Pingpong nebo Hanspaulka??? Jasně, že pinec v Klánovicích!!!

Těžká otázka, snadná odpověď. Tento pátek 13. listopadu 2009 (zajímavé datum) jsem řešil ono dilema. Naše "Déčko" mělo hrát od 19:15h v Klánovicích s jejich "Béčkem", a k tomu se mi přidal fotbalový zápas v Hanspaulské lize. Zprvu jsem se snažil dát dohromady tým "without me", tedy tak abych nemusel jezdit do Klánovic, nakonec bylo vše jinak,...

Ve čtvrtek, když v Modřanech pilně trénovali 2 legendy Slavoje a "Déčka", přišla mě smska, že má Zahry teplotní problém, a že máme klánovické chalany uprasit sami. Po několika málo minutách měl telefonát Martin s Honzou Brothánkem, jestli bychom mohli na zápas přijet dříve, aby se prý utkání neprotáhlo do pozdních nočních či ranních hodin. S nadšením jsme souhlasili, možná bych i stihnul fotbal - omyl.

Do Klánovic jsem se přes kolabující pražskou páteční dopravu dokodrcal akorát v domluvený čas zápasu, Males už mě i mobilem sháněl (i ty šibale!). Po krátkém to rozehrání a domluvě o doublech a sestavě, kterou vyjímečně nahlásil nový manažer "Déčka" Bizon, oba týmy nastoupili v následujících sestavách:

Slavoj Praha D: Luděk, Bizon, Andy Males a zase Já

TTC Klánovice B: Honza Brothánek (VV ČAST - jen tak mimochodem Laughing), a dále pánové Kárník, Fexa, Červeňák a na střídání a pro čtyřhru připravený p. Branžovský

Ludek_Silhanek_tri_body.JPG

Ještě nutno dodat, že manažer Bizon velmi kriticky zhodnotil velmi pěknou halu Starosty Hanzala, světlo, odskok, atd., atd. On to myslel v žertu. Já však viděl jinou vadu na kráse, síťky - no co to bylo za Meisterstücky??? Jak už to tak bývá, čtyřhry nám moc nejdou, zvláště pak ta moje s Malesem, to je hrůza a téměř vždy bod pro soupeře. Protože vytekli i Luďa s Bizonem, stav byl tedy 0:2. A znovu, jak už to tak bývá v singlech jsme lepší. Ihned jsme srovnali na 2:2, abych v zápětí potupně vytekl s Kárníkem. Tomáš byl lepší, to přiznám, ale toho štěstíčka co měl, bylo prostě moc, a mohla za to ta prokletá síťka co pamatovala doby kdy bylo Mrtvé moře ještě marod!!! 3:0 (3,4,8) - krátká rychlá smrt a zatím můj nejhorší letošní mač. Ještě Luďa prohrál nečekaně 12 v pátém s Červeňákem, Males 5 v pátém s Brothym, Bizon jasně 3:0 s vystřídavším Branžovským a ještě jednou pro změnu 9 v pátém Bizon s Brothym. Těchto pět bodů v singlech plus dva ze čtyřher dálavo soupeři hezkých, ale nedostačujících 7 bodů. No a my? My jsme jich udělali akorát deset. Velice bych ocenil (Bizona, Luďu i Malese) za vyhrané pětiseťáky, zejména Luďův bod s Branžovským na 9:6 pro nás byl téměř rozhodující, 10 v pátém. Celé utkání jsem pak měl rozhodnou já s Čeveňákem, no a když jsem povolil soupeři za tři sety 11 míčků, mohli jsme začít slavit vítězství 10:7. Uf, byl to boj, až do konce. 

Brothy_rozhodci.JPG

Celé klání se vedlo ve velmi příjemné atmosféře a nejinak tomu bylo i po jeho skončení. V šatně jsme pak prohovořili s domácími rozhodující a zlomové okamžiky utkání, abychom na závěr shodli, že zvolíme první hvězdu utkání, podobně, jako se to dělává v kanadsko-americké NHL.

PRVNÍ HVĚZDOU UTKÁNÍ VE STOLNÍM TENISU TTC Klánovice "B" vs. Slavoj Praha "D" byl jednomyslně zvolen Honza Brothánek - důvodem byla nejen jeho předvedená hra, ale hlavně jeho kondiční připravenost k utkání. Z pěti odehraných zápasů (včetně čtyřhry) odehrál maximální počet 25 setů, což je ta největší nálož, kterou můžete v jakémkoliv utkání kdy dostat. Honzo, smekáme!!!

Dekujeme_prosime.JPG


 

Utkání jsme tedy s velmi těžkým soupeřem na jeho stolech zvládli. Ze 17 odehraných zápasů jich bylo celých 11 pětisetových, a tak zápas skončil těsně před 22h. Luďa a Já po 3 bodech, Males a Bizon po dvou. Má původní myšlenka, že bych stihnul Hanspaulku vzala tedy za své. Neva, třeba si čutnu příště.

Ondra_Malecek_dva_body.JPG

  

Velka_cena_Prahy_logo_mensi.png