"DÉČKO" si drží více než vysoký standard!

Hello everybody,

dlouho jsem uvažoval nad tímto článkem, abych něco nezakřikl, ale pak mi to nedalo. Po třech kolech 1. třídy sk. A se mužské slavojácké déčko drží na samé špici tabulky. Naposledy jsme včera vyhráli v Bohnicích, nad tamním "B" týmen zajímavě vyhlížejících 10:6.

Už jenom cesta do herny v Bohnicích v ul. Na Pískovně je dosti zajímavá, zvláště pak večer. Když jsme se blížili k areálu, vyjížděla proti nám nemalá kolona aut s dětmi prchajícími z tréninku. Té koloně se nedivím, kolem herny je tma jako v ..., a vůbec je ta herna trošku zastrčená na pokraji Bohnic, za tmy to může působit až lehce depresivně. Dorazili jsme na místo celkem brzy, bylo tedy dostatek času se rozehrát a připravit k zápasu.

Naše sestava: Luďa, Zahry, Andy Males a zase Já (jinak by tu ten článek asi nebyl) Laughing

Sestava domácích Bohnic byla asi nejen pro mě překvapující - příjemně. Jak jsem se dozvěděl právě včera nastoupil ke svému prvnímu zápasu po cca čtyřech letech bývalý slavoják Petr Novotný. Ještě si ho pamatuju, když mě na soustředění s Ivošem Hugrem v Litomyšli učil bekhend, Luďu a další kluky zase Petr nějaký ten pátek trénoval v Modřanech. Byť je to dávno, pěkné vzpomínky zůstávají. Další zajímavostí byl start slovenského hráče Matěje Paluše, kterého si jistě pamatujeme všichni z minulé sezóny, chvíli u nás v Modřanech trénoval, aby se oklikou dostal do Bohnic (pozn. klubu st. tenisu). Ještě proti nám nastoupil "boss" v dobrém slova smyslu p. Milan Šimáček, a také Lukáš Vomlel.

A ještě jedna pecka. Když jsme se s Malesem rozpinkávali, trénovala vedle nás slečna Dana Hadačová, olympionička, bronzová medailistka ze Stuttgartu 2009 a bundesligová hráčka Hassie Bingen, v zápase vedená jako vrchní rozhodčí - zajímavé.

K zápasu samému. Náš nově složený double Luďa, Zahry zdá se funguje bezvadně, zato já s Malesem se musíme ještě více sehrát, ale půjde to, jsem si jist. Takže 1:1. Jak už to začíná být příjemnou tradicí, v singlech začínáme zvláště ze začátku bodovat a utíkat tak soupeři ve skóre utkání. Postupně jsme se dostali na pěkných 8:2, kdy akorát Males smolně vytekl devět v pátém se Šimáčkem, a to nejen díky pasivní hře na příjmu. Za tohoto stavu však prohrál Zahry také se Šimáčkem jasně 3:0 po výkonu připomínajícím můj pondělní z divize. 8:3. Ihned poté podlehl Luďa Matějovi Palušovi opět smolných dvanáct v pátém. Nedá se říci, že by Luďa hrál špatně, ale dle mého to chtělo určitě hrát více u stolu a občas přitvrdit. 8:4. V tu chvíli mé obavy nabírali na obrátkách, stát se ještě mohlo cokoliv, ale vše probíhalo v přátelské atmosféře a laškování o remíze s p. Šimáčkem k tomu rozhodně jen přispělo. Naštěstí Males porazil Petra Novotného 3:1. 9:4. No a pak já šel na L. Vomlela. První set jsem po boji a promarněném náskoku o tři míčky vytekl 14:12, druhý už bez náskoku 7. Na vedlejším stole tekl zas Zahry s M. Palušem dost výrazně, tak jsem musel hrát já - 9:5. Lehce jsem se vzchopil a srovnal na 2:2, abych v pátém pro změnu vytekl osm. Soupeř hrál bravůrně, výměny byli parádní, tahanice o každý bod působili emoce, zejména na mé straně. Byť jsem prohrál, byl to asi můj nejzapálenější výkon - jaký to obrat oproti již zmiňované divizi, kdy můj výkon byl jednoduše trapný a bez zájmu - příčinny si nechám pro sebe, nejsou publikovatelné. 9:6. Ještě že máme Luďu, který přehrál Petra 3:1. 10:6. 

Díky nevzdávajícím se soupeřům bylo v utkání až do konce oč hrát, a až se Petr N. rozehraje, zvykne si na svůj nový sendvič na bekhendu (pro mne překvapení, hrával se softy), bude u nás v Modřanech v novém roce ještě vyrovnanější boj. Zvláštností Bohnické arény, která je mimochodem velmi pěkná a splňuje vše dle pravidel ST, je ostré světlo lehce do běla a také taraflexová podlaha vydávající, speciálně pro mě nepříjemné zvuky při pohybu na ni. Zápas končil kolem desáté hodiny. Za tmy jsme přijeli, a pochopitelně za tmy jsme i odjeli s dobrým pocitem a ziskem tří bodů proti silnému týmu.

Při cestě domů pak Males vypustil moudrou to myšlenku, že my jsme vlastně dost vyrovnané družstvo složené z výkonnostně podobných hráčů, a že je vlastně úplně jedno, kdo ty body dělá, ale to důležité je, že se sejdeme a hrajeme pro tým. Já s ním 100% souhlasím - takže BE A TEAM!!!

Zadumany_Males.JPG

Komentáře

pochvala

ano je to tak ....takto zotpovedna prace slavojskeho admina musi jít prikladem vsem ostatnim kteří se do komunikace na slovojskem webu moc nezapojují.... :) a tak mi  dovolte abych honzika prekrtil na jan "zotpovednost" poledne!!! myslím ze to víc nez sedí!!!honzo dekujem :)

Obrázek uživatele admin

Překřtění +

Teď nevím, jestli ti poděkovat anebo vynadat za tu "zotpovědnost", tak bych se jmenovat fakticky nechtěl, a když tak s "d". Jinak samozřejmě díky za milá slova uznání a chvály, které zahřejou.

Opět máš pravdu s komunikací na webu a zapojováním se Slavojáků. Já si v životě rád a docela i často na něco stěžuju, když je příježitost (ta se vždycky najde). Nemyslím, že by se něco změnilo, ale mohu aspoň doufat. Tento projekt byl založen na tom, že téměř kdokoliv, kdo bude chtít, může přispět svou troškou do mlýna co se aktivit kolem Slavoje týče. Mrzí mě, když už máme třeba pěkný výsledky na BTM nebo i jinde, a tady se neobjeví ani zmínka. Když se ani o našem A-týmu mužů neobjeví malá poznámečka, tak i na ženskou extraligu radši zapomínám. Jak je tedy již rok patrné, Slavojáci jsou spíše čtenáři než spisovatelé či kreativci, žel bohu.

Takže není zač, zatím se o web starám rád!

Velka_cena_Prahy_logo_mensi.png