NA MISTROVSTVÍ ČR DRUŽSTEV MLÁDEŽE TENTOKRÁT BEZ MEDAILÍ

Uplynulý víkend se v Ostravě v areálu TJ Mittal Ostrava uskutečnilo Mistrovství ČR družstev staršího žactva a dorostu pro rok 2012, kterého se zúčastnila též družstva našich starších žákyň a dorostenek.

V sobotu 31.3.2012 v kategorii staršího žactva nás reprezentovalo družstvo ve složení Klárka Diblíková a Ivča Vávrová. Naše družstvo bylo nasazeno jako deváté, což znamenalo, že nás v úvodním kole čekalo některé z osmi nasazených družstev. Los byl na nás celkem příznivý, čekalo nás družstvo SKST Dubňany B. V úvodní dvouhře nastoupila Klárka proti Kotáskové, se kterou má vyrovnanou bilanci a tentokrát zvítězila celkem v pohodě 3: 1. Ve druhé dvouhře nastoupila Ivča proti Kláře Ševčíkové a kromě třetího setu, který prohrála 10:12 se jí nadřilo dostat se ho dry a prohrála tak 0:3. Rozhodující pro vývoj celého utkání byla čtyřhra. V ní naše holky v prvním setu nevyužily vedení 9:7 a prohrály 12:14, druhý set sice vyhrály, ale ve třetím setu opět prohrály v koncovce, když vedly 9:8. Konečný výsledek čtyřhry byl 1:3 pro soupeřky, čímž udělaly důležitý krok k postupu do čtvrtfinále. V další dvouhře sice Klárka porazila svoji jmenovkyni od Ševčíků 3:1, což stačilo pouze na vyrovnání stavu utkání na 2:2. Rozhodující dvouhru tak sehrála Ivča s Kotáskovou. V zápase se projevila větší zkušenost a vyhranost soupeřky, která zvítězila 0:3, čímž upravila výsledek utkání na 2:3 pro Dubňany. Na naše holky tak čekaly boje o 9. - 16.místo. V nich holky nastoupily nejprve proti Tesle Pardubice. Utkání zahájila Ivča proti Sedláčkové. S touto soupeřkou již letos vyhrála, a to právě v Ostravě a dokonce na stejném stole. Tentokrát bohužel nezvládla koncovky prvních dvou setů, které prohrála shodně 9:11. Poté sice snížila na 1:2, ale na vítězství to nestačilo a po setu 6:11 prohrála 1:3. Klárka pak porazila s přehledem Voženílkovou 3:0 a opět rozhodovala čtyřhra, kterou naše holky vyhrály 3:1. V následující dvouhře pak porazila Klárka Sedláčkovou 3:0, což znamenalo naše vítězství 3:1. V dalším kole se holky utkaly s Jiskrou Březová s nevyzpytatelnou Anežkou Polcarovou. Vývoj utkání byl jak přes kopírák, Klárka porazila Gajdošovou 3:0, Ivča nestačila na Polcarovou též 0:3 a opět klíčová čtyřhra, kterou holky vyhrály 3:1. V souboji jedniček týmů pak zvítězila Klárka nad Polcarovou 3:1, když rozhodující byl třetí set, který Klárka vyhrála 13:11, címž upravila výsledek opět na 3:1 pro naše barvy. V závěrečném utkání o 9.místo bylo třeba překonat B družstvo SKST Hodonín. V první dvouhře nenašla Ivča recept na jistou levačku Ilčíkovou a prohrála 0:3. V další dvouhře nastoupila Klárka proti nejmladší žákyni Viki Hlobilové a první set vypadal na jasnou záležitost, když za stavu 10:0 Klárka věnovala jeden míček soupeřce. Druhý set měla ještě Klárka pod kontrolou, i když soupeřka začala nepříjemně rozehrávat bekhendem. Další dva sety byly více v režii soupeřky, která přestala mít problémy s Klárčiným sendvičem a srovnala tak na 2:2. Důležitý byl vstup do páté sady, který se povedl více Klárce, soupeřka začala spěchat a dělat chyby, což vedlo k našemu vítězství 11:5 a 3:2. Ve čtyřhře zahrály Klárka s Ivčou s přehledem a po vítězství 3:0 udělaly důležitý krok ke konečnému vítězství. V poslední dvouhře pak sice Klárka prohrála s Ilčíkovou první set, ale poté taktickou hrou více přes forhendovou stranu soupeřky vybojovala vítězství 3:1, a to jak v této dvouhře, tak v celém utkání, což znamenalo konečné 9.místo. Za zmínku stojí 5.místo družstva žáků Sportovní Jižní Město A, které obsadilo pěkné 5.místo a jehož kostru tvořili naši odchovanci Dan Šimůnek a Adam Slobodzian.

V neděli na apríla 1.4.2012 pokračovalo mistrovství soutěžemi dorostu. Naše barvy zde reprezentovalo družstvo dorostenek ve složení Denča Hošková (která právě slavila své šestnácté narozeniny), Klárka Diblíková a Naty Vlčková. Jelikož jsme tentokrát byli mezi osmi nasazenými, utkali jsme se v prvním kole s družstvem Sokola Vsetín a po vítězstvích Natálky nad Stuppiello 3:1, Denči nad Hnátkovou 3:0 a Denči s Natálkou ve čtyřhře též 3:0 zvítězily holky 3:0 a postoupily do čtvrtfinále. Zde nás v repríze loňského souboje o 3.místo čekalo SK Dobré A. V úvodní dvouhře prohrála podle papírových předpokladů Klárka se Šlehobrovou 0:3. V další dvouhře, též podle očekávání, srovnala Denča po vítězství nad Sedloňovou 3:1. Jedním z klíčových momentů utkání byla čtyřhra. Opět se nám nepovedla první sada, když Denča s Naty nevyužily vedení 9:6 a prohrály v koncovce. V dalších setech sice otočily vývoj utkání ve svůj prospěch, ale soupeřky srovnaly na 2:2 a rozhodoval pátý set. Přestože holky držely v úvodu setu krok, na otočce byl stav 4:5, dovolily v koncovce soupeřkám odskočit na 6:9. Naše holky sice snížily na 8:9,a soupeřky si vzaly time out. Po návratu ke stolu se bohužel našim holkám nepovedly dva míčky a po výsledku 8:11 prohrály 2:3. V další dvouhře proti sobě nastoupily Denča se Šlehobrovou. V kvalitním a vyrovnaném zápase nakonec zvítězila Denča 3:2, když v rozhodujícím setu nespěchala, zvolnila hru, čímž donutila soupeřku k chybám. V rozhodující dvouhře nastoupila Klárka proti Sedloňové, se kterou se jí v většinou příliš nedařilo. Tentokrát se jí podařil vstup do zápasu a zvítězila 11:3. Další set vypadal podobně, ale ve prospěch soupeřky. Ve třetí sadě rozhodovala koncovka, kdy za stavu 10:9 rozhodl o vítězství Klárky v setu sporný míček (nenahlášený míč v hracím prostoru). Vývoj čtvrtého setu vypadal pro nás nadějně, jelikož byl stav neustále vyrovnaný, a to až do stavu 7:7. V koncovce Klárka znervozněla, začala být pasivní a prohrála 8:11. V pátém setu byl ještě stav 3:3, ale poté Klárka neunesla tíhu utkání, nechala soupeřku hrát a prohrála 5:11, celkově 2:3. Krátce na to nastoupily holky v bojích o 5. - 8.místo proti družstvu TTC Litoměřice, za které letos hostovala Denča v Extralize žen. Denča se na úvod protrápila se Špačkovou 3:2, kdy byl její výkon značně ovlivněn předchozí porážkou ve čtvrtfinále. V další dvouhře Klárka prohrála se Štikovou 0:3, takže stav byl vyrovnaný 1:1. Do čtyřhry nastoupily Klárka s Naty a překvapivě vedly již 2:1 na sety, ale nedokázaly zápas dotáhnout do vítězného konce a prohrály 2:3. V následující dvouhře Denča již nestačila na rozjetou Martinu Štikovou, které se dařilo, a prohrála 1:3, což znamenalo porážku v utkání též 1:3. V závěrečném utkání nastoupily Klárka s Naty proti SK Dobré B. V úvodní dvouhře nastoupila Klárka proti Douckové, se kterou má též vyrovnanou bilanci, a aktivní hrou zvítězila celkem s přehledem 3:0. V další dvouhře se Naty chvilku trápila více sama se sebou, než se soupeřčinou hrou, ale po vítězství 3:1 udělala důležitý krok k vítězství. Čtyřhra již byla jednoznačnou záležitostí a po vítězství 3:0 holky obsadily konečné 7.místo.

V minulých letech jsme si zvykli vozit z MČR družstev medaile, což se nám letos sice nepodařilo, přesto musím holkám poděkovat za bojovnost, předvedené výkony a za reprezentaci našich slavojáckých barev.