GRAND PRIX NA RAKOVSKÉHO

Uplynulý víkend se "u nás" na ZŠ Rakovského uskutečnily předposlední turnaje Seriálu Grand Prix Pražského svazu stolního tenisu 2012 v kategoriích staršího žactva a dorostu, Jarní cena Modřan.

V sobotu 10.března 2012 se uskutečnil turnaj kategorie staršího žactva. Mezi 32 účastníky byli pouze tři naši zástupci. Míša Zeidler, Ondra Šimůnek a Verča Uzlová. V konečném hodnocení Verča skončila těsně pod medailovým umístěním v kategorii žákyň. Ondra sice prohrál pouze dvakrát, ale jelikož to bylo v základní skupině, stačilo to pouze na vítězství v soutěži útěchy. Míša postoupil bez větších problémů do semifinále, kde po porážkách s Petrem Maratem ze SJM a Honzou Žiačikem z Liběchova skončil na konečném 4.místě. Ondra s Míšou spolu vybojovali bronzové medaile ve čtyřhře.

V neděli 11.března 2012 pokračoval turnaj kategorií dorostu. Mezi 22 účastníky byl jediný náš zástupce David Zahrádka. David prohrál v základní skupině s Petrem Maratem ze SJM, po boji v pěti setech. Jelikož postupoval z druhého místa narazil mezi osmi na prvního nasazeného Kubu Šenka ze Sparty. Se svým dlouholetým deblovým partnerem prohrál po boji 1:3. Jelikož již více neokusil hořkost porážky, obsadil konečné 5.místo. Náladu si spravil ve čtyřhře, kdy s Kubou Šenkem zvítězili a získali zlaté medaile.

Naši slavojáci uhráli vcelku slušné výsledky, pouze mne mrzí slabá účast našich hráčů na turnaji na domácích stolech, ale s tím asi nic nenadělám.

Další turnaje se u nás uskuteční v termínu 24. - 25.března, kdy pokračuje Jarní cena Modřan kategoriemi nejmladšího a mladšího žactva. Snad bude naše účast hojnější.