HANKA KODETOVÁ NA TRÉNINKOVÉM KEMPU ITTF HOPES SQUAD V SINGAPURU

Ve dnech 8. – 16. března 2023 se v Singapuru uskutečnil tréninkový kemp projektu ITTF Hopes – 2023 Hopes Squad Follow Up Activity. Tréninkového kempu se zúčastnilo 14 dívek a 10 chlapců kategorie U13 ze 14 zemí celého světa pod vedením Massima Constantiniho, vedoucí trenéra ITTF High Performance aktivit, Liu Yajuna, dlouholetého reprezentačního trenéra žen Rakouska, který měl na starosti tréninkovou skupinu děvčat a Evy Jeler, dlouholeté trenérky reprezentačních výběrů mládeže Německa a současné trenérky reprezentace mládeže Austrálie, která řídila tréninky chlapců. Na tento kemp byla nominována i naše Hanka Kodetová.

Hanka Kodetová na Hopes Squad v Singapuru Účastníci Hopes Squad 2023

Tréninky probíhaly v areálu Singapur Sport School , kde byli účastníci též ubytováni, a to dvakrát denně, vždy dopoledne od 9.00 do 12.00 a odpoledne od 16.00 do 19.00. Tréninky probíhaly odděleně, zvlášť chlapci a zvlášť dívky, bohužel bez případných sparingpartnerů z řad místních hráčů, kteří by určitě zvýšili kvalitu tréninkového procesu. Hanka využívala možnosti individuálního tréninku v rámci večerního programu, kdy se věnovala tréninku podání, trénovala na zásobníku míčů, případně se domluvila na tréninku se spoluhráčkou Mathan Rajan H. z Indie a jednou se též zúčastnila večerního tréninku místní sportovní školy. Tréninky dívek byly zaměřeny především na první topspin, jak z forhendu, tak z bekhendu, a to s důrazem na kvalitu úderů, dále na návaznost hry po podání či příjmu podání, a to jak v rámci aktivní, tak i pasivní hry a na jistotu a kvalitu hry po bekhendu. V sobotu 11. března dívky navštívily turnaj Singapore Smash 2023, kde si vyzkoušely jeden trénink v prostorách tréninkové haly od 9.00 do 11.00, zároveň měly možnost sledovat předzápasovou přípravu hráčů a hráček kompletní světové špičky. V rámci odpoledního programu měly dívky tu čest doprovázet hráče a hráčky při oficiálním nástupu na zápasy v hlavní, tzv. Infinity Aréně. Hanka Kodetová doprovázela reprezentantku USA Lilly Zhang před zápasem s 5. hráčkou světového žebříčku Mimou Ito z Japonska. Následně dívky sledovaly utkání odpoledního programu úvodního dne hlavní soutěže turnaje.

Účastnice Hopes Squad na Singapore Smash Účastnice Hopes Squad ve městě

Na závěr kempu se ve středu 15. března uskutečnil závěrečný turnaj, který byl v kategorii dívek hrán systémem každá s každou na 3 hrané sety, kdy každý set znamenal bod do celkového hodnocení. Hanka nakonec obsadila ve vyrovnané konkurenci výborné 3. místo s bilancí 26 / 10, kdy jí nakonec chyběl pouhý jeden set k celkovému vítězství. Na začátku odpolední části turnaje kemp navštívila velmi vzácná návštěva v čele s předsedkyní ITTF P. Sörling, generálním ředitelem ITTF a WTT S. Daintonem, předsedou Čínského svazu stolního tenisu a bývalým velmi úspěšným hráčem a trenérem Liu Guioliangem, členkou Komise sportovců ITTF Liu Shiwen z Číny a manažerkou WTT A. Fukuharou z Japonska, se kterými měli možnost účastníci kempu, kromě společné fotografie, si též zahrát několik míčků.

Hanka Kodetová s A. Fukuharou Hanka Kodetová s Liu Shiwen

Na závěr bych chtěl Hance poděkovat za vzornou reprezentaci ČR a slavojáckých barev a doufám, že účast na kempu pro ni bude motivací v dalším tréninkovém úsilí.

Velka_cena_Prahy_logo_mensi.png