Na Michli jsme zahráli týmově

Po třech jasných kanálech se silnými soupeři a jedné „umulousané“, ale důležité výhře, se dneska měla ukázat forma týmu na soupeřových stolech – konkrétně v michelské sokolovně proti tamnímu „déčku“. Předzápasové prognózy hovořily o tomto: pokud chceme pomýšlet na důstojné umístění v tabulce a nebýt ohroženi sestupovým pásmem, bylo nutné na Michli naplno bodovat.

 

Ještě než jsem dnes vyrazil na utkání do nedaleké Michle, zvonil mi telefon. Výkonný manažer druhého slavojáckého družstva, Bizon, úpěnlivě sháněl pálku vhodnou pro našeho Andyho Malese. Přislíbil jsem tedy, že mu vypůjčím, a jde se na zápas.

  Sokol Michle "D"   Slavoj Praha "B"
A Čeřovský Petr X Sklenář "Bizon" Ondřej
B Radil Milan Y Musil "Šamy" Michal
C Kudrna Petr Z Poledne Jan
D Ambrož Jiří st. U Maleček "Andy" Ondřej

Na utkání dorazili všici včas. Malesovi byla nakonec vypůjčena pálka narychlo sestavená Martinem, dopravená Bizonem. V sokolovně nás pěkně přivítali, nechali nám stůl na rozehrání a zapůjčili balónek. Pohoda. Přesně na čas začalo utkání, pro nás jedno z těch důležitějších.

sklenar_ondrej_1.jpg

Už snad ani nemá cenu psát, jak dopadly čtyřhry – tradičně jsme obě vytekly, tentokráte obě v pátém. Ty debly nám ale sakra nejdou. Točení s jejich složením nepomáhá, dát jeden silnější a druhý slabší taky ne a nějaké taktizování vede vždy ke stejnému konci, jako dnes. Stav tedy nepříznivý, zato očekávaný a nevyhnutelný.

malecek_ondrej_1.jpg

Oproti jiným letošním utkání jsme však rychle zaveleli k obratu – jmenovitě Bizon a Šamy. Zvláště Šamy si zaslouží obrovskou pochvalu za morálně vydřené vítězství s p. Radilem, kdy otáčel z 0:2 na sety na konečných 3:2. Bravo! Klobouček dolů! Tímto, a bodem od Bizonka, byl stav srovnán na 2-2. Já jsem pak s p. Kudrnou strhl vedení pro nás (3:0) 3-2. Ke stolu se pak dostali oba týmový „spassvogelové“ (z něm. šprýmař) pánové Maleček a Ambrož st. Dříve narozený borec měl dost zkušeností nato, aby si s Andym Malesem vytřel parketovou podlahu v prvním patře sokolovny Pod Stárkou. Stav utkání tím byl opět nerozhodný.

musil_michal_4.jpg

Malesův komentář po utkání vyzněl jasně: „Se.. na to!“ Dále bylo manažerem rozhodnuto, že teda jako zamakáme a vybojujeme celé utkání v co možná nejrychlejším čase. Sám se jal svého rozhodnutí držet a další soupeře kosil přesně v pořadí, jež stanovil zápis o utkání. My ostatní, včetně Malese, jsme poslušně plnili příkazy shora a již žádný jednotlivý zápas nebyl z naší strany ztracen. Vzájemné povzbuzování, výborné nasazení a dokonalé vedení – toť recept na náš úspěch 10-3.

sklenar_ondrej_2.jpg

ambroz_jiri_1.jpg

V šatnách nás, nebo spíše Andyho Malese, p. Ambrož, zvaný Ambrossini, nezapomněl upozornit, kolik mu prý přesně je, a aby radši šel Andy domů kanálama, by smyl ze sebe špínu z prohry s důchodcem jeho věku. Males se hájil faktem, že hrál s jinou pálkou, ale to mi nesbaštíme. Příjemné středeční setkání dvou věkem rozdílných družstev, které mají společnou lásku k této „nesmyslné“ hře, skončilo stejně tak příjemně, jako začalo, s třešničkou v podobě našeho vítězství, které možná rozežene všechny chmurné myšlenky z předchozích mačů. 

musil_michal_3.jpg

hraci_prostor_1.jpg

musil_michal_1.jpg

Velka_cena_Prahy_logo_mensi.png