HANKA KODETOVÁ NA MISTROVSTVÍ EVROPY JUNIORŮ A KADETŮ 2022 V BĚLEHRADĚ

Ve dnech 6. - 15. července 2022 se v srbském Bělehradě uskutečnilo Mistrovství Evropy juniorů a kadetů pro rok 2022. Mezi 525 účastníky ze 40 zemí se zúčastnila i naše Hanka Kodetová.

V soutěži družstev Hanka nastupovala jako součást družstva kadetek spolu s Veronikou Polákovou a Vendulou Šichanovou. V základní skupině naše kadetky obsadily 2. místo, když porazily Bulharsko a Belgii 3:1 a prohrály s Polskem 1 :3. Hanka porazila jedničku Bulharska S. Mutlu 3:0 a Belgičanku L. Laffineur 3:1 a prohrála s druhou nasazenou hráčkou kategorie kadetek N. Bogdanowicz z Polska 9:11 v pátém setu. V osmifinále holky smolně prohrály s Ukrajinou 2:3, když Hanka měla velmi dobře rozehraný zápas s jedničkou soupeřek O. Ponko. Hanka vedla 2:0 na sety, ve třetím setu vedla celý set, ale bohužel prohrála v koncovce 10:12 a nakonec 4:11 v pátém setu. Za stavu 2:2 nastoupila Hanka v rozhodující dvouhře proti D. Kovalové. Hance příliš nevyhovovala hra soupeřky a bohužel prohrála 0:3. V utkáních o umístění holky porazily Španělsko 3:1 a prohrály s Francií 0:3, když Hanka prohrála s E. Pujol 8:11 v pátém setu. Holky tak obsadily konečné 11. - 12. místo.

Ve dvouhře kadetek musela Hanka nejprve projít kvalifikací, kde porazila V. Michajlovovou z Moldavie 12:10 v pátém setu a Italku C. Cicuttiny 3:0 a postoupila tak do hlavní soutěže. Zde ve 2. kole prohrála po velké bitvě s J. Leal z Portugalska 2:4. Ve čtyřhře kadetek spolu s Vendulou Šichanovou nejprve ve 2. kole porazily Ukrajinky D. Kovalovou a V. Vasylenkovou 3:1. V osmifinále nakonec prohrály s dvojicí L. Massart z Belgie, N. Gaworska z Polska 1:3, když první dva sety prohrály v koncovkách. Ve smíšené čtyřhře Hanka startovala s Honzou Škaldou a v 1. kole porazili slovenský pár K. Korf, D. Floro 3:0 a ve 2. kole prohrály se španělskou dvojicí C. Moscoso, F. Carrera 0:3.

Na závěr bych chtěl Hanku pochválit za její vystoupení na MEJ v Bělehradě, kde podávala velmi dobré výkony a doufám, že zkušenosti, které zde získala, využije na dalších vrcholných akcích.

Kompletní výsledky naleznete: ETTU.org - 2022