A DRUŽSTVO MLADŠÍHO ŽACTVA UHÁJILO TŘETÍ MÍSTO NA PŘEBORU PRAHY DRUŽSTEV

V neděli 12. ledna 2020 se v prostorách tělocvičen naší ZŠ Rakovského uskutečnil druhý turnaj Přeboru Prahy družstev mladšího žactva. V 1. třídě mladšího žactva startovala dvě naše družstva, A družstvo ve složení Lukáš Rek, Nathan Cafmeyer a Marek Hanzal, které vybojovalo konečné 3. místo a B družstvo ve složení Adélka Mikešová, Eliška Slavíčková a Hanka Kodetová, které obsadilo 6. místo. Ve 2. třídě nastoupilo naše C družstvo ve složení Evička Havlíčková, Kuba Magyar a Tomáš Hanzal a obsadilo 5. místo, D družstvo ve složení Monča Malá a Terka Rousová startovalo ve 3.třídě a obsadilo též 5. místo.

A družstvo se opět opíralo především o výkony Lukáše Reka, který v průběhu turnaje prohrál pouze s Davidem Sochorem ze Sparty Praha a s Michalem Procházkou z Kotlářky A. Klíčový bod vybojoval Nathan Cafmeyer v utkání s Kotlářkou B, když porazil Tibora Bertha 3:0 na sety. Kluci tak obsadili v celkové klasifikaci velmi pěkné 3. místo.

TJ Slavoj Praha A

- TJ Slavoj Praha B  3 : 1

- SK DDM Kotlářka Praha B  3 : 2

- AC Sparta Praha A  1 : 3

- SK DDM Kotlářka Praha A  0 : 3

- TTC Elizza Praha A  2 : 3

Naše B družstvo bylo tentokrát blízko k vítězství v utkání s družstvem Elizzy Praha A, kdy Adélka Mikešová porazila jak Honzu Maška, tak Šimona Petrtýla a Hanka Kodetová prohrála po boji se Šimonem Petrtýlem 9:11 v pátém setu. Velmi pěkný zápas sehrála Hanka Kodetová se Sebastianem Svobodou z Kotlářky, když vedla již 2:1 na sety a nakonec prohrála 7:11 v pátém setu. Holky v soutěži sbíraly především zkušenosti a nakonec obsadily 6. místo ve skupině.

TJ Slavoj Praha B

- TJ Slavoj Praha A  1 : 3

- AC Sparta Praha A  0 : 3

- SK DDM Kotlářka Praha B  0 : 3

Výsledky 1. třídy mladšího žactva najdete:

C družstvo hrající 2. třídu též získávalo především zkušenosti a nakonec zvítězilo až v posledním utkání nad FZŠ Trávníčkovou 3:0 a obsadilo tak konečné 5. místo.

TJ Slavoj Praha C

- TTC Elizza Praha B  0 : 3

- Slovan KST Bohnice A  0 : 3

- SK DDM Kotlářka Praha C  1 : 3

- AC Sparta Praha B  1 : 3

- KST FZŠ Trávníčkova A  3 : 0

D družstvo hrálo ve 3. třídě a nastupovalo bohužel pouze ve dvou hráčkách, ale i tak holky sehrály několik vyrovnaných utkání. Nakonec zvítězily podobně jako C družstvo nad FZŠ Trávníčkovou B 3:1 a skončily tak na 5. místě.