NA RUSKY ANI NA POLKY TO DNES NESTAČILO

Jak již jsem včera avizoval, nastoupily dnes v 11:00 hod. naše kadetky ve čtvrtfinále soutěže družstev proti družstvu domácího Ruska.

K první dvouhře nastoupila Týna, dnes v pozici dvojky, a proti ní soupeřovic jednička, 2. hráčka žebříčku ETTU Ekaterina Guseva. Týna nastoupila velmi aktivně, přestože v prvním setu vedla již 7:3 a ještě 10:8, prohrála tento set 10:12. Ve druhém setu se situace opakovala jak přes kopírák, výborný nástup, vedení 8:2, 9:8 a opět výsledek 10:12. Na začátku třetího setu se více dařilo soupeřce a vedla již 6:3. Za tohoto stavu si reprezentační trenérka Kamila Adámková vzala time out a od té doby začala hrát Týna stejně jako v úvodních dvou setech a otočila stav na 11:7. Čtvrtý set však byl již v režii soupeřky a Týna tak prohrála 1:3. Celkově měla Týna problémy především s příjmem podání a bekhendovým blokem. Přestože Týna prohrála, myslím si, že to byl její nejlepší výkon proti této soupeřce a dokázala, že je schopná s ní hrát vyrovnanou partii. Ve druhé dvouhře nastoupily Kája Mynářová a Daria Chernova. Kája tuto soupeřku porazila na posledním turnaji v Polsku a nastoupila stejně i do tohoto utkání, vyhrála první sadu a ve druhé vedla 5:3. Od té doby však došlo ke zlomu, soupeřka tento set vyhrála a nakonec i celý zápas 1:3. Za stavu 0:2 nastoupily do čtyřhry Týna s Kájou. Přestože normálně hrají Týna s Denčou a Kája s Míšou, bylo toto podle mě dobré řešení, jelikož obě byly rozehrané a v předchozích dvouhrách byly schopny s ruskými soupeřkami držet krok. Bohužel se holkám nepodařil vstup do zápasu a soupeřky vyhrály první set, holky sice vyhrály ten druhý, ale jelikož prohrály zbývající dva, ten poslední 9:11, prohrály 1:3 na sety a soupeřky tak dovedly celé utkání do vítězného konce.  Přesto si nemyslím, že soupeřky byly po všech stránkách lepší, jak napsal Vláďa Slobodzian na stránkách ČAST, ale z Prahy se to asi vidí lépe???

Odpoledne nastoupily holky v utkání o 5. – 8.místo proti Polsku. Vzhledem k tomu, že závěrečnou přípravu měly holky právě spolu s Polkami, nebyly pro nás soupeřky žádnými neznámými. Obě družstva postavila do dvouher „lavičku“, a tak k první dvouhře nastoupila Denča proti Alexandře Falarz. Soupeřka hrála se sendvičem na behendu a Denče působil tento potah velké problémy, navíc byla opět zbrklá, což vše ve výsledku způsobilo porážku 1:3. Do druhé dvouhry nastoupila Míša Keroušová, která též v letošní sezóně nastupovala v našich barvách na střídavý start v Extralize žen a proti ní další hráčka se sendvičem, tentokrát na forhendu, Joanna Kiedrowska. Míša začala velmi dobře a vyhrála první set, poté však začala být pasivní a měla problémy se soupeřčiným bekhendovým topspinem a na forhendu se sendvičem. Za stavu 1:2 sice ještě dokázala dorovnat, ale pátý set už byl celý pod kontrolou soupeřky. Za stavu 0:2 nastoupily ke čtyřhře Denča s Týnou a proti nim Falarz, Kiedrowska, každá s jedním sendvičem.  Holky měly s materiálem soupeřek velké problémy a vzhledem k tomu, že chyběla i větší vůle vyhrát, prohrály čtyřhru 1:3 a celé utkání 0:3. Průběh odpoledního utkání mě velmi zklamal, přestože chápu, že motivace po porážce v utkání o medaile je těžká. Zítra ve 13:00 hod. čeká holky utkání o 7.místo proti Chorvatsku, takže jsem zvědavý na reparát.