HANKA KODETOVÁ V OSMIFINÁLE DVOUHRY ŽEN NA MISTROVSTVÍ ČR JEDNOTLIVCŮ MUŽŮ A ŽEN V HAVÍŘOVĚ

Ve dnech 24. - 26. března 2023 se v Národním tréninkovém centru v Havířově uskutečnilo Mistrovství ČR jednotlivců mužů a žen pro rok 2023. V široké konkurenci nás reprezentovaly Hanka Kodetová, Adélka Mikešová a Eliška Slavíčková. Vašek Nádvorník bohužel zústal v pozici prvního náhradníka. V pátek 24. 3. 2023 byla zahájena kvalifikace soutěží dvouher. Eliška Slavíčková obsadila ve skupině třetí místo, když prohrála se S. Holubovou z Hodonína a s V. Šichanovou z SK Dobré. Adélka Mikešová postoupila ze základní skupiny, když nejprve porazila L. Juchelkovou z Havířova, která za stavu 2:0 na sety odstoupila pro zranění a následně jí nenastoupila T. Čákorová z Plzně. V prvním kole 2. stupně kvalifikace pak Adélka narazila na Hanku Kodetovou, se kterou prohrála 0:3. Hanka Kodetová též vyhrála svoji základní skupinu, kde porazila E. Petržílkovou z Litoměřic a S. Krupovou z Ústí nad Orlicí. V 2. stupni po vítězství nad Adélkou Mikešovou porazila i E. Šedovou z MK Řeznovice 3:0 a postoupila tak do hlavní soutěže Mistrovství ČR mužů a žen.

Hanka na MČR Havířov 2023_1 Adélka na MČR Havířov

V sobotu 25. 3. 2023 pokračovaly hlavní soutěže Mistrovství ČR jednotlivců mužů a žen pro rok 2023. Hanka Kodetová nejprve v 1. kole porazila A. Širůčkovou z HB Ostrov, když dokázala za stavu 1:2 na sety vyhrát dvě koncovky a nakonec zvítězila 11:3 v sedmém setu. V osmifinále pak narazila na druhou hráčku úspěšnosti Extrailgy žen T. Tomanovou z TJ Ostrava KST. Hanka sice prohrála úvodní set 9:11, následně vyhrála dva sety a ujala se vedení 2:1. Zkušená soupeřka poté zvrátila stav zápasu na 2:3. Hanka však opět zabojovala a v šestém setu vedla již 8:5, soupeřka bohužel dokázala vyrovnat a Hanka nakonec po bojovném a velmi kvalitním výkonu prohrála 8:11 a 2:4.