BODOVACÍ TURNAJ MLÁDEŽE (BTM) OAZA

Dobrý večer, a to nejen SLAVOJÁCKÉ OBCI,

dnes 30. 8. 2008 jsme měli tu čest hostit na Oáze vybranou republikovou smetánku, a to v kategorii dorostu. Do Prahy se sjelo více než 100 chlapců a určitě i více než 60 dívek. Byť ne všichni zúčastnění již dosáhli juniorkého věku, mnozí z nich však výrazně zasáhli do konečných výsledků turnaje. 

Přesně v 9:15 začala kvalifikace dorostenců, hned po nich byli na řadě dorostenky. Jako na každém bodováku čekalo na hráče a hráčky minimálně jedno a maximálně tři utkání v kvalifikaci o 16, resp. 8 volných míst ve skupinách. Těch pár vyvolených (úspěšných v kvalifikaci) se nalosovalo k již nasazených borcům do 8, resp. 4 skupinách vždy po čtyřech, z nichž dále šli první dva. Kdo postoupí dál, jde do pavouka, 3. a 4. ve sk. končí. Poražení v kvalifikaci byli nalosováni do útěchy (pavouk). Pavoukem se hrála i čtyřhra, která vyplnila mezeru mezi kvalifikací a hlavní soutěží. No a pak? Hrálo se, hrálo se, hrálo,... až kolem 18:30 bylo dohráno a následně vyhlášeno. 

Jak hráli naši?

Upřímně musím říct, že naše kluky jsem moc neviděl, a to ani na vlastní "bulvy", ani na koncích turnajového pavouka. Snad jen dva momenty mi utkvěly v paměti: 1. když mi Michal "Baby" Kubát přišel říct, že už vlastně hned po skupině dohrál a 2. příjemným překvapením pro mne byl výkon Martina "Krtka" Šilhavíka, který statečně bojoval (já to viděl) s nám dobře známým Danem Šindelářem. Martin sice nakonec prohrál, ale "Krtkův 3. set" byl famózní, a nebýt nervozity ve čtvrtém, věřil bych v pátém ve vítězství. Škoda. Dále jsme v turnaji měli i dívčí zastoupení. Péťa P., Míša, Lucka, i Péťa Z. sice nepostoupily do skupiny (opak. pouze 8 postupových míst na 50 děvčat), ale rozhodně nezklamaly, a já bych i řekl, že na úvod sezóny je to slušlý, když si vzpomenu na sebe moje úvody do sezón, tak všechny holky hrály famózně. O velmi milé překvapení se postarala Vendy Tenglová, kterou už dlouho bereme za svou, a které se podařilo prodrat se mezi 16 nejlepších dorostenek na turnaji, tedy do skupiny. Vynikající. Ve čtyřhrách mě asi nejvíce zahřál byť prohraný zápas Péti s Míšou proti holkám Jakubcovým (2:3). I to je v mých očích úspěch. No a teď útěcha: všechny holky vyhráli minimálně jeden zápas v útěše, což jenom tento fakt je zejména pro st. žákyně povzbuzující. Zase bych vyzdvihl asi nejzajímavější výsledek, tentokrát u Míši, která vskutku "znechutila" soupeřce Beranové (Vlašim) hru a postoupila na Šlehobrovou (Dobré). I Simona se dlouho tvářila nakysle, ale nakonec Míšu i s trochou toho potřebného štěstíčka a umu udolala 3:1. Co na závěr? Doufám, že ty, které jsem neviděl dnes, předvedou co umí zítra, ty které jsem už viděl, neusnou na vavřínech.

Ti nejlepší...

Protože kompletní výsledky jsou uveřejněny v příslušné sekci, nebudu se zde sáhodlouze rozepisovat. Zmínil bych se však o překvapení tohoto turnaje, o hráčce Kačce Tomanovské (ČSAD Hodonín), která z kvalifikace postoupila až do finále dvouhry. Její úspěšné tažení turnajem zhatila až v poslední možné chvíli Renata Pavlicová (MS Brno) ve finále. Na to, že byla "Hodonínská raketa" ještě loňskou sezónu ml. žákyně, ukázalo se dnes, že se s ní musí počítat - jednoznačně nej postava turnaje. Ve finále juniorů proti sobě stanuli Marek Obešlo (Kotlářka) a Pavel Širůček (Havířov). Jejich postup do posledního kola i zápasu dnešního turnaje vůbec nebyl hladký, zato zasloužený. Jak to u správného finále bývá, kluci hráli pětiseťáček, ve kterém, dle mého, větší vůli po vítězství projevil Marek Obešlo, a tedy zvítězil.

To je vše, přátelé

Dobrou noc, zítra pokračujeme "21" a nejmladšími nadějemi.