BODOVACÍ TURNAJE MLÁDEŽE – HUSTOPEČE/HODONÍN

V sobotu 22.listopadu se uskutečnil Bodovací turnaj mládeže ČR kategorie mladšího žactva v Hustopečích u Brna. Slavojácké barvy zde reprezentovalo 6 mladších žáků (Matouš Kainc, Vojta Burýšek, Matěj Kukula, Ozzy Novák, Adam Slobodzian a Dan Šimůnek) a 2 mladší žákyně (Týna Štefcová a Denča Hošková). Do úvodní kvalifikace vstoupilo všech šest našich kluků. Prvním kolem úspěšně prošli všichni kromě Adama, který prozatím neúspěšně bojoval o své první letošní vítězství na BTM. Ze zápasů prvního kola bych rád zmínil vítězství Vojty nad Možíšem (Slovan Hodonín), kterému tak oplatil porážku z Prahy.Ve druhém kole již šlo o vše, tedy o postup do hlavní soutěže. Druhé kolo pro nás již nebylo tak úspěšné, ba naopak. Matouš nezvládl zápas s Brožem (Sokol HK), kterého již letos porazil, prohrál první dva sety vždy v koncovce (ve druhém setu vedl 10-6), poté sice vyrovnal na 2-2 na sety, ale to bylo vše a prohrál tak 2-3. Na vedlejším stole ve stejné době bojoval zdravotně indisponovaný Matěj s favorizovaným Vítovcem (KOC Sušice). V prvních dvou setech soupeře překvapil a ujal se vedení 2-0, třetí set byl opět vyrovnaný a Máťa měl dokonce dva mečboly, nevyužil je a dal tak soupeři možnost obrátit vývoj zápasu a po boji prohrál 2-3. A aby toho nebylo málo, tak ve stejné době v hlavní hale bojoval Ozzy s dalším kandidátem na postup Mazurou (též KOC Sušice). Ozzy vyhrál první set a ve druhém vedl již 6-2, ale nedokázal dotáhnout set do konce a povolil soupeři srovnat krok. Třetí set sice opět v koncovce vyhrál Ozzy, ale v dalších dvou setech začal být příliš pasivní a prohrál tak též 2-3. Zbývající dva naši zástupci Vojta a Dan nestačili na svoje soupeře a oba prohráli shodně 0-3, Vojta s Konečným (Blansko) a dan s Pavlem Škopkem (SKST Vlašim). Hlavní soutěž mladších žáků tak tentokrát byla bez naší účasti.

V soutěži útěchy pokračovali naši kluci ve výkonech z druhého kola kvalifikace. V prvním kole útěchy se sice dočkal prvního letošního vítězství Adam s Plachým (Náklo), ale druhé kolo se stalo konečnou stanicí pro všechny naše hráče. Ve čtyřhře mladších žáků stojí za povšimnutí vyrovnaný souboj Adama s Ozzym s dvojicí Rozinek, Hejzlar (SK Dobré), naši kluci vedli 2-0 na sety, ale v dalších třetech vždy chyběl kousek k dosažení očekávaného vítězství a tak znovu 2-3. A opět ve stejné době překvapila naše dvojice Matěj a Vojta třetí nasazený pár ze Prokeš, Koblížek (Zlín, HK). Naše dvojice sice prohrála 12-10 v pátém setu, ale na pozdější finalisty tohoto turnaje měla i jeden mečbol v rozhodujícím setu. To v kategorii mladších žákyň náš Denča s Týnou prošly celým turnajem bez větších problémů a pouze ve finále ztratily jeden set se svými odvěkými rivalkami z Vlašimi Keroušovou a Starou a vybojovaly tak již třetí vítězství v letošní sezóně (ze tří turnajů)! V hlavní soutěži mladších žákyň patří naše holky mezi favoritky, a tak postup ze skupiny je považován téměř za samozřejmost. Týna ve skupině postupně porazila Kapounovou (Ústí n.O.), Hejnou (SKST Vlašim) a Kmeťovou (Dubňany), všechny sice 3-0, ale nebylo to vždy tak jednoduché. Denča vstoupila do skupiny jednoznačným vítězstvím 3-0 nad Šubíkovou (Břeclav). Poté ji čekala „stará známá“ Šourová (Horažďovice). V prvním setu nedokázala najít vhodný recept na nepříjemnou hru levoruké soupeřky, ale v dalších setech se zklidnila a diciplinovanou hrou obrátila vývoj zápasu ve svůj prospěch a zvítězila 3-1. V zápase o první místo ve skupině narazila na nepříjemnou materiálovou hráčku Novotnou J. (SKST Hodonín). Denča opět nezvládla úvodní set a především díky své zbrklosti a nervozitě nenašla cestu na soupeřčinu hru. V dalších setech se dokázala zklidnit a trpělivou hrou dokázala soupeřku přehrát 3-1. Ve čtvrtfinále si holky prohodily své soupeřky ze skupiny. Týna tak narazila na již zmiňovanou Novotnou. Bohužel kromě jednoho setu nedokázala přizpůsobit svou hru stylu soupeřky a především díky své pasivitě prohrála 1-3. Denča měla ve čtvrtfinále jednodušší soupeřku a tou byla Kapounová (Ústí). Kromě posledního setu nedovolila Denča soupeřce téměř nic a zvítězila tak 3-0. V semifinále narazila na svou letos již tradiční soupeřku Mynářovou (Baník Havířov). Koncentrovanou hrou si udržela po celou dobu mírnou převahu a po třech vyrovnaných koncovkách zvítězila 3-0. Ve finále se tak utkaly dvě poražené semifinalistky z turnaje v Havířově. Denča v něm nastoupila proti Staré (SKST Vlašim) a kromě posledního, třetího setu měla utkání zcela pod kontrolou a dosáhla tak cenného vítězství, nejen v tomto zápase, ale i v celém turnaji. V stejné době probíhal Bodovací turnaj mládeže ČR v Hodoníně. Naši výpravu vedenou Miluškou Kocovou tvořili Michal (Baby) Kubát, Lucka Růžičková, Péťa Zýková a Míša Pikalová (a Andrea Matoušková z Čakovic). V kvalifikaci dorostenek sahala opět po zajímavém skalpu Míša, když s extraligovou kadetskou reprezentantkou Tomanovskou (SKST Hodonín) vedla již 2-0 na sety, v dalších dvou setech sice prohrála 6-11 a 9-11, ale v tom rozhodujícím již vedla 9-5, ale zkušenější soupeřka opět obrátila na 9-11, takže opět 2-3, škoda. Péťa sice prohrála v prvním kole s Koutskou (Baník Most) 0-3, ale své soupeřce porážku vrátila později v soutěži útěchy. Lucka narazila v prvním kole na A.Beranovou (Vlašim) a po boji prohrála 2-3, bohužel si při zápase opět obnovila zranění ramene, takže musela odstoupit z dalších soutěží. Obě ostatní holky postoupily v soutěži útěchy čtvrtfinále. Míša po vítězství nad Blehovou (SKST Vlašim) a Čornyjovou D. (Roudnice) prohrála s Kubinovou (v zahr.) 1-3. Péťa po výhrách nad Dvořákovou (SKST Vlašim) a již zmiňovanou Koutskou prohrála s Mosnákovou (SKST Hodonín) 0-3. Ze čtyřhry dorostenek stojí za povšimnutí pouze to, že naše holky Míša s Andreou Matouškovou narazily v prvním kole na Péťu s Moravcovou (Ústí) s výsledkem 1-3. Ve čtyřhře dorostenců musel náš jediný zástupce Baby na poslední chvíli na příkaz trenérů SCM (bohužel bez konzultace s námi) změnit svého deblového parťáka, a tak místo Matěje Dohnala nastoupil s Mazurou (SK DDM Kotlářka). Změna však zapůsobila pozitivně a kluci se probojovali až do finále, kde prohráli až s bratry Obešlovými 0-3. Ve dvouhře byl Baby nasazen přímo do skupiny, kde po vítězství nad Budínem (Bor) a porážce s Havlem (Zlín), prohrál v zápase o postup s Bajgerem (Ostrava), když sice vedl 2-0 na sety, ale nakonec prohrál 2-3. Závěrem dnešního zpravodajství bych rád poblahopřál všem našim medailistům a také poděkoval všem našim hráčům za předvedené výkony. Zítra pokračují turnaje, a to v Hodoníně starší žactvo a v Hustopečích nejmladší žactvo a kategorie do 21 let, držte nám palce.