Extraligová pohádka se "špatným" koncem aneb Dáša Blašková vs. SKST Vlašim "A"

Dobrý večer, "milé děti", dnes vám povím pohádku, kterou mi povídal Martin a já se jí teď pokusím převyprávět tak, jak to skutečně bylo.

Tak tedy, bylo nebylo, v sobotu 27. 9. 2008 se v naši Modřanské herně hrála poprvé v této sezóně ženská extraliga. Naše děvčata se ve složení: Jarča Veselá, Dáša Blašková a Hudy měla utkat s celkem Vlašimi.

Než se však vůbec začalo hrát, řešil se veliký to problém. Byla tma. Lépe řečeno, skupinka pracovníků jisté nejmenované firmy pilně pracovala na rozvodech elektřiny po celé škole. Byť měli končit s rozvody brzy odpoledne, hrálo se od 16:00h, jak to tak bývá, práce se jim protáhla a my jsme měli v herně tmu, kterou by nám i na Kotlářce mohli závidět. Hrát se fakt nedalo. Co s tím? Naštěstí máme Martina, který má vždy plán B, a pak i C, D atd. Také p. Pěnkava (trenér Vlašimi) nám velmi vyšel vstříc a v neposlední řadě i p. Vožický (Elizza), který nabídl hernu Elizzy jako alternativu. Obou pánům velice děkujeme za vstřícnost a ochotu. 

Tesně před čtvrtou hodinou odpolední se na nás nakonec usmálo štěstíčko v podobě rozvícení našich halogenek, a po nutném rozehrání začala extraliga žen i v Modřanech. Nechyběl samozřejmě úvodní "ceremoniál", tedy pozdravení se známým to pozdravem "nazdááár". Vrchním rozhodčím byl p. Feodor Donát, u stolu zkušeně pískali Martin a  Péťa Z. Jako vždy se začalo čtyřhrou, po které postupně následovalo 9 dvouher.

Zde na tomto místě by asi měl být napsán rozbor utkání, kdo s kým, jak a kolik, ale to si pohodlně můžete prohlédnout zde na www.slavojpraha.cz/souteze/dospeli/zeny-a. Já bych spíš vzdal holt nejmladší z naší trojice, a to Dáše Blaškové, která i v tak mladém věku dokázala porazit všechny tři soupeřky a udělat tak tři velmi hodnotné body. A i přesto, že ženský stolní tenis mi nepříjde tak atraktivní, to je ovšem jenom můj problém,  o Dáše musím napsat, "HRÁLA FANTASTICKY, S CITEM A PŘEHLEDEM, ZKRÁTKA SUPER". Avšak jak už titulek a výsledek 3:7 napovídá, byla Dáša jedinou bodující hráčkou Slavoje. Z mého pohledu velká škoda, protože jak Jarča, tak i Hudy měli velkou šanci bodovat. Hodnotit hru holek nechci, stačí říct, že Jarče se nedařilo a Hudy neměla tu špetičku štěstíčka navíc, neboť bojovnosti a chuti po vítězství tam bylo mnohem víc než např. u mně. 

 

Snad se povede příště lépe, hlavu vzhůru!!!