Výsledky našich hráčů a hráček na Mezinárodním turnaji v Hasseltu (Belgie) 2008

INTERNATIONAL YOUTH CUP  TTC HASSELT - BELGIUM  2008

Ve dnech 10.-12. května 2008 se v belgickém Hasseltu konal již tradiční turnaj mládeže všech kategorií. Naši republiku zde reprezentovala jedna jediná výprava - Slavoje Praha. Náš klub vyslal do boje o výsluní na evropském slunci 11 obvážných, jejichž rozložení do družstev bylo následující:

 

DOROSTENKY ADÉLA ČAPKOVÁ VERČA NĚMCOVÁ  
STARŠÍ ŽÁKYNĚ PÉŤA POLEDNOVÁ MÍŠA PIKALOVÁ  
MLADŠÍ ŽÁKYNĚ TÝNA ŠTEFCOVÁ DENČA HOŠKOVÁ  
MLADŠÍ ŽÁCI TOMÁŠ MÁLEK MÁŤA KAINC  
NEJMLADŠÍ ŽÁCI MÁŤA KUKULA VOJTA BURÝŠEK MÍŠA ZEIDLER

V pátek devátého jsme ve večerních hodinách dorazili do Hasseltu. Po ubytování se na hale zvané Elckerlyck, šli jsme si vychutnat belgickou specialitu, frites, tedy tradiční hranolky. Večer se pak šlo na turnaj připravit kvintet dospělé části výpravy, aby bylo všem jasné, kdy, s kým, kdo a hlavně kde budou naše hvězdy hrát, protože jako vždy, tak i tento rok hrálo se v 6-ti halách po celém městě i mimo něj. 

V sobotu již začli první souboje ve skupinách, dopoledne v soutěžích družstev, odpoledne jednotlivců. 10 den v měsíci květnu byl pro naše družstva více než úspěšný, jelikož všech 5 družstev postoupilo do hlavní soutěže z 1. nebo 2. místa. Odpoledne pak sehrála naše mládež zápasy vesměs v 5-ti členných skupinách, kdy se hrálo na 2 vítětné sety ze tří. Tato změna zaběhlých pravidel jako by zmátla "Slavojáckou budoucnost" natolik, že rovnou do hlavní soutěže (tj. 1. či 2. místo ve skupině) postoupilo jen kvartet vyvolených (Péťa P., Denča H., Týna Š. a Tomáš M.) Mimochodem, večer, v malé herně TTC Hasselt, proběhl turnaj "Diehards" - souboj trenérů. Martin a já jsme se do něj pustili s vervou. Oba jsme hráli skvěle, za podpory ostatních členů výpravy, potili jsme nejen trička, ale i krev a dosáhli možného "maxima".

Neděle byla pro nás dnem pravdy. Dopoledne nás opět čekala "řežba" v soutěžích družstev. Několik našich družstev pokračovalo ve vítětném tažení dalším stupněm (skupinovým) - zvláště pak dívky, starší a mladší žákyně postoupily do finálové skupiny o 1.-4. místo, dorostenky do sk. o 5.-8. místo. Chlapci už nebyli až zas tak úspěšní, ale nakonec se probojovali do skupin o umístění v první polovině druhé desítky pořadí. Nějvětší pochvalu a slova uznání zasluhuje Tomáš Málek, který skutečně držel celek mladšího žactva nad vodou (pozn. to tvrdí Ivoš, já u toho nebyl).  

Nedělní odpoledne bylo vyhrazeno pro k.o. systém soutěže jednotlivců. Lehce po 15. hodině odstartovaly opravy, neboli jakási druhá šance pro ty, jež nepostoupili z prvního či druhého místa základních skupin. Bohužel opravy byly pro nás onou zakletou bránou, ke které se nejblíž přiblížila a i mírně zaklepala Míša Pikalová. Postoupila do 3. kola, ve kterém nestačila na st. žákyni bojující ve družstvech v kategorii do 21 let. Po dohrání "kvalifikace" započala hlavní soutěž. Ta už se hrála, oproti základním skupinám, na 3 vítězné sady z 5. V naší "spací" hale Elckerlyck jsme měli asi největší naděje, a to když ne na medaili, tak na dobrý výsledek určitě. Martinovi i mé prognózy vzaly za své, jakmile Týna prohrála mezi 16 s holadskou jedničkou. Škoda, protože Týna měla 2-1 a 9:7. Další rána přišla vzápětí. Denča mezi 8 prohrála, pro změnu s holadskou dvojkou, 10 v pátém setu - dvakrát škoda. A tak jedinou medailovou nadějí zůstala Péťa. Ta v hl. soutěži postupně vyřadila Belgičanku, Němku (se kterou prohrála ve družstvech), Francouzku, aby nakonec v semifinále opravdu jasně "vytekla" s vynikající obranářkou (pozdější vítězkou). I přesto třetí místo je bomba. V kategoriích chlapců byly opravy rovněž konečnou. Akorát Máťa s Tomášem proklouzli do hl. soutěže ze druhého místa v zákl. sk., avšak 1. kolo bylo pravděpodobně jejich maximem. 

V pondělí se dohrávali družstva o konečné pořadí. Naši "domovskou" halu čekala dvě semifinále, další družstva hrála o čest a co nejlepší možné umístění. Tento den však nebude do dějin Slavoje zapsán jako ten nejveselejší a nejšťastnější. Obě semifinále jsme po velikém boji a dá se říct, že i po utrpení koučů, prohráli v jednom případě 2:3 v závěrečném doublu, ve druhém případě 1:3, a to s kupou smůly a nedodržování nastavené taktiky. Zato boj o 3. místo probíhal u dvou našich pravděpodobně nejsilnějších mužstev zcela rozdílně. Ml. žákyně nakonec sebrali poslední zbytky fyzických i psychických sil, aby nakonec jasně a zaslouženě porazily celek z Francie 3:0. Naopak st. žákyně už nenalezly ani tu trošku touhy po medaily, a tak "neměly jak". 4. místo je pro holky taky super výsledek. Jak jsem již předeslal, ani v ostatních halách nám štěstíčko nepřálo. Konečné výsledky všech družstev viz tabulka níže.

 

A tak po 3 velice náročných dnech nejen pro hráče, ale samozřejmě i pro trenéry - Martina, Ivoše, Jookyho (Džúkyho), Honzu (Kuřete) a Tomáše, nejen děti uvítali návštěvu aquaparku AQUALIBI v nedalekém (od Hasseltu) Wavre. Nutno dodat, že si SLAVOJÁCI i SLAVOJAČKY odměnu poprávu zasloužili. Po důkladném vycachtání se jsme nasedli do aut a upalovali směr Praha...

 

DOROSTENKY 8.
STARŠÍ ŽÁKYNĚ 4.
MLADŠÍ ŽÁKYNĚ 3.
MLADŠÍ ŽÁCI 16.
NELMLADŠÍ ŽÁCI 12.

 


Další fotky jsou k nahlédnutí ve fotogalerii www.slavojpraha.cz/fotogalerie/hasselt-2008