A DRUŽSTVO STARŠÍCH ŽÁKŮ NA TŘETÍM MÍSTĚ NA 1. TURNAJI PŘEBORU PRAHY DRUŽSTEV

V neděli 29. září 2019 se v areálu HAMR v Braníku uskutečnil první turnaj Přeboru Prahy družstev staršího žactva. V 1. třídě starších žáků startovalo naše A družstvo ve složení Vašek Nádvorník, Adam Rek, Adam Gräf a Lukáš Rek a obsadilo pěkné 3. místo. Ve 2. třídě nastoupilo naše B družstvo ve složení Honza Slavíček, Lukáš Rek, Ondra Sládek a Matouš Klein, a jelikož zvítězili ve všech svých utkáních, vybojovali si tak účast ve 2. třídě i v jarní části soutěže.

Výkony našeho A družstva byly velmi nevyrovnané. Úvodní utkání byla podle předpokladů, kdy kluci nejprve porazili Spartu Praha 3:2, když Vašek s Adamem Rekem nestačili pouze na Davida Sochora. Poté prohráli s Kotlářkou A 0:3, když Adam Gräf prohrál s Filipem Kauckým 1:3. Adam byl příliš netrpělivý a spěchal v zakončení. V dalším utkání sice kluci porazili Kotlářku B 3:0, ale všichni se zbytečně se svými soupeři trápili. Adam Rek vyhrál s Michalem Procházkou 12:10 v pátém setu, když zbytečně přistoupil na hru soupeře. Vašek hrál nesoustředěně a prohrál tak set jak s Tadeášem Berthem, tak s Michalem Procházkou, kdy dělal zbytečné množství chyb. Další utkání s Elizzou A kluci rozehráli velmi dobře, Adam Rek porazil Honzu Rochowanského 16:14 v pátém setu, když zvrátil nepříznivě vyvíjející se koncovku. Nadějně vypadal i zápas Vaška s Jáchymem Zachardou, ale Vašek byl příliš pasivní a hrál daleko od stolu a prohrál 1:3. Naději vykřesal Adam Gräf, když vyhrál první set s Honzou Benákem. Adam nakonec prohrál 1:3, a když Vašek nenašel recept na Honzu Rochovanského, skončilo utkání výsledkem 1:3 pro soupeře. V posledním utkání nás čekalo B družstvo Elizzy. Vašek rozehrál velmi dobře zápas s Matheosem Remundou, kdy vyhrál první set, v dalším průběhu byl opět pasivní a prohrál 6:11 v pátém setu. Adam Rek vyhrál s Michalem Vavrouškem s přehledem první dva sety, v dalším průběhu však začal hrát stereotypně na jedno místo, čímž dovolil soupeři vrátit se do hry a o výsledku se rozhodovalo v pátém setu. V něm nakonec Adam zvítězil 11:8 a srovnal tak stav utkání na 1:1. V další dvouhře Lukáš Rek s přehledem přehrál Honzu Ošmeru 3:0 a rozhodnutí měl na raketě Vašek Nádvorník v zápase s Michalem Vavrouškem. Vašek vyhrál první set, ve druhém setu též vedl, ale bohužel byl nedůsledný a prohrál v koncovce. V dalších dvou setech již nenechal nic náhodě a zvítězil celkově 3:1. Vítězstvím v tomto utkání vybojovali kluci 3.místo po první polovině soutěže.

Výsledky 1. třídy starších žáků najdete:

Naše B družstvo podávalo stabilní výkony a zaslouženě se stali vítězi své skupiny 2.třídy staršího žactva. V průběhu dnešního dne prohráli pouze dvě dvouhry, a to obě v koncovce pátého setu.