A DRUŽSTVO MLADŠÍHO ŽACTVA NA TŘETÍM MÍSTĚ NA 1. TURNAJI PŘEBORU PRAHY DRUŽSTEV

V sobotu 5. října 2019 se v areálu HAMR v Braníku uskutečnil první turnaj Přeboru Prahy družstev mladšího žactva. V 1. třídě mladšího žactva startovala dvě naše družstva, A družstvo ve složení Lukáš Rek, Nathan Cafmeyer a Marek Hanzal, které vybojovalo pěkné 3. místo a B družstvo ve složení Adélka Mikešová, Eliška Slavíčková a Hanka Kodetová, které obsadilo 6. místo. Ve 2. třídě nastoupila další dvě naše družstva, C družstvo ve složení Kuba Magyar, Tomáš Hanzal a Thomas Cafmeyer obsadilo ve své skupině 3. místo a vybojovali si tak účast ve 2. třídě i v jarní části soutěže, D družstvo ve složení Evička Havlíčková, Monča Malá a Terka Rousová ve své skupině obsadilo 4. místo a v jarní části bude pokračovat ve 3. třídě.

Přebor Prahy družstev mladšího žactva

A družstvo se opíralo především o výkony Lukáše Reka, který v průběhu turnaje prohrál pouze s Karolínou Jaroňovou ze Sparty Praha. Velké problémy způsobilo našemu A družstvu již vzájemné utkání s našimi děvčaty v B družstvu, když Nathan Cafmeyer prohrál jak s Adélkou Mikešovou, tak s hankou Kodetovou. Vítězství nakonec zajistil Marek Hanzal, když porazil Elišku Slavíčkovou 11:2 v pátém setu. Mára udělal též důležitý bod v utkání s Kotlářkou B, když dokázal porazit Vojtěcha Maděru 11:5 v pátém setu. Klíčové bylo závěrečné utkání s družstvem TTC Elizza Praha A. Lukáš Rek zvítězil s přehledem v obou svých dvouhrách, a tak se čekalo kdo vybojuje rozhodující bod. Nathan Cafmeyer nejprve prohrál s Richardem havelkou 10:12 v pátém setu. když byl příliš pasivní při příjmu a zbytečně spěchal ve výměnách. Marek Hanzal vedl s Lukášem Lebedou 2:1 na sety, prohrál v koncovce 9:11 a v pátém setu 1:11. Nakonec se rozhodovalo v poslední dvouhře, kdy nastoupil Nathan proti Honzovi Maškovi. O výsledku se rozhodovalo v pátém setu. Nathan hrál velmi koncentrovaně, byl aktivní, nespěchal v zakončení a zaslouženě zvítězil 11:5 v pátém setu. Naše A družstvo tak obsadilo zasloužené 3. místo.

TJ Slavoj Praha A

- TJ Slavoj Praha B  3 : 2

- SK DDM Kotlářka Praha B  3 : 1

- AC Sparta Praha A  1 : 3

- SK DDM Kotlářka Praha A  2 : 3

- TTC Elizza Praha A  3 : 2

Naše B družstvo zahájilo turnaj velmi dobře a ve vzájemném utkání s našim Áčkem bylo blízko k vítězství. Adélka Mikešová i Hanka Kodetová podaly velmi dobrý výkon a obě porazily Nathana Cafmeyera. V rozhodujícím zápase prohrála Eliška Slavíčková s Markem Hanzalem, když se jí vůbec nepovedl pátý set, ve kterém prohrála 2:11. V dalších utkáních se holkám již příliš nedařilo, hrály zbytečně svázaně a nakonec obsadily 6. místo ve skupině.

Výsledky 1. třídy mladšího žactva najdete:

C družstvo hrající 2. třídu podávalo stabilní výkony a po dvou porážkách obsadilo pěkné 3. místo.

- TTC Elizza Praha C  3 : 2

D družstvo se opíralo o jisté a kvalitní výkony Evičky Havlíčkové, kterou úspěšně doplňovaly jak Terezka Rousová, která na několikátý pokus dokázala porazit Annu Bartoňovou z Bohnic, tak Monča Malá. Ke třetímu místu chybělo velmi málo, když holky v utkáních s družstvy Loko Vršovice A a SK DDM Kotlářka Praha C prohrály 2:3. Konečné 4. místo považuji za pěkný výsledek.