HANKA KODETOVÁ NA TRÉNINKOVÉM KEMPU EUROTALENTS SELECTION CAMP V OTOČECI

Ve dnech 10. – 16. října 2021 se ve slovinském Otočeci konal Eurotalents Selection Camp pro rok 2021. Na tento kemp byli pozváni hráči a hráčky ročníků 2009 a mladší na základě účasti na tzv. Eurotalents Pre-Selection kempech které se uskutečnily v květnu v černohorské Podgorici a na začátku srpna v maďarské Kiskunfelegyháze. Kempu se zúčastnilo 29 chlapců, 12 dívek a 24 trenérů z 19 zemí a mezi nimi též naše Hanka Kodetová, která se kempu zúčastnila spolu s Jakubem Kabelkou a Tadeášem Vršovským pod vedením trenérů Martina Merkera a Martina Linerta. Na základě výkonů podávaných v průběhu kempu byli jak Hanka, tak Kuba s Tádou vybráni mezi 9 chlapců a 7 dívek zařazených do projektu Eurotalents pro rok 2022.

Eurotalents Otočec

Hlavními trenéry kempu byly Andrea Ojstersek Urh a Vesna Ojstersek, trenérky reprezentace Slovinska a Jaroslaw Kolodziejczyk, jako expert ETTU. Kempu se též zúčastnil Neven Cegnar, ETTU Development Manager.

Každý den zahájen společnou ranní rozcvičkou pod vedením trenérů jednotlivých výprav. Dopolední tréninky probíhaly od 9.00 nebo od 9.30 do 12.00, odpolední tréninky od 15.00 nebo 16.00 do cca 18.30. Tréninky byly zahájeny vždy rozcvičením, v jehož vedení se též střídali trenéři jednotlivých výprav. Po rozehrání následovaly 3 - 4 kombinace, které připravili vedoucí trenéři kempu, závěrečnou kombinaci určovali individuálně trenéři jednotlivým hráčům. V pondělí a ve středu na konci dopoledního tréninku proběhl kondiční trénink pod vedením fitness trenéra Saši Ogrizovice. Ve středu odpoledne bylo volno, které jsme využili k tréninku na zásobníku a následně k procházce do blízkého okolí. Dle možností jsme využívali v rámci regenerace hotelový bazén a saunu.

Ve čtvrtek a v pátek se uskutečnil turnaj, který byl hrán skupinovým systémem, a to u děvčat na čtyři hrané sety, za stavu 2:2 se hrál rozhodující set od stavu 5:5, a to vše bez koučování v průběhu zápasů. U děvčat byl turnaj hrán v jedné skupině každá s každou. Hanka obsadila celkové 5. místo s bilancí 7 vítězství a 4 porážky, když dokázala porazit i pozdější vítězku Irinu Gimeno ze Španělska.

Myslím si, že tento kemp byl všechny velmi přínosný. Kemp nám umožnil srovnání s jejich vrstevníky, a to nejen v rámci turnaje, ale zejména v rámci tréninků. Doufám, že účast na kempu bude pro všechny pozitivním impulzem k další tréninkové práci.

Na závěr kempu byly zveřejněny výsledky výběru talentů z tohoto kempu a jsem rád, že mezi 16 vybranými talenty do projektu Eurotalents pro rok 2022 byli všichni naši zástupci, včetně naší Hanky Kodetové.

 

Velka_cena_Prahy_logo_mensi.png