DALŠÍ TŘI MEDAILE Z BTM ČR NEJMLADŠÍHO ŽACTVA V HOSTINNÉM

V neděli 2.února 2020 pokračoval v Hostinném Bodovací turnaj mládeže ČR, tentokrát kategoriemi nejmladšího žactva. V konkurenci 53 nejmladších žáků a 33 nejmladších žákyň nás reprezentovali Nathan Cafmeyer a Jakub Magyar v turnaji nejmladších žáků a Hanka Kodetová, Eliška Slavíčková a Terezka Rousová v turnaji nejmladších žákyň. I dnes se naši zástupci se v kvalitní konkurenci neztratili. Jakub Magyar obsadil v soutěži útěchy nejmladších žáků pěkné 2.místo, Hanka Kodetová skončila v turnaji nejmladších žákyň na výborném 3.místě a navíc společně s Eliškou Slavíčkovou obsadili 3.místo ve čtyřhře nejmladších žákyň.

Medailisté v kategorii nejmladšího žactva

V soutěži nejmladších žáků jsme měli dva zástupce. Nathan Cafmeyer v základní skupině bez problémů porazil Dominika Mušku ze Sokola Kamenice, pak sice prohrál s Davidem Mejtským dokázal vypořádat se soupeřovým kvalitním topspinem. V závěrečném zápase ve skupině pak porazil Martina Grabovského ze Strážnice 3:1 a postoupil tak z druhého místa. V hlavní soutěži v 1.kole bohužel nedokázal dohrát dobře rozehraný zápas se Samuelem Kovářem z Liberce. Nathan sice vedl v pátém setu již 10:7, ale nakonec po chybách v koncovce prohrál 11:13. Kuba Magyar do turnaje nastoupil po týdnu nemoci a týdnu na horách. V základní skupině měl dobře rozehraný zápas s domácím Jakubem Cermanem, bohužel chybně umisťoval míče a nakonec prohrál 9:11 v pátém setu. Po dalších porážkách se Samuelem Kovářem z Liberce a Radovanem Březinou ze Zlína obsadil čtvrté místo ve skupině. V soutěži útěchy porazil nejprve Ivo Matušku z Plzně, následně Hugo Šmika z Lázně Bělohrad, oba 3:0. Ve čtvrtfinále Kuba vybojoval zápa s Hynkem Novákem z Hradce Králové 3:1 a v semifinále přehrál v pětisetové bitvě Tomáše Michka z Chrudimi 11:2 v pátém setu, když dokázal dobře umisťovat topspinové údery po celém stole. Ve finále již bohužel nestačil na Tobiáše Fabiána z TTC Frýdek - Místek, soupeř byl důraznější a po porážce 0:3 tak Kuba obsadil pěkné 2.místo v soutěži útěchy nejmladších žáků.

Kuba Magyar na stupních vítězů

Ve čtyřhře nastoupil Kuba Magyar s Antonínem Csizmáziou z Turnova a v 1.kole prohráli s dvojicí David Mejtský, Radovan Hladký z Kostelce nad Orlicí 1:3. Nathan Cafmeyer s Dominikem Skákalem z DTJ Hradec Králové nejprve porazili pár Flip Hejkal, Dominik Muška (HB Ostrov, Kamenice) 3:0. V dalším kole narazili na zlínskou dvojici Filip Dufek, Tomáš Málek. Náš pár zvítězil v prvním setu, v dalším průběhu kluci špatně přijímali, spěchali v rozehrávce a nakonec prohráli 1:3.

V soutěžích nejmladších žákyň jsme měli tři hráčky. Terezka Rousová prohrála ve skupině se Sárou Filipovou ze Vsetína 0:3, poté porazila Simonu Svobodovou z HB Ostrov 3:0 a nakonec nestačila na druhou nasazenou Terezu Kuchařovou z Dobrého a obsadila tak třetí místo ve skupině. V soutěži útěchy nejprve porazila svoji deblovou spoluhráčku Hanu Jedličkovou z Jaroměře 3:0, ve 2.kole přehrála Adélu Bártovou z Hradce Králové též 3:0 a postoupila tak do semifinále. Zde narazila na Pavlínu Ortovou z Hrádku, Terka podala svůj nejlepší výkon, dobře podávala, rozehrávala forhendovým topspinem a dostala tak zápas do pátého setu. Bohužel v pátém setu Terce utekl začátek a nakonec prohrála 4:11 v pátém setu, čímž obsadila 3.místo v soutěži útěchy. Eliška Slavíčková postoupila ze skupiny opět z druhého místa, když porazila Adélu Bártovou 3:1 a Lucii Novotnou z Lhenic 3:0 a v zápase o první místo prohrála s Terezou Makarovou ze Slaného. Eliška vedla 1:0 na sety a 5:2, začala spěchat a nakonec prohrála 1:3. V osmifinále Eliška prohrála s Eliškou Novotnou z Hodonína 0:3. Hanka Kodetová vyhrála svoji základní skupinu, kde se trápila pouze s Dorotou Ferbasovou z Hradce Králové. Hanka vedla 2:1 na sety, bohužel začala spěchat a dělala množství nevynucených chyb a prohrával již 3:7. V dalším průběhu se uklidnila, začala míče lépe umisťovat a set nakonec vyhrála 11:8. V 1.kole hlavní soutěže bez problémů přehrála Annu Krňovou z Čechovic a postoupila do čtvrtfinále. Zde narazila na Simonu Holubovou z Hodonína. Hanka dobře podávala, hrála odvážně ve výměnách a zaslouženě vyhrála 3:0. V semifinále již nestačila na druhou nasazenou Terezu Kovaříčkovou z Dobrého. Pouze ve třetím setu dokázala soupeřku potrápit, ale i tak prohrála 0:3 a skončila tak na výborném 3.místě ve dvouhře nejmladších žákyň.

Hanka na stupních vítězů

Ve čtyřhře nejmladších žákyň prohrály Terezka Rousová s Hanou Jedličkovou z Jaroměře s párem Ferbasová Dorota, Bártová Adéla z Hradce Králové 1:3. Hanka Kodetová s Eliškou Slavíčkovou postoupili přes páry Ciborová Natálie, Vyskočilová Ester (Hradec Králové, Dobré) a Tereza Cejnarová, Veronika Novotná (Jaroměř) do semifinále. V semifinále sehrály pěkný zápas s hodonínským párem Eliška Novotná, Simona Holubová. Naše holky vedly 2:1 na sety. V dalším průběhu však začaly špatně přijímat, spěchaly v zakončení a nakonec prohrály 2:11 v pátém setu. Holky tak obsadily pěkné 3.místo.