DVĚ BRONZOVÉ MEDAILE KLÁRKY DIBLÍKOVÉ NA MČR STARŠÍHO ŽACTVA V HLUKU

Ve dnech 28.- 29.dubna 2012 se v Hluku uskutečnilo Mistrovství ČR jednotlivců staršího žactva a juniorů a juniorek do 21 let. I naše slavojácké barvy zde měly své zastoupení, a to Klárku Diblíkovou a Ivču Vávrovou v kategorii starších žákyň a Denču Hoškovou, Lucku Růžičkovou a Natálku Vlčkovou v kategorii juniorek do 21 let. V konkurenci nejlepších starších žákyň a juniorek se naše holky neztratily. Vynikajícího úspěchu dosáhla Klárka Diblíková, která vybojovala dvě bronzové medaile, a to ve čtyřhře starších žákyň spolu s Bárou Kapounovou a především ve dvouhře starších žákyň.

Klárka s poháry

Naše výprava odjížděla do Hluku s cílem prokázat své kvality a prodat vše, co holky za posledních devět měsíců tvrdě natrénovaly. Z našich zástupců ve dvouhře juniorek jsme nejvíce nadějí vkládali do Denči Hoškové, která v prvním kole narazila na svou tréninkovou partnerku z pražského SCM Moniku Němečkovou a zvítězila 4:0. V osmifinále si však neporadila s jistou hrou havířovské Tamary Tomanové a prohrála 1:4, Tamara pak v boji o medaili porazila i Týnu Štefcovou též 4:1. Lucka Růžičková bohužel narazila v prvním kole na v Hluku výborně hrající Míšu Keroušovou z Vlašimi a prohrála 0:4. Se stejným výsledkem prohrála Naty Vlčková s další vlašimskou hráčkou Kačkou Starou. Obě pak prohrály ve druhém kole útěchy Lucka s Monikou Němečkovou z Kotlářky 1:3 a Naty s Klárou Babákovou z Líšně 2:3, když nevyužila několika mečbolů. Medailové naděje jsme vkládali ve čtyřhře juniorek do páru Denča s Týnou Štefcovou. Holky bohužel prohrály ve čtvrtfinále s dvojicí Mergenthalová, Babáková 12:14 v pátém setu, když nevyužily dva mečboly. Lucka s Naty narazily v prvním kole na pár Mynářová, Suková a prohrály ve třech koncovkách 0:3. Ve smíšené čtyřhře se v prvním kole utkali Lucka s Petrem Skřivánkem z E Niňa s Naty a Víťou Podrazilem z Hodonína. Z utkání vyšli lépe Lucka s Petrem, kteří zvítězili 3:0 a v dalším kole narazili na pár Mynářová, Seibert, který již byl nad jejich síly. Denča s Fandou Obešlem narazili ve čtvrtfinále na Tomanovou s Bajgerem. V pěkném zápase měli soupeři průběh pod kontrolou, ale náš pár využil zaváhání soupeřů v koncovce druhého setu a srovnal na 1:1. Ve čtvrtém setu za stavu 1:2 se nám bohužel nepodařilo dotáhnou koncovku do vítězného konce a po výsledku 13:15 jsme prohráli 1:3. Jedinou „naší“ medailí z juniorských soutěží tak byla bronzová medaile páru Týna s Markem Obešlem.

Naše holky

V soutěžích starších žákyň jsme měli dvě zástupkyně Ivču Vávrovou a Klárku Diblíkovou. Ivča byla na své první vrcholné akci a ostudu určitě neudělala. V prvním kole dvouhry narazila na loňskou mistryni ČR ve dvouhře mladších žákyň a soupeřky se vůbec nezalekla. Odvážnou hrou vyhrála první dva sety a schylovalo se k překvapení. Bohužel další dva sety se zalekla vítězství a umožnila soupeřce srovnat na 2:2. Klíčový byl pátý set. Ivča dokázala obrátit vývoj setu a v koncovce dokonce vedla 10:9. Za tohoto se soupeřka zalekla špatného příjmu Ivči a nabídla nám šanci k vítězství v setu. Bohužel Ivča zaváhala a dovolila soupeřce srovnat. Koncovku nakonec lépe zvládla soupeřka a po výsledku 11:13 se ujala vedení 2:3. Šestý set měla již zkušenější soupeřka pod kontrolou a po porážce 2:4 zamířila Ivča do soutěže útěchy. V útěše Ivča narazila na nepřijemnou Šárku Pikolonovou z Brtnice. Bohužel Ivča často kazila podání (občas i 3 za set) a přestože se soupeřkou dokázala ve hře držet krok prohrála nakonec 0:3. Ve čtyřhře Ivča nastoupila s Kristýnou Růžičkovou z Kaplice (mladší sestrou Lucky) a nestačily na sehraný vlašimský pár Pěnkavová, Bošinová a prohrály 0:3. když dva sety prohrály v koncovkách. Ve smíšené čtyřhře hrála Ivča s Michalem Bútorou a bohužel narazili na první nasazený pár Kapounová, Polanský a podle předpokladů prohráli 0:3.

Klárka s Bárou na stupních vítězů

Samostatný odstavec jsem si nechal pro Klárku Diblíkovou, nejúspěšnější členku naší výpravy. Klárka v průběhu sezóny dokázala zahrát několik velmi dobrých výsledků, takže jsme měli skryté naděje na nějaké možná i medailové umístění, zejména ve čtyřhře, kdy jsme byli předběžně domluveni s druhou nasazenou hráčkou Bárou Kapounovou. Klárka s Bárou byly třetím nasazeným párem, což potvrdily a po vítězstvích nad páry Pikolonová, Studenovská a Čechová, Kozáková vždy 3:0 postoupily do semifinále. V semifinále bohužel narazily na první nasazený hodonínský pár Kmeťová, Novotná. Přestože byl zápas vyrovnaný, prohrály naše holky 1:3, když se projevila větší sehranost soupeřek. Náš pár zde hrál společně poprvé a nepodařilo se nám najít optimální způsob hry, kdy když rozehrála Klárka vrátil se těžký míč pro Báru a naopak. Přesto si myslím, že třetí místo na MČR a bronzová medaile je velkým úspěchem. Další naděje byla ve smíšené čtyřhře, kde Klárka nastupovala letos již tradičně s Martinem Vítovcem z Kotlářky. V prvních dvou kolech přešli přes páry Tušlová, Toufar a Kopfová, Olejník vždy 3:1, kdy se nám vždy nepovedl třetí set. Ve čtvrtfinále narazili na čtvrtý nasazený pár Blechová, Pluhař. Vývoj tohoto zápasu byl podobný předchozím, kdy jsme opět vedli 2:0 na sety, kdy druhý set byl naprosto jednoznačný 11:4. Bohužel se nám opět nepodařilo zvítězit ve třetím setu, kdy soupeři dokázali otočit nepříjemně se vyvíjející začátek setu. V dalších setech již soupeři našli způsob hry proti našemu páru, Klárka s Martinem znervózněli a především jim již docházely síly, což soupeři využili a po vítězství 2:3 postoupili do semifinále. Přestože Klárka s Martinem skončili těsně pod medailovými pozicemi, považuji jejich vystoupení za úspěšné. Poslední část budu věnovat vystoupení Klárky ve dvouhře. V prvním kole Klárka díky svému nasazení narazila na pro mě příliš neznámou levačku Kláru Růžičkovou z Radimi. Úvodní zápasy bývají nejtěžší, ale Klárka jej zvládla bez problémů a zvítězila 4:0. Ve druhém kole narazila na Anežku Polcarovou z Březové, kterou letos již dokázala porazit na MČR družstev v Ostravě a která vyřadila v prvním kole třetí nasazenou Lucii Novotnou z Hodonína. Obraz zápasu byl podobný tomu ostravskému a Klárka po vítězných prvních třech setech měla vývoj zcela pod kontrolou, kdy se soupeřka nedokázala srovnat s Klárčiným sendvičem. Ve čtvrtém setu se Klárka trochu zalekla vítězství a prohrála 9:11. Pátý set již byl opět v režii Klárky a po vítězství 11:8 a 4:1 postoupila do nedělního čtvrtfinále. Ve čtvrtfinále na Klárku čekala Dáša Pěnkavová z Vlašimi, kterou též letos porazila na turnaji v Jaroměři. Pro obě hráčky asi v nejtěžším zápase na Mistrovství se ve všech setech rozhodovalo v koncovkách a jelikož Klárka v nich byla úspěšnější, tak po vítězství 4:1 postoupila do semifinále. V semifinále dvouhry narazila na svoji deblovou partnerku druhou nasazenou hráčku Báru Kapounovou z Hradce Králové. Bára byla před zápasem trochu dezorientovaná a zamířila k naší lavičce, jelikož si myslela, že se bude hrát nejprve čtyřhra, ale ve hře to tak nevypadalo. Ve druhém setu, kdy první Klárka prohrála 4:11, prohrávala již 3:9 a vypadalo to na jednoznačný průběh zápasu. Klárce se nedařilo podání a umožňovala soupeřce snadnou rozehrávku a stejný problém měla i s podáním soupeřky. Za tohoto stavu se Klárce povedlo několik míčů, uklidnila se a dokázala snížit na 8:10 a donutila tak soupeře k time-outu. Soupeřka sice zvítězila 8:11, ale i tak to bylo pozitivní pro další vývoj zápasu. Další set rozehrála Klárka „jako z partesu“ a vedla již 7:3. Soupeřka sice snížila na 9:8, ale Klárka tento set dotáhla do vítězného konce 11:9 a snížila na 1:2. Čtvrtý set byl opět více v režii soupeřky, ale Klárka dokázala snížit na 9:10. Bohužel za tohoto stavu zkazila podání, čímž se soupeřka ujala vedení 1:3. V pátém setu opět Klárka dobře podávala, byla aktivní a po vítězství 11:7 snížila na 2:3. Šestý set byl velmi dramatický, kdy se dostal až do koncovky. Zde měla sice Klárka několik setbolů s možností dotáhnout zápas do sedmého setu, kdy by to bylo již zajímavé, ale nakonec prohrála 14:16 a celkově 2:4. Po semifinálové porážce tak Klárka obsadila vynikající třetí místo a vybojovala tak svoji druhou bronzovou medaili na Mistrovství ČR starších žákyň v Hluku.

Klárka na stupních vítězů

Na závěr bych rád poblahopřál Klárce k zisku dvou bronzových medailí, rád bych poděkoval Naty a Ivče, které Klárce v průběhu turnaje pomáhaly na cestě za úspěchem a všem našim slavojáckým holkám děkuji za úspěšnou reprezentaci našich slavojáckých barev.