkání a nenašel cestu přes soupeřův kvalitní blok a prohrál 1:3. Nejblíže k postupu měl Vojta, který v „pražské skupině“ nejprve přehrál Jantače (SK Vršovice) 3:2. Vojta již vyhrával 2:0, ale zbytečně nezvládl koncovku třetího setu a zkomplikoval si situaci a nechal soupeře srovnat. V pátém setu již opět ovládl hru a jednoznačně zvítězil. V rozhodujícím zápase nastoupil proti Němečkovi (Stadion Žižkov). V úvodu utkání Vojta těžil především ze soupeřových chyb a vedl již 2:1 na sety a 6:2. Po tima-outu soupeř zpřesnil rozehrávku a obrátil vývoj utkání na 2:3. V soutěži útěchy se všichni naši kluci probojovali do čtvrtfinále. Oskar porazil Kessnera (SKST Liberec) a Chládka (DTJ HK) po opatrném výkonu vždy 3:0. Adam nejprve zdolal Hejzlara (SK Dobré) a poté Kutila (Blansko) oba 3:1. Dan porazil nejprve Dlouhého (Lomnice) a dále Hrtúse (Kroměříž) dvakrát 3:0. a Vojta se nejprve málem porazil s Kabelkou (Moravské Budějovice), když prohrával 0:1 a 7:8. Po time-outu se uklidnil a set i celý zápas dotáhl do vítězného konce 3:1. V dalším kole porazil Dusíka (Děčín) též 3:1. Ve čtvrtfinále na sebe narazili Vojta s Danem. Zápas byl podle předpokladů naprosto vyrovnaný a po setech plných slz, rozčilování a zvratů zvítězil Vojta 3:2. Na Adama čekal Fabini (Česká Lípa). Adam v tomto zápase předvedl velmi pohlednou útočnou hru a po vyrovnaném průběhu prohrál 1:3. Ozzy narazil na dalšího věčného rivala z Prahy Bútoru (Kotlářka). Průběh tohoto zápasu se trochu podobal bitvě Vojty s Němečkem, i Ozzy vedl 2:1 a 6:2. Po time-outu soupeř dorovnal, ale Ozzy zabojoval a zvítězil 3:1. V semifinále nenašel Vojta účinnější zbraň na Fabiniho a prohrál 0:3. Ozzy sehrál další bitvu, tentokrát s Toufarem (Sokol Brno) a zvítězil až v koncovce pátého setu. Ve finále soutěže útěchy tak nastoupil Ozzy s Fabinim. Přestože prohrával již 1:2 na sety, dokázal především díky kvalitní útočné hře obrátit vývoj zápasu a zvítězit 3:2. Ve čtyřhře mladších žáků Adam s Vojtou po vítězství v prvním kole nestačili na pozdější vítěze Pavlíka s Reitšpiesem (Mittal Ostrava, Dobřany) a Dan s Ozzym též po vítězství v prvním kole nedokázali dotáhnout do vítězného konce dobře rozehraný zápas s dvojicí Makoň, Jehlík (Nýřany, Pocínovice) a prohráli 1:3. V kategorii mladších žákyň Týna při neúčasti Denči nastoupila s Rozinkovou (SK Dobré) a přes potíže ve druhém kole prošly až do finále. Zde narazily na tradiční soupeřky Starou a Keroušovou (Vlašim). Náš pár bohužel nevyužil vedení 2:1 na sety a po dvou prohraných koncovkách skončil na stříbrném stupínku. V hlavní soutěži mladších žákyň narazila Týna ve skupině nejprve na Douckovou (SK Dobré) a přes úvodní potíže s aktivní hrou soupeřky dotáhla zápas k vítězství 3:1. V dalších zápasech ji čekaly Pěnkavová (Vlašim) a Kapounová (Ústí n.O.), které poazila celkem jednoznačně, obě 3:0. Ve čtvrtfinále narazila na svou tradiční letošní soupeřku Kmeťovou (Dubňany). V úvodních dvou setech Týna příliš spěchala a dělala tak velké množství nevynucených chyb, čímž dovolila soupeřce získat set. V dalších dvou setech se soustředila na umisťování míčů a zvítězila 3:1. V semifinále ji čekala Stará (Vlašim). V prvních dvou setech zbytečně pouštěla soupeřku do kontradrajvových výměn, ale i přesto oba sety vyhrála. Třetí set byl již jednoznačný a po vítězství 3:0 nás čekalo finále. Ve finále Týnu čekala další vlašimská rivalka Keroušová. První set byl plně pod kontrolou Týny, tedy až do stavu 10:7, kdy po zbrklém příjmu, zkaženém servisu a dlouhém servisu dovolila soupeřce dotáhnout a nakonec prohrála 1O:12. V dalším setu se soupeřkou zbytečně pouštěla do kontradrajvových výměn a opět prohrála. Další dva sety byly v režii Týny, která především díky kvalitní oboustranné topspinové hře tak vyrovnala na 2:2. V pátém setu Týna nezvládla úvod , kdy špatným příjmem a pasivní hrou umožnila soupeřce převzít aktivitu a ta disciplinovanou hrou, i když občas i s pomocí prasátek, zaslouženě zvítězila. I tak je třeba považovat stříbrnou medaili za pěkný výsledek. V stejné době probíhal Bodovací turnaj mládeže ČR dorostu v Mostě. Naši výpravu vedenou Miluškou Kocovou tvořili Lucka Růžičková v roli asistentky, Michal (Baby) Kubát, Péťa Zýková a Míša Pikalová. Obě holky nepostoupily z kvalifikace, i když Péťa po boji s kadetskou reprezentantkou Šlehobrovou (SK Dobré) 2:3, a tak obě skončily v útěše. Zde pouze Míša jednou vyhrála a pak vypadly Míša s Jakubcovou (Voděrady) a Péťa s Beranovou A. (Vlašim). Baby byl nasazen do skupiny, kde porazil Smočka (Zlín) a prohrál s Polanským (Děčín) a Obešlem F. (Kotlářka), což znamenalo třetí místo ve skupině. A tak pouze ve čtyřhře dorostenců sahal Baby se svým novým parťákem Mazurou (Kotlářka) po medaili, ale tentokrát nezopakovali svůj výkon z Hodonína a prohráli s bratry Obešlovými ve čtvrtfinále. Na závěr chci poblahopřát všem našim medailistům a také poděkovat všem našim hráčům za předvedené bojovné výkony. Zítra pokračují turnaje, a to v Liberci starší žactvo (Míša,Týna) a v Děčíně nejmladší žactvo (Domča, Filip a Jáchym), držte nám palce.