HANKA KODETOVÁ NA 2.MÍSTĚ VE DVOUHŘE NEJMLADŠÍCH ŽÁKYŇ NA VELKÉ CENĚ JIŽNÍHO MĚSTA

Ve dnech 12. - 13. září 2020 se uskutečnil úvodní Bodovací turnaj mládeže ČR v kategorii mladšího a nejmladšího žactva Velká cena Jižního Města 2020. Mezi účastníky turnaje jsme měli též hojné zastoupení, a to 2 hráče a 4 hráčky v kategorii mladšího žactva a 2 hráčky v soutěžích nejmladšího žactva. Největšího úspěchu dosáhla Hanka Kodetová, která obsadila výborné 2.místo ve dvouřhře nejmladších žákyň. V soutěži útěchy turnaje B mladšího žactva zvítězil Kuba Magyar.

Hanka Kodetová na 2.místě v PrazeKuba Magyar v soutěži útěchy

V sobotu 12. září 2020 se uskutečnily soutěže mladších žáků a žákyň. Zde jsme měli své zastoupení v turnaji A jak žáků, tak žákyň. V kategorii žáků dobře rozehrál svůj turnaj Nathan Cafmeyer, který dokázal porazit T.Málka ze Zlína 3:1, což mu při dvou vítězstvích nakonec nestačilo k postupu, kdy obsadil třetí místo ve skupině pouze díky horšímu poměru setů. V soutěži útěchy prohrál Nathan v 1.kole s P. Pohlem z Chocně 0:3. V soutěžích žákyň jsme měli v turnaji A dokonce 4 hráčky. Nejlépe se dařilo Hance Kodetové, která ve skupině porazila čtvrtou nasazenou E. Kuchařovou z Dobrého 3:1 a jako vítězka skupiny postoupila přímo do čtvrtfinále, kde bohužel prohrála po bojovném výkonu 8:11 v pátém setu s E. Čermákovou z Dobrého. Adélka Mikešová též postoupila do hlavní soutěže, když v zápase o postup porazila T. Makarovou ze Slaného 11:9 v pátém setu. V osmifinále též nestačila na E. Čermákovou z Dobrého. Eliška Slavíčková ve skupině porazila po boji J.Synkovou z Děhylova 11:9 v pátém setu. Ve 2.kole soutěže útěchy Eliška prohrála s L. Obdržálkovou z Hluku 6:11 v pátém setu. Poslední naší zástupkyní byla Evička Havlíčková, která v 1.kole útěchy porazila V. Jůzovou z Plzně 11:8 v pátém setu a ve 2. kole prohrála se S. Holubovou z Hodonína 0:3. V turnaji B měl Kuba Magyar blízko k postupu ze skupiny, vynahradil si to však v soutěži útěchy, kterou celou vyhrál, když ve finále porazil K. Stellnera z Vintířova 14:12 v pátém setu. 

V neděli 13. září 2020 turnaj pokračoval soutěžemi nejmladšího žactva. Hanka Kodetová plně potvrdila úlohu jedné z favoritek a bez ztráty setu postoupila až do finále. Zde po boji podlehla své kamarádce S. Holubové z Hodonína 1:3 a obsadila tak výborné 2.místo. Terezka Rousová postoupila též ze základní skupiny, když porazila nasazenou L. Novotnou ze Lhenic. V 1.kole však nestačila na E. Bučkovou z Hodonína, se kterou prohrála 0:3.

Všem našim hráčům a hráčkám děkuji za předvedené výkony a za úspěšnou reprezentaci slavojáckých barev.

PřílohaVelikost
velka_cena_jizniho_mesta_2020_-_mladsi_zactvo.pdf428.04 KB
velka_cena_jizniho_mesta_2020_-_nejmladsi_zactvo.pdf236.65 KB
Velka_cena_Prahy_logo_mensi.png