Divizní playout "béčka" proti Michli B

Včera 14. dubna 2010 bojovalo slavojácké béčko v playoutu divize proti Sokolu Michle "B" o jistotu setrvání v nejvyšší pražské soutěži pro příští sezónu. Utkání začalo na čas a dokonce se sešlo i pár diváků, a to z obou táborů. Jak je jistě známo, v nadstavbové části je hrací systém lehce okleštěný o čtyřhry, a hraje se do 9. vítězného bodu.

DSC04845.JPG

Dříve, než jsem se věnoval samotnému sledování utkání, bylo mi sděleno, že se z šatny linula jakási povědomá vůně - důvody, čím to asi mohlo být, jsem pochopil záhy.

Napřed sestavy:

Slavoj Praha B Sokol Michle B
Petr Bohumský Petr Novotný
Ondřej Hyršl Miloš Koděra
Ondřej Maleček Jaroslav Zámyslický
Ondřej Sklenář Jiří Tichý
  Jiří Vaňha

DSC04851.JPG

Byť měl soupeř "početní výhodu", šli naši kluci do utkání s odhodláním při nejmenším pozlobit michelské "borce" a prodloužit playoutovou sérii, a vynutit si tak 3. rozhodující utkání. Záčátek však dal našemu optimismu krutou ránu, protože jsme v první rundě zápasů urvali jen malý počet setů počitatelných na prstech jedné ruky. Počáteční náskok 0:4, resp. 0:5 začátkem rundy druhé nevěstil jakoukoli příležitost zlomit vývoj série v náš prospěch. Postupem času dorazili i diváci.

DSC04839.JPG

Minimální naději vykřesal Ondra "Males" Maleček, jenž 3:1 naložil Jirkovi Vaňhovi - ten ihned po prohraném zápase odešel. Na jeho místo nastoupil p. Zámyslický. Bohužel byla výhra Malese jen jakýmsi výkřikem do temné tmy tmoucí. V realitě divizního boje o záchranu to znamenalo postupně již dosti nelichotivé stavy - 6:1, 7:1, 8:1 pro soupeře.

DSC04842.JPG

Situace se zdála býti kritickou. Slavojácké srdíčko však ještě být nepřestalo! Bizonek si až příliš lehce poradil s p. Zámyslickým - 2:8. Téměř současně nastupovali ke stolu Petr Bohumský proti J. Tichému a Ondra Hyršl s M. Koděrou. Oba naši vyhráli první dva sety, během kterých předváděli fantastický pinec, jež doslova zvedal obecenstvo z laviček. Paralelně hrané zápasy měli i paralelní průběh - oba dospěly až do pátého setu a oba zachránili, alespoň ještě na chvíli "béčko" od prohry - zatím tedy 4:8. Výsledek už vypadal lépe, ale ke stolu nastoupil proti Bizonovi "neporazitelný" Petr Novotný - 0:3, celkově 4:9. Šlus a konec, musíme to zkusit proti Braníku A.

Jak jsem zmínil výše smrad z šatny, záhy jsem pochopil. I to, dle mého, utkání do jisté míry ovlivnilo. Ono když totiž někdo i po zákazu lepení (Vulkan cement atd.) nalepí, nejen, že to je cítit, ale je to i slyšet (známý "klapot") a vidět (méně námahy, vyšší rychlost). Pánové Tichý s Novotným  evidentě nemají skrupule a asi jim to je i jedno, i podle vyjádření: "Přece nebudu v Praze za ..." - doplňte si sami. Pánové, styďte se, a slušně řečeno jste hambáři. Ještě že není jak takovéto chování trestat. Pravidla jsou nastavena tak hloupě, že když je někdo chce porušovat, může. Mě z toho bylo dost zle. Zkazilo mi celý večer, jak fair se bojuje o setrvání v divizi?! Cry

DSC04836.JPG

Na závěr nezbývá než poděkovat našim za bojovný výkon, soupeři pogratulovat, byli prostě lepší. Z našeho pohledu není ještě vše ztraceno, poslední šanci na záchranu máme v souboji s Braníkem A.   

Velka_cena_Prahy_logo_mensi.png