HANKA KODETOVÁ NA TRÉNINKOVÉM KEMPU ETTU EUROTALENTS PRE-SELECTION CAMP V PODGORICI

Ve dnech 25. května - 2. června 2021 se uskutečnil tréninkový kemp projektu ETTU Eurotalents Pre-Selection Camp v černohorské Podgorici. Kempu se též úspěšně zúčastnila naše Hanka Kodetová. Hanka podávala v průběhu kempu velmi kvalitní výkony, a to včetně turnaje hraného na tři hrané sety, ve kterém obsadila s bilancí 24 vyhraných setů a 12 prohraných setů výborné 4. místo. Na základě předváděných výkonů a výsledku z turnaje byla Hanka nominována do dalšího stupně projektu, a to na tréninkový kemp ETTU Eurotalents Selection Camp, který se uskuteční 10. - 17. října 2021 ve slovinském Otočeci.

Holky s V.Samsonovem  Výprava v Montenegro

V termínu 26. května – 2. června 2021 se v černohorské Podgorici uskutečnil první letošní tréninkový kemp v rámci projektu ETTU Eurotalents. Tentokrát šlo o společnou akci projektů Eurotalents Development a Eurotalents Pre-Selection Camp. Byla to první podobná akce po patnáctiměsíční covidové přestávce.

Tento kemp probíhal za účasti 29 chlapců a 21 dívek z 20 zemí pod vedením hlavních trenérů Jaroslawa Kolodziejczyka, Saši Dragaše a Anamarie Sebe a dalších přibližně 30ti přítomných trenérů a pod dohledem Development managera ETTU Nevena Cegnara.

Společné foto Podgorica

V rámci projektu Eurotalents Development Camp se zúčastnilo 7 chlapců a 3 dívky ročníků 2008 a mladší, kteří byli nominováni z kempu Eurotalents Hopes Selection Camp v roce 2020, a to včetně našich dvou zástupců Jana Škaldy (SK Dobré) a Veroniky Polákové (SKST Vlašim). Těm byli k dispozici tři sparingpartneři zajištění organizátorem akce. Eurotalents Pre-Selection Camp, slouží k výběru hráčů na tzv. Eurotalents Selection Camp a zúčastnilo se ho dalších 19 chlapců a 18 dívek, mezi nimiž též naši zástupci Tadeáš Vršovský, Jakub Kabelka (oba KST Apollo Ústí nad Labem), Tereza Kovaříčková (SK Dobré) a Hanka Kodetová (TJ Slavoj Praha) za doprovodu trenérů Martina Merkera a Martina Linerta a za podpory pana Lubomíra Kodeta.

Naše výprava se přesunula do místa konání přímo z mezinárodního turnaje v rakouském Linci, kde jsme museli absolvovat PCR test a po náročné patnáctihodinové cestě se věnovala první den potřebné regeneraci. Kemp se konal v hlavním městě Černé Hory v Podgorici, a to v hotelu Voco, jehož součástí je sportovní komplex Verde.

Pro účastníky připraven následující tréninkový program:

7:45 - 8:00  ranní rozcvička (protažení + běh)

8:00  snídaně

9:15 - 11:45  dopolední trénink

12.30  oběd

13.00 - 15.00  polední klid

15:30 - 18:05 odpolední trénink

19.00  večeře

19:45 - 21:00  večerní trénink, případně semináře, diskuze pro hráče i trenéry

V herní části tréninku jsme se věnovali pravidelným kombinacím s důrazem pohyb, na přechod z bekhendu do forhendu a z forhendu do bekhendu, na přechod z pasivní hry do aktivní, dále kombinacím s podáním s důrazem na zakončení do 3 – 5 míče. Součástí programu byl též intervalový trénink. Po turnaji jsme se věnovali silným a slabým stránkám jednotlivých hráčů. Pravidelně jsme se též věnovali tréninku podání a příjmu podání. Součástí tréninku byl též kondiční trénink pod vedením místního kondičního trenéra. Každý trénink jsme zakončili důkladným protažením.

V rámci regenerace jsme pravidelně využívali hotelovou vířivku a saunu.

Na úvod pátečního odpoledního tréninku nás navštívila legenda evropského stolního tenisu, běloruský reprezentant žijící v Černé Hoře Vladimír Samsonov, který nejprve odpovídal na otázky přítomných trenérů i hráčů a následně si s každým z účastníků zahrál několik míčků. V pátek večer se pak trenéři zúčastnili prezentace ITTF High-Performance managera Dominika Platnera.

V sobotu byl sehrán turnaj, a to ve třech kategoriích, vždy na 3 hrané sety. V rámci Development Campu byla sehrána jedna třináctičlenná skupina, ve které Honzík Škalda skončil na 7. místě, Verča Poláková obsadila 13. místo. V rámci Pre-Selection Campu se hrálo vždy ve dvou skupinách, z nichž nejlepší 4 postoupily do finálové skupiny. Všichni naši hráči a hráčky postoupily do finálové skupiny, kde obsadily vkategorii chlapců Kuba Kabelka 2. místo a Táda Vršovský 3. místo, v kategorii dívek Hanka Kodetová 4. místo a Terka Kovaříčková 8. místo.

V neděli odpoledne jsme společně navštívili přímořské město Budva a historické hlavní město Cetinje.

Foto z výletu

Závěrečný tréninkový den jsme si dopoledne zopakovali některé kombinace z předchozích dní. Na závěr dopoledního tréninku proběhlo celkové hodnocení kempu od Nevena Cegnara a Jaroslawa Koldziejczyka. Poslední odpolední trénink proběhl pod vedením Nevena Cegnara, který si pro účastníky připravil několik zajímavých kombinací. Na závěr dostali účastníci prostor pro individuální aktivity.

Po tréninku a následné večeři se naše výprava vydala na šestnáctihodinovou cestu domů. 

Naši hráči se tedy v evropské konkurenci vůbec neztratili a v průběhu celého kempu podávali velmi dobré výkony, ať už v tréninku, nebo v průběhu turnaje. Na základě hodnocení přítomných trenérů tak byli Jakub Kabelka, Tadeáš Vršovský a Hanka Kodetová nominováni na závěrečný Eurotalents Selection Camp, který se uskuteční v říjnu ve slovinském Otočeci.

Na závěr bychom chtěli poděkovat všem našim hráčům a hráčkám za vzornou a úspěšnou reprezentaci na tomto kempu a doufáme, že jejich účast na tomto kempu bude další motivací v jejich každodenním tréninku.

Velka_cena_Prahy_logo_mensi.png